Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nem létező rendszám

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (mit „lőttél” megint ?)
    Ez a motor csak úgy tartózkodik nálam mint megannyi más kortársa a többi kollégánál- ki tudja hány emberen keresztülmenve... Túl jó állapotú ahhoz, hogy alkatrésznek szétbontva végezze...
    Igazából kíváncsi lettem volna, hogy miért nincs rajta matrica és miért nem szerepel a járműkeresőben...
    Rákerestem az eggyel kisebb és eggyel nagyobb számú rendszámra, mindkét jármű forgalomban van, és az egyik közülük ugyanaz a típusú és szinű...
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Szerintem az okmányirodás vonalon érdemes elindulni, ha mást nem kapcsolatfelvételi-vel (ha van rá szükség).
      Ha meg van papírod a motorhoz, ergo attól vetted aki jogos tulajdonosa, adatlekérés után lehet forgalomba helyezni.
      Nyilván fontos a motor előélete, kinél, merre, hogy-mint volt. Ezeket se árt kideríteni.

      Komment


        #18
        Szerintem ugy lehetett hogy : elment a forgalmi vizsgázni , hazahozta a matricát ---az a fránya tulaj meg elfelejtette felragasztani ......---aztán teltek múltak az évek és bazsimoci most megcsókolta csipkemocikát ,de Ő nem akar felébredni .
        kollarg és madorka kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Tovább rejtélyesedik a téma, mert utánanézettem és egyáltalán nem szerepel az okmányirodai nyilvántartásban...

          Komment


            #20
            Jó lenne utánanézni a papír alapú nyilvántartásban is, szürke forgalmival önmagában még nem meglepő, hogy nem látják a kompjúterben.
            madorka kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egyáltalán nem szerepel az okmányirodai nyilvántartásban...
              A 80 as években ellopta egy suttyó apám Szamaráját aztán ugy bukott meg hogy kalapált , festett egy rendszámot --de olyan kombinációt ami még nem volt , aztán egy unatkozó rendőr meg kiszurta . Pedig tett bele hifit meg minden diszkütyüt ugy gondolta mér az övé .
              kollarg és soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Ahogy a többiek is mondják, a kézi vezérlésű nyilvántartás fog kelleni ezek szerint. Nem misztikus az sem, ha rendbe vannak az adatok kiadják, s itt jön amit már az előbb említettem ha nincs érvényes adásvételid attól akinek a nevén van, nem lesz jogalap, hogy kikérd az adatait.

                Most így ezen a témán gondolkozva az jutott eszembe, hogy volt már olyan valakinek/ismerősnek hogy nem volt benne a régi papír alapú nyilvántartásban sem? Az akkor annyi? S mi a helyzet a nagyon régi rendszámokkal? (kettő betű három szám) Azokról nincs adat és kész? Ez úgy felmerült most bennem a téma kapcsán.
                Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2012 okt. 26, 19:47.

                Komment


                  #23
                  Mivel a rendszám nem a legrégibb kombináció, kizárt, hogy szürke forgalmiba vezették volna be... Ez a kombináció 93-94 táján volt soron...
                  Akkor pedig benne kellene lennie a kompjúterben... Kérdés, hogy hogyan kerülhetetett onnan ki...Ha ezt a rendszámot kiadták(márpedig kézzelfoghatóan megvan) akkor kellene róla lenni hivatalos adatnak...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2012 okt. 26, 20:57.

                  Komment


                    #24
                    dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Most így ezen a témán gondolkozva az jutott eszembe, hogy volt már olyan valakinek/ismerősnek hogy nem volt benne a régi papír alapú nyilvántartásban sem? Az akkor annyi? S mi a helyzet a nagyon régi rendszámokkal? (kettő betű három szám) Azokról nincs adat és kész?
                    Ez foglalkoztat engem is manapság...Mi van akkor ha találok egy 2 betű 3 számos rendszámmal rendelkező motort? Szerintem akkor azt kötelességük lepapírozni, mivel volt forgalomban.
                    Különben meg szerintem azt se tudják mi történt 10 éve, nem hogy 40-50 évre visszamenőleg...




                    bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez a kombináció 93-94 táján volt soron...
                    Nekem annó az UDS-819-es Mzmen se volt érvényességi levonó...2 lapos zöld forgalmija volt.
                    soveny kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Különben meg szerintem azt se tudják mi történt 10 éve, nem hogy 40-50 évre visszamenőleg...
                      Ne hidd ezt, sokunk tapasztalata ezt mutatja.

