Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Korabeli közlekedési, közlekedéssel kapcsolatos dokumentumok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Korabeli közlekedési, közlekedéssel kapcsolatos dokumentumok

    Sikerült beszereznem egy scannert és ráértem játszadozni vele - gondoltam megosztom Veletek ezt a jogosítványt, azért nem mindennap lát ilyet az ember.

    Click image for larger version

Name:	scan.jpg
Views:	1
Size:	99.5 KB
ID:	154958 Click image for larger version

Name:	scan 001.jpg
Views:	1
Size:	98.0 KB
ID:	154959 Click image for larger version

Name:	scan 002.jpg
Views:	1
Size:	79.0 KB
ID:	154960

    Illetve a "gépjáróművezetői igazolvány" kísérőlapjai:

    Click image for larger version

Name:	scan 004.jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	154957
    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 dec. 13, 22:28.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Régen még sokkal olcsobban letehette az ember a jogsit .

    Komment


      #3
      Dév eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Régen még sokkal olcsobban letehette az ember a jogsit .
      Hááát... Amikor a képeken látható Eimann László gyógyszerész vizsgázott (1925) szerintem még bőven a fényűzés kategóriájába tartozott a saját autó. A jogosítvány valamikori birtokosának fiától örököltünk néhány családi emléket és fotót, még keresem a további képeket/adatokat.

      Az olcsó, tömeges jogosítványszerzés a csúnya és sokat szidott szocializmus hozadéka. Apám pl. egyszerre szerezte az A, B és C kategóriákat, lényegében ingyen - én se adnám be minden vagyonomat önkéntesen a közösbe (no nem mintha sok beszolgáltatnivalóm lenne), de volt néhány pozitív eleme annak a rendszernek a negatívumok mellett.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        Hát igen nem lenne hátrány ha minden gyalogos és kerékpáros alapszinten ismerné a közuti szabályokat.
        Mert ilyen árakon,több lessz a KÖZUTI-analfabéta aki nem tudja mit tegyen,ha megáll neki egy autó vagy motor.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Apám pl. egyszerre szerezte az A, B és C kategóriákat, lényegében ingyen
          Nem tudom a papád hány éves. Én csak a C jogsit szereztem az MHSZ-nél , mert az Á-B-t már 17 évesen megcsináltam. ( A nyolcvanas években a 17 év korengedményes lehetőség volt, de Pestre kellett felutaznom hozzá PAV-3 vizsgát csinálni. ) Tehát, akinek semmije nem volt, 3600 ft-ot fizetett az A-B-C jogsiért 1984-85 ben. Bár ez akkor egy havi fizetésem közelében volt.
          CZsolti, OdinHEM és kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem tudom a papád hány éves.
            Apám 1955-ös születésű, szintém MHSz-en keresztül szerezte a "kisebb" kategóriáit, illetve a Volánnál dolgozott teherautósofőrként (persze ZIL-eken, amíg felvették egyetemre), gondolom utóbbinak is köze volt a C-hez.
            De majd kikérdezem hogy hogyan is volt, szeret róla mesélni, mert nagyon jól keresett: rokon volt a fuvarokat/beosztást szervező illetékes, így a kora ellenére beengedték a "megérősebb" helyekre...
            OdinHEM kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 002.JPG
Views:	1
Size:	135.4 KB
ID:	133836Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 003.jpg
Views:	1
Size:	191.3 KB
ID:	133837Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 004.jpg
Views:	1
Size:	190.4 KB
ID:	133838Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 005.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	133839Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 006.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	133840Click image for larger version

