Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nem létező rendszám

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nem létező rendszám

    Hozzám került egy motor papírok nélkül, de három betű-három számos, magyar zászlós rendszámmal.
    A rendszám teljesen szűz-nem látszik rajta, hogy valaha lett volna matrica ráragasztva.
    Beírtam a magyarország.hu járműkeresőjébe a rendszámot, de semmilyen adat nem jelent meg róla...
    Mi lehet ilyenkor a fennforgás...?

    #2
    Hello! Az említett oldalon nem föltétlen kell hogy "fenn legyen".
    Első körben az okmányirodában próbálnám meg, hogy mit tudnak a rendszámról mondani neked. Ha ott sincs benne az akkor már neccesebb ügy lesz, mert ha jól olvasom most használatos rendszám volna, s erről kell hogy legyen infó.

    Komment


      #3
      bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mi lehet ilyenkor a fennforgás...?
      Ahogy Dott írja, okmányiroda aztán ha nem megy úgy, akkor KEKKH..

      Mi lehet a fennforgás? Esetleg korai kiadás még 2 lapos forgalmival, ami aztán nem került valamiért be.. Bár nem tudom erre mennyi az esély. A másik ami beugrott, és amiben nem vagyok biztos hogy hogyan működik: valahol mintha azt hallottam volna, hogy a lopott járművek adott idő után kikerülnek a magyar nyilvántartásból. Remélem ezt megerősíteni/cáfolni tudja majd valaki. (nem ijesztegetni akarlak, ez jutott eszembe - adásvételid van a masinához?)
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mi lehet a fennforgás? Esetleg korai kiadás még 2 lapos forgalmival
        Nekem volt Jawam új rendszámmal, és szürke forgalmival. Benne volt a rendszerben.

        Komment


          #5
          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Benne volt a rendszerben.
          Lehet, igazából tipp volt, mert mindkét eddig forgalomba helyezett mocim régi rendszámos volt.

          Olyan kombináció létezett, hogy már új rendszám, de még lámpafejre ragasztott műszaki érvényességi matrica?
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            #6
            kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Olyan kombináció létezett,
            Nem tudom biztosan, de vélhetően nem. Az új rendszámoknál már magára a rendszámra ragasztották a címkét, aminek a formája is más. Lehetett esetleg olyan átmeneti időszak, hogy a motor megkapta a lámpafej címkéjét, és még az érvényes műszaki idő alatt tettek rá új rendszámot. De ennek minimális a realitása.

            Komment


              #7
              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem volt Jawam új rendszámmal, és szürke forgalmival. Benne volt a rendszerben.
              Én is így voltam a P10essel

              nem pont ide tartozik, de talán kicsit mégis... láttam hirdetésben olyan mocit, aminek még van érvényes műszakija, vagyis nem rég lett vizsgáztatva, de a 3betű-3szám rendszámára nem volt ragasztva semmilyen cimke!

              Komment


                #8
                Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                3betű-3szám rendszámára nem volt ragasztva semmilyen cimke!
                A nevében is benne van ! Érvényesítő címke . ugyanolyan hatósági jelzés, mint a rendszám

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A nevében is benne van ! Érvényesítő címke . ugyanolyan hatósági jelzés, mint a rendszám
                  Az oké, "de mi hajcsa?!" vagyis ha még van rá érvényes műszaki, akkor hogyhogy nincs matrica, mert azt vizsga után szokták rárakni... vagy rosszul rudom?
                  na mindegy, ha úgy alakul, akkor majd megkérdem az eladótól!

                  Komment


                    #10
                    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    hogy már új rendszám, de még lámpafejre ragasztott műszaki érvényességi matrica?
                    Nem létezett,de olyan lehet hogy a szürke forgalmiban van felvezetve az új rendszám,(nekem is van ilyen motorom)mivel ezeket műszaki vizsga alkalmával a vizsgahelyen cserélték és nem kellett külön emiatt (akkor még) a rendőrségre bemenni.Így nem is feltétlen kerülhettek be a számítógépes nyilvántartásba.




                    Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    kkor hogyhogy nincs matrica
                    Úgy hogy megvan a műszaki adatlap a vizsgáról,és amikor befárad vele az okmányirodába,akkor kapja az érvényesítő cimkét a rendszámra.Vagy már megvan a cimke csak nem ragasztotta fel.




                    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a lopott járművek adott idő után kikerülnek a magyar nyilvántartásból
                    Nem a nyilvántartásból,hanem a forgalomból vonják ki őket 10 év után.
                    soveny és Intrepid kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nem a nyilvántartásból,hanem a forgalomból vonják ki őket 10 év után.
                      Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a lopás bejelentésekor hivatalból kivonják a forgalomból.

                      Komment


                        #12
                        bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hozzám került egy motor papírok nélkül, de három betű-három számos, magyar zászlós rendszámmal
                        Ha hozzám kerül ilyen , akkor elöbb lemezollóval iktatom a rendszámot -aztán csöndbe vagyok , nem kérdezősködök ....Balázs,Balázs.. (mit "lőttél" megint ? )
                        OdinHEM és wsievers kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Nekem olyanom van hogy 3betű 3 szám uniós,cimkével mindennel, be van pecsételve a szürke forgalmiba, de a rendszerben nincs benne, az okányiroda elhajtott vele.
                          wsievers kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Az hogy lehet?
                            2004. után nem kaphatott, nem is adhattak ki új rendszámot nyilvántartásba vétel, forgalomba helyezés és új forgalmi nélkül.

                            Komment


                              #15
                              Ez még az élet nagy talánya.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X