                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mi van akkor ha találok egy 2 betű 3 számos rendszámmal rendelkező motort?
                      6x évre visszamenőleg azonban sajnos valószínűleg igazad van.

                      Komment


                        #26
                        Üdv wsivers!

                        A 2 betű 3 számos rendszámokat 1959 júliusáig kellett a 2 betű 4 számos változatra cserélni.A csere 1958 08.hónapban kezdődött.
                        soveny, kollarg és dott kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Csak sajnos nem igen van (állítólag) a KEKKH-nek ezekről a régi rendszámokról vezetett nyilvántartása. Pedig ezt nem igazán értem, ahogy előttem is már feltették a kérdést, attól hogy régen volt, még forgalomban volt az a jármű ITT M.O.-on.

                          Ja valószínűleg a "sima" ügyintézőnél bekérdeznénk egy ilyen kérdést ezekről a nagyon régi rendszámokról, lehet körkapcsolást csinálna a telefonba, mert szerintem ilyen kérdést nekik egy évbe max ha ötször kérdeznek tőlük.

                          Komment


                            #28
                            Megosztok veletek egy történetet:ha jól emlékszem 2009-ben eladtam Maci haverotoknak az általam már évek óta használt Izst.Új rendszám,új forgalmi,törzskönyv,minden.Eladás előtt elvittem,hogy friss műszaki legyen rajta,meg persze eredetvizsgára is.Én is mosolyogtam,mindenki mosolygott, aztán Maci annyira nem,amikor az okmányirodában átírás helyett elküldték a fenébe mert nem létezik a motor.Mégegyszer mondom kb.6 éve műszakival,törzskönyvvel rendelkező,friss eredetvizsgás gépről volt szó.Kezembe vettem a dolgot,és bementem az otthoni okmányirodába.Ugyanezt a választ kaptam megfűszerezve egy okirathamisításos vicsorgással.Erre sem szaladtam el,megmutattam egy régi papírt,amikor én helyeztem forgalomba,és ott díszelgett pont ennek az ügyintézőnek a neve,aláírással.Ekkor megkérdeztem,hogy mi lesz a megoldás.Válasz:-Jjjjaaaa,valószínűleg véletlenül kitöröltük. Na erre mit lehet mondani??!!!Gyakorlatilag odahánytam az asztalra.Persze amint rájött hogy nem én vagyok a paraszt,1 percen belül rendszerben volt a gép.Ezek után még azt hiszi valaki,hogy 30 éve kivont szarok között bárki is tud értelmeset mondani valami hitvány papírfecni alapú nyilvántartás alapján?Sajnos csak a szerencsén és az ügyintéző kedvén múlik a siker.
                            UK, OdinHEM és 7 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Hali!

                              Az írásod rávilágított arra, hogy mennyire is kevésen múlnak a dolgok. A múltkor azt hiszem Kollarg-nál olvastam ha jól emlékszem, hogy a postán megismerték a régen elköltözött ember nevét, s átszóltak neki két faluval odébb, s lett is kapcsolatfelvétel.
                              Szerintem oltári mázli!
                              OdinHEM és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szerintem oltári mázli!
                                Az a baj, hogy nem ezen kellene múlnia... Vezessenek rendes nyilvántartást pl. a lopott járművekről, az alapján szűrjenek, a többit pedig szépen lehessen átíratni - gondolom ha egy motor eltűnik, akkor a legalapvetőbb, hogy a tulajdonosa bejelenti - ők a nyilvántartásban bejegyzik az számok mellé hogy keresik. Számítógépes nyilvántartásnál ez nem lehetne gond...
                                UK, és 4 további látogató kedvelte ezt.
                                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X