Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tupoljev amfíbia aeroszán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Nekem meg egy "balatoni dióhéj" fazonú horgászcsónakom van! És ez már a Balatont is látta " megszületésekor", majd apa felszállíttatta Dunakeszire, később anyagi okok miatt eladtuk a Tiszára. Majd a hajdani vevő halalkor alkalmam nyilt vissza vásárolni. Nincs ember, aki rátudna venni az eladására!

    Komment


      #17
      De jó nektek, vitorlás, meg csónak...
      A végén még magamnak is építek majd egy vitorlást
      (ha már másnak építettem egy szétszedhető és tetőcsomagtartó méretűre csomagolható vitorlás katamaránt)
      Csak az a baj hogy errefelé kevés a szabadon hajózható víz

      Komment


        #18
        Bazsimoci azért ha nincs" szél" milyen keserves bajt tud okozni!Bocs .

        Komment


          #19
          A szél még (egyenlőre) ingyen van...
          Már nem sok idő és környezetvédelmi termékdíj lesz azon is.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #20
            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Már nem sok idő és környezetvédelmi termékdíj lesz azon is.
            Szervusz! Neked még nem mondták, hogy ne mondogass butaságot! Még a végén beteljesül!!!!

            Komment


              #21
              Szervusz! Neked még nem mondták, hogy ne mondogass butaságot! Még a végén beteljesül!!!
              Én akkor hagytam fel a vitorlázással, amikor a kikötődíj 500.000 fölé kúszott.
              egy évvel ezután alig többért a felénél adtam el a hajót.

              Komment


                #22
                Szaktársak!
                Én már láttam amfibiát. Alsónémedi környékén az 5-ös főút mellett van egy roncs-ranch fantázianevű hatalmas ingatlan. Egy kirándulás során betévedtünk. Volt ott minden. Rakéták teste, persze üresen és egyéb dolgok is, köztük egy amfibia. Rajta a csillagmotor és minden egyéb műszer, kezelőszerv. Mondanom sem kell, besz@rtunk a dologtól, annyira tetszett. Volt velünk egy öreg repülőgép szerelő, aki látott is ilyet menni a fertő tavon. Mesélt róla. Rá pár évre ugyanazt az amfibiát viszontláttuk a veterán újság egyik cikkében. MÉH-telepen. Szerintetek megfogták polipkanállal és összetörték a kabint? Hát persze. Viszont akkor már se motor, sem műszerek nem voltak benne. Szét volt verve az egész hajó. Kerülgetett az idegbaj....

                Komment


                  #23
                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én akkor hagytam fel a vitorlázással, amikor a kikötődíj 500.000 fölé kúszott.
                  egy évvel ezután alig többért a felénél adtam el a hajót.
                  Ezért csináltam én szétszedhetőt
                  Fél óra alatt darabokra, fel a tetőcsomagtartóra és mehetsz haza(vagy másik vízre ) Persze felszereltségben igen messza van egy rendes vitorlástól, de legalább úszik

                  Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szaktársak!
                  Én már láttam amfibiát. Alsónémedi környékén az 5-ös főút mellett van egy roncs-ranch fantázianevű hatalmas ingatlan. Egy kirándulás során betévedtünk. Volt ott minden. Rakéták teste, persze üresen és egyéb dolgok is, köztük egy amfibia. Rajta a csillagmotor és minden egyéb műszer, kezelőszerv. Mondanom sem kell, besz@rtunk a dologtól, annyira tetszett. Volt velünk egy öreg repülőgép szerelő, aki látott is ilyet menni a fertő tavon. Mesélt róla. Rá pár évre ugyanazt az amfibiát viszontláttuk a veterán újság egyik cikkében. MÉH-telepen. Szerintetek megfogták polipkanállal és összetörték a kabint? Hát persze. Viszont akkor már se motor, sem műszerek nem voltak benne. Szét volt verve az egész hajó. Kerülgetett az idegbaj....
                  Állatok...
                  Nem hiszem el hogy a vasár legalább 2x-eséért nem vitte volna el valaki pár napon belül. Persze az úgy nem jó akkor már miért nem ad érte többet? Mondjuk irreálisan sokat? Ja, hogy annyiért meg senkinek nem kell, akkor inkább megy a méhbe...

