Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 96 találatból

Magyar motorkerékpárok

Az alábbi beszélgetés „Magyar motorkerékpárok” témáról szól, ami a Járműtörténeti érdekességek fórumban szerepel Beszélgetések veterános témákról kategóriában; Sziasztok! Most találtam, gondoltam közzé teszem hátha érdekel valakit: file:///C:/Documents%20and%20Setting...p%C3%A1rok.pps További érdekes témák: Csepel motorkerékpárok ... 125, ülés, blokk, csepel, d-csepel

Új tag
    Összes hozzászólás
    6

Támogató Beagle logója
    Összes hozzászólás
    743
    Szia! Mit is találtál?? Nekem nem reagál a link!

Che és taluga kifejezte a tetszését.

Támogató mátéapu logója
    Összes hozzászólás
    2,521
    Blog bejegyzések
    5
    Vedd fel az álcaszemüveget,csak akkor látszik!

Támogató baxy1 logója
    Összes hozzászólás
    251
    Én sem bÍrom megnyitni pedig érdekelne a dolog meg szerintem sok emberkét

Támogató sricsi70 logója
    Összes hozzászólás
    524
    Idézet baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én sem bÍrom megnyitni
    Igen nehézkes lesz megnyitni a fájlt, ugyanis a link
    natoferi sajátgépére mutat .

baxy1, wsievers, sinter és 1 további tag olvasták örömmel.

Támogató baxy1 logója
    Összes hozzászólás
    251
    Akkor meg kell keresni natoferi gépét

wsievers, sricsi70, mátéapu és 2 további tag olvasták örömmel.

Támogató Aries88 logója
    Összes hozzászólás
    369
    Egy kis érdekesség a mai nappal kapcsolatban...nem találtam jobb helyet neki

1905. május 31-én a Műegyetemről indult próbaútjára az első magyar tervezésű autó, melyet Csonka János gépészmérnök a magyar posta számára készített. E dátumtól számítják a magyar autógyártást.

A Magyar Királyi Posta- és Távírda-igazgatóság 1903-ban írt ki nemzetközi pályázatot postaautók beszerzésére, amire a vezető autógyárak legújabb típusaikat küldték el. A zsűri egyhangú elismerését mégis Csonka János konstrukciója vívta ki, s a megrendelést is ő nyerte el. Kocsijának négyhengeres, vízhűtéses motorja, két blokkból összeszerelt iker hengertömbje, differenciálműve, két lánckerekes hátsótengely-meghajtása és sorosan kapcsolt sebességváltója volt, és golyóscsapágyat alkalmazott mindenütt. A győri Magyar Wagon és Gépgyárban és a Műegyetemen felállított gépműhelyben folyó szerelést Csonka vezette, megalapozva a későbbi Rába autógyárat.

Csonka első magyar gyártmányú gépkocsija 1905. május 31-én indult el 2.000 kilométeres próbaútjára a Műegyetem udvaráról. A próbaút június 9-ig tartott. A kocsit Haltenberger Samu, akkor postamérnök, a Budapesti Autótaxi Vállalat későbbi vezérigazgatója vezette, s a próbaúton Csonka Jánoson kívül Cimponeriu Dénes postafőmérnök is részt vett. A postaautó a Felvidék, Erdély és az Alföld alig kiépített útvonalain első gépkocsiként végiggördülve, üzemzavar nélkül ért haza. A csomagszállító autó 26 km/óra átlagos és 35 km/óra csúcssebességet ért el. A kocsikat Doxának nevezték megbízhatóságuk miatt, a 2 köbméter hasznos térfogatú járműveket 1906. január 15-től alkalmazta a Posta. A típus 25 évig állt a Posta szolgálatában.

Az első magyar gyártású autó ma is megtekinthető Budapesten a Városligetben, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumban.

Che, joker, OdinHEM és 3 további tag olvasták örömmel.
    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

Támogató sinter logója
    Összes hozzászólás
    1,408
    A Műegyetemen az E épület földszintjén volt egy ilyen járgány (de lehet a szóban forgó gép) üvegkalickában kiállítva. Pont szemben Csonka egykori műhelyével szemben. Hosszú-hosszú évekig ott volt, de tavaly mér nem láttam. Lehet azt vitték át a közlekedési múzeumba?

Támogató Ricsi95D logója
    Összes hozzászólás
    588
    Megírtam a D-Csepelek rövid történetét, ha valakit érdekel közületek itt olvashatja: A D-CSEPELEK TÖRTÉNETE

joker, dott, demeter és 3 további tag olvasták örömmel.

Támogató dongos78 logója
    Összes hozzászólás
    2,394
    Meglepő, hogy az egykori hazai autógyártásnak mennyi pozitív, sikeres pontja volt, amiről rengetegen nem is tudnak!
    Viszonylag sokat bújom a veterános újságokat, cikkeket, mégsem tudtam a postakocsis sztoriról.
    Van egy érdekes, ámde sajnos kevésbé sikeres sztori, amiről nemrég olvastam. Röviden:
    Magyarjarmu.hu – A hazai automobilizmus története és dokumentációja » Pente

sinter, OdinHEM és taluga szívesen olvasták.

Oldal: 1 / 10 1 2 3 ... UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •