Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kell-e törzskönyv a jármű eladásához?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kell-e törzskönyv a jármű eladásához?

    Üdv vett jó apám egy öreg Favoritot , minden szép és jó de a tulaj nem találja a törzskönyvét a kocsinak a forgalmi meg van adásvételit írtak .
    Keresgéltem a témámban Google- al de hol azt írja be kel jelenteni hogy el veszett, és várni kel kb 1.5 hónapot mire meg jön az új törzskönyv a tulajnak, és csak utána tudja eladni .
    De találtam olyan leirást is ami szerint nem szükséges ha eladás előtt tűnik el csak bele kell írni az adásvételibe.
    Az volna a kérdésem hogy törzskönyv nélkül nem lehetne átíratni ?
    válaszotokat előre is köszönöm

    #2
    Szerintem az adás-vételi szerődés a törzskönyvtől teljesen függetlenül érvényes okirat.
    Szerencsés lenne ráírni az elvesztés tényét valóban, és aztán egyből mennék is okmányirodába, ott majd megmondják mit gondolnak az esetről.

    Komment


      #3
      bury eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az volna a kérdésem hogy törzskönyv nélkül nem lehetne átíratni ?

      ...de, nagyon fasza lenne ha lehetne . Mondjak ötletet ? ..egy frissen kölcsönvett jármű , amiben benne vannak a tulaj papírjai .... .
      Ezt pont ez ellen találták ki .
      mir-mur, CZsolti és TLF65 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Na találtam valami biztatott az okmány iroda oldalán

        Nem kell pótolni a törzskönyvet, ha annak elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása a tulajdonjog változásának nyilvántartásba vételére irányuló hatósági eljárás megindítását megelőzően történt, és a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzését az ügyfél az eljárásban hitelt érdemlően igazolja.
        A tulajdonjog változásának nyilvántartásba vételére a Magyar Közlönyben történő közzétételt követő 15. nap után kerülhet sor.

        Komment


          #5
          Erről van szó köszönjük szépen Bury.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X