Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tupoljev amfíbia aeroszán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Lehet hangélmény egy ilyen utasterében, az biztos
    Még gyerekkoromban repültem AN-2-essel, a másodpilóta ülésben, felejthetetlen élmény volt az is. Különösen a felszállás... Hiába, a 9 hengeres csillagmotor 0 hangtompítással odacsap
    pasetta, St.Z.350 és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Apránként, de dolgozom a gépmodelljén. Egyenlőre persze még csak a számítógépes modellezésnél tartok. A nézetrajzok elkészültek, igaz itt-ott pontatlanok, de még mindig a legpontosabbak a neten fellelhetőek közül. Kis ízelítő, ha valakit érdekelne:

      Click image for larger version

Name:	workinprogress2.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	147265 Click image for larger version

Name:	workinprogress3.jpg
Views:	1
Size:	191.4 KB
ID:	147266 Click image for larger version

Name:	woerkinprogress1.jpg
Views:	1
Size:	200.8 KB
ID:	147267 Click image for larger version

Name:	workinprogress4.jpg
Views:	1
Size:	48.2 KB
ID:	147268
      OdinHEM, dongos78 és 8 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Szervusztok! Sajna eltűntem nagyon... Van úgy, hogy az élet közbeszól... Na, de! Most itt vagyok és ámulok!!! Dicséret annak, aki azt a szerkezetet szeretné lemodellezni! Nem hittem volna, hogy a posztban ilyet is olvasok!

        Komment


          #34
          Szép feladat, a gép is érdekes . Gyerekkoromban láttam a működni a Fertőn , kutya nagy hangja volt és elmény is volt ahogy előrobbant a nádasból..

          Komment


            #35
            Szervusz Dormán Tamás . Az AN-2 ben egy 30 literes 1000 LE-s motor van ( Volt nekem is HA-ANO lajstromjellel egy darabig, ami értékesítés után Kongóban / saját lábon ment ! / zuhant le AVOKI néven ). A "Wilgában" csak egy 9 literes 300 LE körüli motor van ( Ilyen motort , ha nézegetni akarok kinyitom a kis raktáramat . ) Üdvözlettel .
            Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2016 jan. 31, 15:11.
            OdinHEM, pasetta és dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Volt nekem is HA-ANO lajstromjellel egy darabig,
              Véletlenül nem a gödöllői reptéren? Régebben elég sokat röpködtek fölöttünk, és nekem rémlik mintha az egyik HA-ANO lett volna... Mára csak egy maradt, azt is csak "ünnepnapokon" eresztik égnek.

              Komment


                #37
                Szervusz Dongos78 . Valóban ott volt . Fehér színű , kék SONY felirattal. Innen kelt útra Kongóba . Gödöllőn egy van lajstromban ( HA-MEA ) és a "Laura" nevet viseli . 2012 -ben kigyulladt ( eloltottuk ) .Olvashatsz róla a Googl... : Hírfotó : Kigyulladt egy AN-2 Gödöllőn . Üdvözlettel.
                Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2016 jan. 31, 20:06.
                OdinHEM és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Igen, emlékszem rá természetesen... Akkor szerencsétlen gép már nincs meg. Kár érte!
                  Gyerekkoromban, mikor már elkaptam ezt a fene benzingőz-lázat sokszor kibicikliztem a reptérre, és hallgattam ezeket a gépszörnyeket, imádtam az alapjáraton bugyogó hangját. Na meg amikor beálltak tankolni, közben adtak rá egy jó adag kakaót, és a kipufogóból lángnyelvek csaptak ki... El volt rendezve a hangulatom . Kb. 25 éve volt egy jó kis repülőnap, akkor még repültem is vele. Na az is maradandó élmény volt...
                  pasetta és OdinHEM kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Szervusz Dongos 78 . Első kép : az unokámmal , valamelyik repülő napon ( a táblácska eredeti darab - ennyi maradt belőle és természetesen az élmények ). Második kép : a törött nagy madár 6000 km-re - Kongóban elhagyatottan , nem tudom mi lett a sorsa . Harmadik kép : nem hinném , hogy valaki ne hallotta volna a nevét ..... / a gép itt az "ANV" /. Üdvözlettel.
                    dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Üdv Dafko! Megpróbálnád ismét beilleszteni a képeket? Valamiért nem lehet megnyitni . Köszönöm!

                      Komment


                        #41
                        Szervusz Dongos78. Én képeket tettem fel , utána lett "alakítva" a dolog valószínüleg a hely miatt . Próbálom személyre szabottan elküldeni . Üdvözlettel.
                        dongos78 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #42
                          Próbálom személyre szabottan elküldeni
                          Jaj, ne már, mi is szeretnénk látni!
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #43
                            Ennyi színe volt a gépnek? Pingálták párszor...
                            HA-ANO - Avia-info.hu - Találatok
                            Én még a legelső, katonai-zöldre is emlékszem, ugráltak ám belőle a zöld gombaernyősök szorgalmasan!

                            Haverommal rengeteget motoroztunk a reptér környékén (is), az egyik akácerdő szélén egyszer találtunk egy ernyőt a fán fennakadva, a muksó nem kínlódott a leszedéssel, otthagyta. Mi viszont szántunk rá egy kis időt, le is bányásztuk.
                            Mennyit ökörködtünk vele! próbáltunk innen-onnan ugrálni vele. Csoda hogy megúsztuk baj nélkül
                            pasetta, Fergusson és Che kedvelte ezt.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X