                  Komment


                    #24
                    Hát sajnos ez valóban így van. Sok sok kapzsi, kétszínű alak létezik. Egyszer egy tartalék romet karbit akartam venni, mert az enyém megrepedt egy esésnél. Az eladó mikor meglátta, hogy Romet kadettal érkeztem rögtön felverte az árat. Majd 4000-re taksálta. Megfordultam és ott hagytam... Pár nappal később egy komplett sufni szökevényt vettem 10000 ft-ért. Minden problémám megoldódott a donorral.

                    Komment


                      #25
                      Tegnap a siofoki börzén voltam fültanúja egy árus és egy lehetséges vevő párbeszédjének.

                      A vevő alkudozott mire az eladó azt mondta " Uram meg egyezünk. Elhiheti nekem nem kell"
                      Végül nem tudom mire jutottak, de tetszett.

                      Komment


                        #26
                        Az nem egy ural motor?
                        Kiscsillag..) Kevesebb hengerrel.. De azért az első képen ott van az rendesen..
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Atti69; 2015 máj. 02, 09:07.

                        Komment


                          #27
                          Szép napot mindenkinek! Viszonylag rég szólt hozzá valaki a témához... ennek ellenére írok ide is, hátha információkra lelek a látogatókáltal. Úgy egy éve találkoztam először a Tupolev A-3 Aeroszánnal, rcmodell fórumon. Megtetszett a gép, és azóta több-kevesebb sikerrel kutatni kezdtem a típust. Létrehoztam egy tematikus facebook oldalt, ami a https://www.facebook.com/tupoleva3 címen érhető el. Itt igyekszem valamennyire rendszerezett formában közreadni a géppel kapcsolatosan fellelt képeket, dokumentációt, információkat. Az elsődleges célom a gép léptékhelyes megmodellezése,illetve megmakettezése, és így legalább virtuális módon restaurálása. Szeretnék készíteni egy papírkivágót,avagy papírmakettet is. Ha valakit érdekel, szívesen közzéteszem a típusmegszületéséről szóló eredetileg orosz nyelvű weblap fordítását is amin jelenleg dolgozom (Orosz tudás hiányában google fordítóval angolra, majd abból magyarra fordítva).

                          Ami a gépmotorját illeti, a hazánkban is rendszerben állt típusban az AI-14R illetve az M-14P motorok voltak beépítve. Ilyen van többek közt az AN-2-es, Jak-52-es, vagy a Wilga repülőgépekben, illetve a Kamov KA-26-os helikopterekben.

                          Click image for larger version

Name:	vonalas rajz haromnezet pici.jpg
Views:	1
Size:	20.8 KB
ID:	147242 Click image for larger version

Name:	hirdetes.jpg
Views:	1
Size:	161.4 KB
ID:	147243 Click image for larger version

Name:	aeroszan.jpg
Views:	1
Size:	106.4 KB
ID:	147244 Click image for larger version

Name:	300px-Pinega_aerosani.jpg
Views:	1
Size:	31.1 KB
ID:	147245 Click image for larger version

Name:	ajerosani_A-3_ot_inzhenera_har_kov.jpg
Views:	1
Size:	140.4 KB
ID:	147246
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Dormán Tamás; 2015 szept. 27, 17:31.

                          Komment


                            #28
                            Vízi rendőr mit szólna hozzá?

                            Komment


                              #29
                              Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Vízi rendőr mit szólna hozzá?
                              Ha jól működik, lehet, elcserélné...

                              Komment


                                #30
                                Most kaptam facebook-on pár fotót a határőrségtől.

                                Click image for larger version

Name:	12011284_840616622702181_1572038777030609167_n.jpg
Views:	1
Size:	170.7 KB
ID:	147247 Click image for larger version

Name:	12046636_840406822723161_5755095335333014673_n.jpg
Views:	1
Size:	134.3 KB
ID:	147248 Click image for larger version

Name:	12046904_840407132723130_5739844702368716404_n.jpg
Views:	1
Size:	94.3 KB
ID:	147249

                                És egy videó: http://rutube.ru/video/ef4a58d26a966...19ba0e5f9e74c/
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Dormán Tamás; 2015 szept. 27, 18:36.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X