Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nem létező rendszám

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vezessenek rendes nyilvántartást pl. a lopott járművekről, az alapján szűrjenek, a többit pedig szépen lehessen átíratni - gondolom ha egy motor eltűnik, akkor a legalapvetőbb, hogy a tulajdonosa bejelenti
    Ez sajnálatosan azért naív hozzáállás, mert ha Gizi néni pajtájából ellopják a Pannóniát (aminek a papírjai ugye már valahogy eltűntek) akkor mi alapján fogják kőröztetni a járgányt...??

    Más: Most hallottam valami olyasmit, hogy a kétlapos forgalmival ellátott forgalomból kivont motorokat 10 év után törlik az adatbázisból...Ezt nem igazán hiszem, mert akkor az összes régi iratot pedig miért nem semmisítették meg...??
    Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2012 okt. 27, 21:16.

    Komment


      #32
      bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      akkor mi alapján fogják kőröztetni a járgányt
      Onnan, hogy bemondod az alváz és motorszámát...Tőled még nem loptak motort?
      Bár a magyar rendőrség akkor se találja meg, ha a tolvajok a rendőrkapitányság udvarára viszik a lopott motort...
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #33
        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        rendőrkapitányság udvarára viszik a lopott motort
        Vagy onnan lopják el
        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

        Komment


          #34
          Bár nem pont rendőrség, de egy ismerős autóját a Miskolci Autóklub udvaráról vitték el. Portás, sorompó, meg minden.

          Komment


            #35
            Számítógépesnél rá lehetne keresni. A "kézi vezérlésű"-vel az a baj, hogy ki volna olyan elvetemült, hogy gépre viszi.
            De igazából szerintem nem föltétlen az számít hogy mi van náluk meg.
            Nekik az az alapállás sajnos, hogyha nem a jogos tulajdonosától vettük, akkor az biztos lopott... tuti loptak el ilyen motorokat, na de nem ennyit, mint amennyinek nincs papírja!
            Nagyon sok jó motor esik el a forgalomba helyezés lehetőségétől. Tudom hogy ez is naiv hozzáállás.
            Írok is egy példát, nekem a P10 motornál nincs meg a régi rendszám, a volt tulajdonos fia meg nem emlékszik rá. Beütve meg nincs sehova.
            Így ez itt ennyi! Pedig jól tudjuk hogy a faterja a tulaj, de rendszám nélkül nincs hogy keresni.
            Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2012 okt. 27, 22:30.

            Komment


              #36
              bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez sajnálatosan azért naív hozzáállás, mert ha Gizi néni pajtájából ellopják a Pannóniát (aminek a papírjai ugye már valahogy eltűntek) akkor mi alapján fogják kőröztetni a járgányt...??
              Azért szegény Gizi néni részéről is naivitás hogy semmi adata/feljegyzése nincs a motorkerékpárról, elméletileg ha nála van, akkor azért mert jogos tulajdonos, amit forgalmival, forglami+adásvételi kombinációval vagy egyéb irattal igazolni tud.
              Tudom nincs optimális megoldás, de azért lehetne közelíteni a jelenlegit valami jobbhoz, bőven lenne rálehetőség...

              Pl. az adatok digitalizálását meg lehetne csinálni, kiszervezve persze egetrengető összeg, de nem hiszem hogy a KEKKH-KNYO nem tudná megoldani szépen lassan, akár 5 év alatt apránként.
              soveny kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #37
                Friss fejlemények!! Nem akarom újra gépelni, beillesztem egy másik topikból:
                "Én vettem egy off motort, azzal a mesével, hogy a gazda meghalt, most lesz a hagyatéki és az örökös Németországból jön haza... Aztán persze jöttek a kifogások... Végül kimasszíroztam egy nevet az eladóból, ami ismerősnek tűnt-volt egy ilyen motorja a volt munkatársaméknak. Megkerestem a munkatársam, kérdem mi lett a motorral. Kiderült, hogy a fia örökölte a motort, elvált a feleségétől, a motor maradt a közös lakáshoz tartozó tárolóban ahonnan rejtélyes körülmények között került az én eladómhoz. Ezek után feljelentés lopás miatt, én tanu lettem-hogy ne legyek orgazda a motort vissza kellett adni-a vételár bukta- és még járhatok majd a bíróságra egy családi nézeteltérés miatt! Hát így vegyetek papír nélküli motort!!"
                joker és Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  balek montaménhogygyorsanszeggyügszét

                  Komment


                    #39
                    Távozz tőlem sá(n)tán..!!!
                    mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Hello!

