Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Helyes adás-vételi

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Helyes adás-vételi

    Sziasztok!

    Van egy szürke forgalmis oldalkocsis Pannoniám 6 éves adásvételivel a baj hogy azon a nyomtatványon nem szerepeltek személyigazolvány számok! Kérdésem az lenne hogy most hogyan tudom lepapírozni mivel most lett olyan állapotban hogy el tudom vinni vizsgára! Ja és a tulaj tavaj meghalt szóval vele nem tudok újat íratni!
    Előre is köszönöm!
    Üdv.

    #2
    soveny és Tibor kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm!
      Veterános Üdvözlettel!

      Komment


        #4
        ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A gépjármű adás-vételi szerződésekre érvényes új formátum- és adattartalom követelmény csak 2010 július 1. után megkötött szerződésekre vonatkozik - nem is volna értelme visszamenőleges hatálynak.
        Egyetértek, de annyi pontosítást engedj meg, hogy a követelmény nem a 2010. július 1, hanem már a 2010. január 1. után megkötött szerződésekre vonatkozik. Ha jól értem, a két dátum közötti fél év egy türelmi időszak volt. 2010. júliusig elfogadtak olyan szerződéseket is, amelyek 2010. január 1 után készültek, de még nem a 304/2009. (XII.22.) Korm. rendelet szerint.

        Változás! A jármű ügyintézéshez csatolandó szerződések kötelező tartalmi elemeiről

        2010. január 1-jétől a 304/2009. (XII.22.) Korm. rendelet határozza meg a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának, illetve üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak (a jármű adás-vételi, vagy üzembentartói szerződésnek) a közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználhatóságához szükséges kötelező tartalmi elemeit.

        Amennyiben a teljes bizonyító erejű magánokirat a meghatározottaktól eltérően a kötelező tartalmi elemeket nélkülözi, az a közlekedési igazgatási (az okmányirodai) eljárásban történő felhasználás céljából 2010. július 1-jét követően nem tekinthető joghatás kiváltására alkalmasnak. Ez esetben a változás bejelentésére irányuló közlekedési igazgatási eljárásban az eljáró hatóság a nyilvántartásba történő bejegyzést elutasítja, egyben felszólítja az ügyfelet a fent megjelölt Kormányrendeletben meghatározott tartalmi követelményeknek megfelelő teljes bizonyító erejű magánokirat benyújtására, valamint felhívja az ügyfél figyelmét a késedelmes bejelentés jogkövetkezményeire.

        Forrás: https://www.nyilvantarto.hu/kekkh/ta...hu_100610.html
        Ma tehát kétféle szerződést fogadnak el:
        - a "régi típusút" akkor, ha 2010. január 1-nél régebbi
        - 2010. január 1-nél frissebb dátummal pedig csak akkor, ha megfelel az új formai és tartalmi megkötéseknek.
        és stalker kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            Helyes adás-vételi

            Sziasztok!

            Ha ma vennék egy motort, akkor már muszáj lenne ezt az új adás-vételi formulát használnom??? Milyen kérvényt nyújtsak be az okmányirodához, hogy ne kelljen 15 napon belül átíratnom a szerkezetemet, tudniillik az a papírkavar miatt nem lesz megvalósítható... Esetleg egy mintát nem tudtok küldeni? Anyagi vonzatok?

            Ha ajándékba kapom a motort, nem szeretném a vételárat megjelölni, az jó??? Mit írjak akkor? Vagy célszerű beírni egy árat?

            Üdv
            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

            Komment


              #7
              stalker kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Hát 68-ban kivonták a gépet a forgalomból... Minél hamarább meg kell kötni az adás-vételit a rendes tulajjal, aki után folyamatban van a nyomozás, mivel az idővel csökken a túlélési esélye is. Már így is kb nulla... vmi leszármazottjával kell majd egyeztetni.

