Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Puch

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Puch

    Édesapám minap mesélt egy Puch-ról. A koleszban együtt voltak a villamosságiak az autószerelőkkel. Akkor mutattak nekik egy géprajzot egy Puch motorjáról. Egy Ceglédi autoszerelő műhelybe vitték be átvizsgálásra. Azaz érdekes, hogy azt mesélte, hogy kocka henger volt olyasmi, mint ami az MZ-nek van. Csakhogy ez a blokk 4 hengeres volt, mind a négy sarokban volt egy dugattyú. Én agyba főbe kerestem erről a motorról képet, de sehol se találtam. Esetleg ha van valakinek erről a motorról képe ossza már meg velem, mert furdal a kíváncsiság.

    #2
    Léteztek ilyenek, azt hiszem blokkmotornak nevezik. Puch csinált e azt nem tudom, de amint lehet képet feltölteni, kis szöveggel mutatok neked ilyet.

    Két forgattyús tengely (nagyon tetszik ez a szó, sokkal szebben hangzik, mint a főtengely! vissza szokhatnánk rá!) helyezkedett el egymás mögött, két-két dugattyút hajtva. A tengelyek fogaskerék hajtással kapcsolódtak egymáshoz.

    Az Ariel Square Four épült ilyen blokkal például, vagy sokkal később a kétütemű Suzuki RG500 (Azért az Ariel sokkal szebb volt!). Legalább is én ezeket ismerem.

    Azért építettek ilyet, mert a soros négyeshez képest keskenyebben volt megoldható a nagyobb hengerszám és az azzal járó erő többlet. A soros négyeseket akkoriban előszeretettel építették be hosszában, hogy ne lógjon ki oldalra (pl.: Cleveland, Henderson KJ, Indian Four, stb.)
    Hátrányai: A két hátsó henger problémás hűtése, mert ugye akkor még nem volt nagyon folyadék hűtés.
    Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 26, 19:59.

    Komment


      #3
      A Puch ilyen típusát nem ismerem, csak az ikerdugattyúsait, de az angoloknak volt ilyen az Ariel Square Four.
      Itt van egy szép videó, egy ilyen masina újjászületéséről.
      Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2013 máj. 26, 19:49.

      Komment


        #4
        supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A Puch ilyen típusát nem ismerem, csak az ikerdugattyúsait, de az angoloknak volt ilyen az Ariel Square Four.
        Mire befejeztem a kiegészítést, megelőztél

        Komment


          #5
          Csak pár ilyen rendszerű Puchot ismerek, pl.: az 500N és az 500VL(igaz ez csak 2 henger, de 4 dugattyú!)
          http://www.the-blueprints.com/bluepr...-500n-1933.gif
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Köszönöm a válaszokat. Mostmár csak találnom kellene egy idős urat akinek hánykolódik egy ilyen motor a hátsó kertjében.

            Komment


              #7
              Üdv Kedves Olvtársak!

              Eléggé bizarr dolog azonosnak tekinteni egy 4 hengeres négyütemű,és egy 2 hengeres kétütemű motort. A Puch 500N működés szempontjából 2 hengeresnek tekintendő mert 2 ikerhengere van. Az Ariel Square Four meg nem blokkmotor,mert a sebességváltó nem alkot közös blokkot a motorral,hanem jó angol szokás szerint külön egység.

              Komment


                #8
                St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                és egy 2 hengeres kétütemű motort. A Puch 500N működés szempontjából 2 hengeresnek tekintendő mert 2 ikerhengere van.
                Ezt írtam is.
                Az angolok sokáig ragaszkodtak a külön váltóhoz, a blokkmotor német fejlesztés.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Kedves wsievers!

                  Teljesen igazad van! Elsősorban Kopaszka, taluga , és Supermax figyelmét szerettem volna a témára irányítani.Lusta voltam személyenként írni,ebből adódott a félreértés.

                  Komment


                    #10
                    Köszönöm a kioktatást!
                    Ki tekintette azonosnak, a leírásnak megfelelő hengerelrendezésre hoztam fel példának az Arielt
                    (ja már megint elfelejtettem hogy kishazánkban mindenki mindent jobban tud....bocsesz..)

                    Komment


                      #11
                      supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ki tekintette azonosnak , a leírásnak megfelelő hengerelrendezésre hoztam fel példának az Arielt undefined
                      Én szintén, mivel az adott Puch típusokat nem ismertem, a leírásból ez ugrott be.





                      St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az Ariel Square Four meg nem blokkmotor,mert a sebességváltó nem alkot közös blokkot a motorral,hanem jó angol szokás szerint külön egység.
                      Ebben igazad van teljesen.

                      Komment


                        #12
                        Kedves supermax!

                        Sajnálom,hogy félreérthető lett az írásom,nem áll szándékomban senkit sem kioktatni.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X