                      Olvasva a történetet meglehetősen elcsodálkoztam! Nem semmi!!
                      Ritkán fut bele az ember szerintem ilyen "durva bukóba".

                      Komment


                        #41
                        Szóval hogy visszatérjünk a nemlétező rendszám problémájához... Megmutatták az eredeti szürke forgalmit, amiben az első lapon ott az OH XX-XX rendszám. A tulaj fia akart vizsgázni nagymotorból, és hogy ne kelljen kölcsönkérni a vizsgához nagymotort- apuci leműszakiztatta az MZ-t. A második lap tetején ott is az 1991-ben kiadott új rendszám: ABC-123
                        Mivel akkor még okmányiroda nem létezett, a rendőrség adta ki a rendszámot. A műszaki lejárt 1993-ban és a motor azóta aludta álmát a közös tárolóban. Apuci ezután meghalt, a fia megörökölte a motort, de már nem íratta át a nevére... Idén ősszel indult aztán a motor vándorútra, hogy egy kurta vargabetű után ismét az eredeti tulajnál landoljon.
                        Ha megfogadom Joker tanácsát- ami ugye törvényszegés- soha nem jönnek rá, hogy ki lopta el a motort és mikor...
                        Mint mindannyian tudjuk, a rendőrség nem igazán nyomoz az ilyen ügyekben- a határidő lejárta után lezárják az ügyet "Tettes ismeretlen" megjegyzéssel.
                        Mivel én mindenképpen használni akartam a motort, és véletlenül még ismertem is az eredeti tulaj elérhetőségét- számomra egyértelmű volt, hogy meg tudunk majd egyezni.
                        Azt álmomban sem gondoltam volna, hogy ez lesz a történet vége...
                        A tanulságot pedig szűrje le mindenki magának!

