Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IZS56 lámpák, kmh-k

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    IZS56 lámpák, kmh-k

    Sziasztok!

    Az IZS 56-os több lámpafejjel rendelkezett pályafutása során nem? Esetleg valaki tudja, hogy melyik milyen volt? Létezik-e olyan, ami ugyanakkora, mint a 49-es IZS-é, ámde nem szöghajtásos óra menne bele? Vagy amikor ez a váltás megtörtént akkor jött be a kisebb lámpatök és ezzel együtt cserélődött az első teleszkóp borítás is? A kisebb lámpafej az Planetákra is ment?

    *Ezek az újabb lámpatökök is 80mm-es átmérőjű lámpákat fogadnak mind, nemde?

    Köszi
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2014 aug. 28, 20:09.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Én úgy tudom, a nagylámpás 56-os csak szöghajtásos km-órával (49-féle), a kislámpás pedig csak a nem szöghajtásos műszerrel jött ki, amiket a Planetákról is ismerünk. Ebből a kis km-órából az 56-oson volt több féle számlapos is (zöld, vajszínű...). A kis Izs-lámpák tudomásom szerint már csak az eltérő lámpakeretben és a km-órákban különböztek.

    A teleszkópborítás csak a lámpatest eltérő átmérője miatt különbözik, gyakorlatilag csak annyiban, hogy más szögben hegesztették a tartófüleket a csőre. Ha jól tudom, az 56-oson eredetileg ugyanúgy a teleszkópburkolat-cső legtetejére hegesztették a tartófüleket, mint a 49-esen, míg a Planetákon egy-két cm-el a vége alá.

    Az egész kis-nagy lámpaváltás a szabad Izs-regiszter szerint 1959-60-ban történt.
    stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Én úgy tudom, a nagylámpás 56-os csak szöghajtásos km-órával (49-féle), a kislámpás pedig csak a nem szöghajtásos műszerrel jött ki, amiket a Planetákról is ismerünk. Ebből a kis km-órából az 56-oson volt több féle számlapos is (zöld, vajszínű...). A kis Izs-lámpák tudomásom szerint már csak az eltérő lámpakeretben és a km-órákban különböztek.

      A teleszkópborítás csak a lámpatest eltérő átmérője miatt különbözik, gyakorlatilag csak annyiban, hogy más szögben hegesztették a tartófüleket a csőre. Ha jól tudom, az 56-oson eredetileg ugyanúgy a teleszkópburkolat-cső legtetejére hegesztették a tartófüleket, mint a 49-esen, míg a Planetákon egy-két cm-el a vége alá.

      Az egész kis-nagy lámpaváltás a szabad Izs-regiszter szerint 1959-60-ban történt.
      Köszönöm szépen a részletes választ!

      Vajon a kisebb lámpa megegyezhet a Wehrmach méret szabvánnyal, ami a képen látható?:

      Click image for larger version

Name:	001.561.JPG
Views:	1
Size:	19.6 KB
ID:	140957

      160 mm a távolság a villák között.
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment

      Ugrás az oldal tetejére
      Working...
      X