Name:	Jogosítvány 006.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	133840Szervusztok . Három éve egy C D E ( ami együtt "jár" a C1,D1,BE,C1E,CE,D1E, DE kategóriával ) meg a hozzávaló GKI ( ráadásul nekem még Elsősegélynyújtási Ismereti igazolásom sem volt és a végén kiderült, hogy PAV II is kell , hogy valamit kezdjek a megszerzett kategóriákkal ) és digit kártya 800.000.- ft felett volt , úgy , hogy a saját időmet és utazásaimat nem számolom. Jelenleg nem is nagyon van " nagy gépes " képzés , mivel a delikvensek száma eléggé minimális. Érdekesen alakult ebben a tekintetben is a világ. Aki szeretne vezetéssel hivatásszerűen foglalkozni ( és "csak" huszonéves ), azok többsége az anyagi vonzatok miatt nem tudja megvalósítani a terveit , akinek meg esetleg bőven lenne rá lehetősége az még véletlenül sem ebben az irányban képzeli el a jövőjét. Most januártól / 2013 / meg megemelik a korhatárokat ( A C D ), így valószínűleg lesz egy három éves periódus , amikor lámpással keresik a nagyobb kategóriák potenciális vezetőit. Régebben is volt Nemzetközi Vezetői engedély . Képet is mellékelek, csak van némi technikai akadály , amit igyekszem leküzdeni. Üdvözlettel.
              Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2012 dec. 17, 19:13. Oka: Képek feltöltése.
              zsíráf, UK és 5 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Persze a PAV II a D miatt kellet mert az elvileg előfeltétele. Bár nekem feltörték az autóm, és eltulajdonították a jogsim, így amikor utólag kértem nem találták a PAV II-met. Tojok rá a D-t beírták, és ritka az a rendőr aki kérné a PAV-ot. Bár igaz jó pár éve nem vezettem buszt.:-(((
                Magyar sajátosság még az Árfuvarozói engedély. Értelme nyista, de fizetni kel érte. A szép , hogy egy tollvonással eltörölték a régi papírost, és mehet mindenki ismét letenni, természetesen jó Magyar forintért. És ha már lúd legyen kövér , x évenként ismét lehet menni a pénztárhoz, mert nem "örök" érvényű, mint a mostani papíros.:-((((

                Komment


                  #9
                  Ez mind csak a pénzről szól, az a lényeg, hogy fizess, hogy dolgozhass, az adó adójának az adóját fizeted sarcban

                  Komment


                    #10
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    3600 ft-ot fizetett az A-B-C jogsiért 1984-85 ben. Bár ez akkor egy havi fizetésem közelében volt.
                    Most akár félévnyi fizetésbe is kerülhet:
                    A kat 95 000
                    B kat 130 000
                    C kat 205 000
                    ___________
                    430 000!

                    Ja és akkor még csak be van jegyezve mert ha fuvarozni is akarsz akkor 130 ért még egy tanfolyam is kell ami régen nem kellett. Meg akkor már egy E kat is ami csak 100 000 mert C vel nem lehet semmit kezdeni.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Aries88; 2012 dec. 16, 20:48.
                    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                    Komment


                      #11
                      dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Régebben is volt Nemzetközi Vezetői engedély
                      Sőt milyen szép állapotban maradt meg. Gratulálok hozzá.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        #12
                        dafko54, Úgy látom te orvosikért is tejelsz rendesen . Egyébként, irigylésre méltó, tekintélyes lista.

                        Komment


                          #13
                          Na és ha ez megvan (660 pínz) akkor már el is mehetsz dolgozni. Nem kel sokat elég havi 250-300 órát, atöbbi időt eltöltheted az ágyban........................ autóban, és jó esetben (ha nincs gyorshajtásod, nem kapnak el korog/kártya trükközésért) még a 150-200-at is meg keresheted. Persze majd 2-5 év gyakorlat után. Kicsit túloztam mert ez már egy csókos fizetésnek számít.:-(((((((

                          Komment


                            #14
                            TUZI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            150-200-at is meg keresheted
                            Én nem értek hozzá, soha nem voltam ( hivatásos )sofőr. De két barátom is kamionozik, és 450e alatt nem keresnek nettóba + idehaza utalják a minimálbér a családnak. De ők kint dolgoznak.

                            Komment


                              #15
                              Az orvosi érvényesítések : PPL - éves szintem (a korom miatt), hajós 5 évente ( ezt igyekszem a jogosítvánnyal együtt "intézni" ), autós - motoros jogosítvány 3 évente. Ezek nem " annyira " költségigényesek. A jogosítványhoz a GKI kártya - valószínűleg utoljára hosszabbítok- az húzós és vizsgázni is kell. A PPL -hez az éves minimális repült órók számának költsége az az igazi tetemes költség . Egyébként most egy fővárosi kezdő autóbuszvezető 180- 200 órás vezetéssel 150.- - 170.- ezret visz haza ( a csuklós , ami egy év szolgálat után lehetséges / ha ! / + 90.- ezret ) + 3 bérlet+6000.- Erzsébet - utalvány + a téli ,nyári ruházat ( Nem hinném, hogy túl lennének fizetve ! ). Üdvözlettel.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2012 dec. 18, 20:20.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X