                        Komment


                          #42
                          Üdvözlet akkor elmesélem az én elmult hetemetNemlessz rövid:Multhét vasárnap: böngésztem a hirdetéseket találtam a pénztárcámnak megfelelő TLF Pannoniát felhívtam a tulajt ajánlatot tettem amit ő elfogadot ugyhogy irány Budapest azonnal.Vasárnap délutá 3óra.Estefele megérkeztünk gép megnéz papírok rendben tulaj az eladó.2 lapos zöld forgalmi bejegyezve: Időszakosan kivonva forgalomból 1998 rendőrségen akkor még.Tulaj elmondja annak idején még lekellett adni a rendszámot ő megtette.Azt hittem minden RENDBEAdásvételi megír fizetek és már robogunk is haza a haverral meg a büszkeséggel.Hétfő:Mindenki megcsodálja reggel aztán van egykis rossz érzésem kiíratom egyhét táppénzre magam mert már szabi nincs.Orvostól haza szétszed kitakarít legalább 14 éves benzint.Indult egyből aksi bele fékek kipucolva minden jó műszakira kész ja gyujtás felől szimering elfáradt telefon ApaE utólag is köszönöm fejből mondja a méretet.Míg én csapágyboltba elmentem addig haverék szétkapták a motort gyujtás le szimering be és kész.Kedd reggel 7 óra vizsgaállomás fékpad ÁTTMENT!!körbenézik tetszik mindenkinek majd közlik NEM MŰSZAKIZZÁK LE!!!rendszám nélkül.Holvan a rendszám mondom leadva 98-ban.De ez nincsbenn a forgalmiban ugyhogy ennyi viszlát.Vannak azért jóbarátok bőven mindnek telefon.KPM ismerős elmesélem mivan nemérti mértnem vizsgáztassák le újboli forgalomba hejezés címen.Mondják vizsgáztatók szó elszáll hiába KPM nekik papír kell hol a rendszám.Nyugalmazott rendőr ismerős eljött elmagyarázta nekik hogy azelött az ideglenes kivonás=rendszám leadás.Nemhatja meg őket ez sem.Szerda:Reggel 8 óra OKMÁNYIRODA ugye ismerős mindenkinekKivárom sorom feleségem elkísér mert legyen egy kultúrember is már ott.Felettébb hamar sorra kerültünk.Kérdezi a néni mizu?Elmesélem történetem elkéri a dokumentumokat.És b...meg segítőkész!!Nilvántartást megnézi NINCS BENT A RENSZERBE ijen redszám nemis létezett.Széket kérek megegy pohár vizet.vagy egy szabját hogy hasba tudjam magam szúrni.És még mindíg segítőkész.Már majdnem szerelmes vagyok bele de ott az asszonyMondván apukájának is van Pannoniája.felvesz egy jegyzőkönyvet hogy elveszett a rendszám ami ő szerintük soha nemis létezett.Ingyen bérmentve megtette.Na van papírom irány vizsgaállomás.Mondják hogy naugye ez ígymár igen.Müszakin megfelelt csakhogy közben éjjelente mivel nemtudta aludni felszereltem rá egy Motorkuli vonórészt néznek neki banbán.Nemtudják miaz ügy.Derítsem ki én van e ismerősömnek ijenje kérdezzem meg mivan bejegyezve. ApaE felhív újra kérdem én mivan ijenkor mondja nemkell bejegyeztetni alanyi jogon húzhat mondják ők nemúgyvan az.Hazajöttem innét a fórumról kiírtam a jogszabájt egy darab cetlire.Vissza mutatom nekik, naugye megyez majd ráirták megjegyzés rovatba az egész jogszabájt a cetliről.Fizet köszön távozik.Eredet vizsga sima ügy,a harmadik hejen mert jön a világvége de mindenki kocsit vesz és nemférek már beleNa de csak meglett azis.Csütörtök:Okmányiroda délután bemegyek kivárom sorom majd énkövetkezem .Üdvözöl a hölgy és kérdi miújság mondom neki minden rendbe.Elkéri a papírhalmazt mindent rendben talált!!!Naakkor nekiáll elmegy redszámért majd visszajön FALFEHÉREN hogy ELFOGYOTT.A "Mari"elfelejtett rendelni.Mondom neki elhaló hangon hívja ide azt a kib...ott Marit had váltsak vele néhány szót.Ezt ő nemakartaSzépen megkért érdeklőgyek egyhét múlva.Paksaméta összeszed irány hazafele.Útközben járatom agyam és eszembejut 4 községgel odébb is van okmányiroda.Megfordul irány, odaérek 3óra elnézést kérek sűrün hogy ide jöttem de elmeséltem történetem.Monja a hölgy semmi gond csak félnégyig vannak nyitva ha visszaérek postáról csekekkel akor jó ha nem akkor holnap.Mondtam gyors leszek mint a villám.Csekekkel postára VILÁGVÉGE ezer ember most mind utál mert beugrottam sor elejére fizetés közben anyáztak de ez van.kereken 1/2 4-kor visszaértem áttadtam csekeket a hölgy meg a RENDSZÁMOT és FORGALMIT!!!!!Boldogan haza.Péntek:Reggel visza orvoshoz kiakart írni még 2 hétre mert karikássak a szemeim biztos lázas vagyok.Mondtam megyek már dolgozni.Ugyhogy visszairt keresőképesre hazajöttem és végig aludtam a napotEnyit a hetemről most már boldog vagyok minden sikerült egy hét alatt!!!Ami más országban egy nap.Csak kérdem én hol a régi RENDSZÁM 3betü 3 szám.1998 nemis volt ojan régen?
                          wsievers, és 5 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #43
                            smuk73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Üdvözlet akkor elmesélem az én elmult hetemet
                            Zseniális sztori! Gratulálok a motorhoz és persze a rendszámhoz!

                            (Amúgy az én papírjaimon sem szerepelt, hogy kivonták a forgalomból a motort, senkit sem érdekelt az NKH-ban, hogy nincs rajta rendszám.)

                            Komment


                              #44
                              Kössz a gratulációt.Röviden enyi voltAmugy voltak még szösszenetek csak akkor méghosszabb lett volna.Csak ha egy a jogszabáj mért nincs két egyforma ügy?Csak most ugy elméleti síkon ez legális hogy elvesztettem azt a rendszámot ami soha nemvolt az enyém és nyilvántartásban sem szerepel?De azért megiszok egy pohár vizet az ügyintéző hölgy egézségére

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X