                Üdv
                Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                Komment


                  #9

                  Komment


                    #10
                    A Letöltések/Egyéb-be feltöltöttem az új adásvételit(2010 januártól/júliustól ez kell, kettőt is felraktam, mindkettő megfelelő elvileg, amelyik szimpatikusabb azt kell használni), bárkinek hasznos lehet. KEKKH honlapjáról, rft formátumban. Elvileg jó, remélem az, azért ellenőrizzétek...


                    Jó-e ez, hogyha én egy 68ban kivont járművet veszek, ami nincs is benne az új 90től évrényes számítógépes nyilvántatásban???



                    --- Ez még eszembe jutott: ---

                    A póthagyatéki az nagyon kérdéses, lehet, hogy javakért sem mennek bele, mert, hogy ne zargassuk az ősök emlékét, ami érthető is valahol... vagy éppen ingyen megcsinálják a nagyapa emlékének, ez is bejöhet
                    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2011 jan. 08, 12:31.
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      #11
                      és stalker kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Üdvözletem!

                        Friss tag vagyok még a fórumon, de Ti remélem tudtok nekem segíteni! Dnepr K-650 vásárlás előtt állok, a motor Magyarországon van, de motor külföldi papírokkal és rendszámmal rendelkezik. Akitől venném az nem íratta át, tehát nincs magyar forgalmi, nincs magyar rendszám. Akitől megvenném Ő írná az adásvételit. Magyarországon ezt tudnám forgalomba helyezni? Kell regisztrációs adó, nem EU-tagállamból származik a motor,ja és "civil" betűs a forgalmi. Érdemes vele foglalkozni, vagy felejtős? A motort átépítés után mindennapi használatra szeretném használni. Lehet, hogy pont nem a megfelelő topickba írtam, de hátha tud valaki segíteni. A segítséget pedig előre is köszönöm!

                        Komment


                          #13
                          Szia!

                          Óvatosságra intenélek a motorral kapcsolatban, a papírmunka tudomásom szerint még abban az esetben sem szokott gördülékeny lenni, ha minden eredetigazoló papír rendben van. A vámoltatás is idegőrlő munka, ahogy hallottam.

                          Célszerű lenne, hogy az eladó elintézze a magyarországi forgalomba helyezést, és abban az esetben fizesd ki a vételárat. Ezt mindenképp írjátok bele a szerződésbe is! Még tisztább, ha a vételárat ügyvédi letétbe helyezitek, de ennek nem tudom milyen költségei vannak. Az eladó nyilván többet fog kérni a motorért (ha egyáltalán vállalja) így, de hosszú távon nyerni fogsz vele. Ha ő nem vállalja (biztos nem véletlenül), szerintem te se vágj bele!



                          Ja, ha nem a nyilvántartásba bejegyzett tulajdonostól van az adásvételid, akkor amúgy is bukó a dolog.

                          Az alapján, amit írsz, én messze elkerülném a motort. Csak olyan motort hozatnék vele (ha már) Ukrajnából, aminek van szerződése (és még ki tudja, milyen papírok, kérdezd a központi okmányirodát), a tulajtól.

                          Komment


                            #14
                            Első hallásra felejtős. Csak OT-val lehet forgalomba helyezni, azután meg nem alakítasz/építesz át semmit. És csatlakozom az előttem szólóhoz, az eladó intézze a magyarországi papírmunkát, ha ezután még érdekel. Ebbe szerintem sem fog belemenni, biztos nem véletlenül, ahogy azt már soveny írta
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              #15
                              Ha jól sejtem a vaterás K-650 et akarod megvenni. Ne dőlj be! Én megirtam neki hogy vizsgáztassa le, és megveszem. Kihátrált, és csak azt hajtogatta hogy majd segit. DUMA !!!

                              MÁS !

                              Biztos ami biztos, elkezdtem az AWÓ-t átiratni. Megcsinálták az eredetet úgy is hogy kosárban van a motor. Természetesen előtte érdeklődtem az okmányba. most itt tartok.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X