Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomból kivont járművek visszahelyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Épp ezért egyszerűbb szerintem, ha forgalomba helyezteted, majd ideiglenesen kivonatod 6 hónapra.

    Komment


      #17
      Szép estét! Valaki tudna nekem abban segíteni hogy milyen költséggel jár egy 79-es 350-es Jawa forgalomba helyezése?? Rendszám megvan még, a papírokat nem tudom, mert faterom ideiglenesen vonta ki kb 18-19 éve. Én pedig majd a jogosítvány megszerzése után szeretném vissza íratni. Sokba fáj ez nekem?

      Komment


        #18
        Kb. 60-70,000. De ezt már több témában is részletesen átbeszéltük. Olvasd vissza az ezzel kapcsolatos témákat.

        Komment


          #19
          Mir-mur hozzászólását megerősíteni tudom, 1 éve nekem 65 000 volt a rendszám, papírmunka, (úgy hogy minden papír rendben volt vele).

          Komment


            #20
            uhh:// az nem gyenge, köszönöm szépen a válaszotokat!! További szép napokat!

            Komment


              #21
              Sziasztok!

              Segítségeteket szeretném kérni.

              Szeretnék venni egy Skoda S100-ast, ami 1992 óta a forgalomból ki van vonva. Szürke forgalmija van, rendszámot nem tudom van-e, szerintem nincs.

              A jövőben szeretnék néha néha menni vele, illetve majd OT-zni ha úgy alakul.

              Mire figyeljek egy ilyen autó vétele esetén? Természetesen ez alatt a papírokra gondolok.

              Van bármiféle átírási kötelezettségem? Hogyan működik ez ilyenkor?

              Nagyon köszönöm előre is! Viktor
              Utoljára szerkesztve a következő által: Makikafuse; 2013 aug. 27, 07:05.

              Komment


                #22
                Ej- Viktor-Viktor,Te is csak olyan vagy,mint a Viktor,-leírod a programod,-kérsz,de még egy bemutatkozással sem ajándékozol meg bennünket!

                Üdvözöllek a fórumon,a kérdésedre választ találhatsz itt,csak tanulmányozd és ismerd meg annak szerkezetét!

                Üdvözlettel:Che
                OdinHEM, Titus és CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Szia Viktor!

                  Én is üdvözöllek. Azt már tényleg tudjuk, hogy mit szeretnél, de azt, hogy ki vagy még nem. Bocsáss meg, de nekem Győzike jutott eszembe, amikor azzal vakította a tarjániakat, hogy polgármester akar lenni. Bement a könyvtárba - a tévé mutatta - és olyan könyvet kért, amiből megtudhatja, hogy mit kell csinálnia egy polgármesternek. Igen meglepődött, amikor vagy 20 könyvet a kezébe nyomtak. Talán életében nem látott ennyi olvasnivalót.

                  Nos, a kérdésedre a válaszok itt vannak elrejtve a fórumban. A gépedhez találsz a letöltések között szakirodalmat. Amikor konkrét dolgot kérdezel, akkor özön választ fogsz kapni, amelyek között többnyire hasznos is lesz majd.

                  Üdvözlettel: CZsolti
                  Titus, mir-mur és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Sziasztok.

                    Viktornak hívnak, párommal Hatvanban élünk, van egy kutyám, úgy hívják, Rudi :-)

                    Visszaolvasnék a fórumon szívesen, csak reggel 6-kor ahogy végzek a munkával már megyek is dolgozni, így nem nagyon van időm. Későbbiekben biztosan bújni fogom a fórumot, nagyon szuper dolgok vannak itt.

                    Nos, annyit szeretnék tudni konkrétan, hogy ennél az autónál van-e átírási kötelezettségem. Semmi kedvem átírni most még. Illetve hogy a későbbiekben egyszerűen megoldható-e ennek a forgalomba helyezése? Nagyon örülnék ha valaki megválaszolná

                    Köszönöm
                    soveny és Che kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Nincs forgalomban, nincs biztosítási és átírási kötelezettséged.
                      Amennyiben fogalomképes állapotba hozod, eredetiségvizsgával, biztosítással, műszaki vizsgával, tulajdonjog igazolással átírhatod, forgalomba helyezheted.
                      Tudomásom szerint.

                      Régi járműveknél a tiéd a legszerencsésebb helyzet szerintem.
                      Titus kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok!
                        Új vagyok itt, és mielőtt még leszúrtok, gyorsan bemutatkozom, mielőtt segítséget kérnék... :-) Tomi vagyok, a Szentendrei-szigeti Veteránautós és Motoros Egyesület (Szeszvame) egyik alapító tagja. Veteránautó mániás és gyűjtő, azonban most tanácsra-segítségre lenne szükségem. Végignyálaztam a fórumot, de nem találtam pontos választ a problémámra, bár részben hasonlít a fenti Skodás témához. Van egy 1968-as Opel Record C autóm, amin már új rendszám van (de még matrica nélkül) és zöld forgalmis, de még nem EU-s,hanem az a géppel írott fajta. A kocsi 2002ben ki lett vonva ideiglenesen, ez szerepel is a forgalmiban, és van egy adás-vételim szintén 2002-es dátummal. De akkor még nem lehetett átírni műszaki vizsga nélkül a kocsit, a kivontakat pedig nem is kellett, így ennek fényében nincs is átírva, viszont most jutottam oda, hogy át szeretném iratni. A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges-e egy 2002-es adásvételivel, mivel a tulaj már nem "elérhető", így újat nem tudok produkálni, viszont ennek a formája már nem egyezik a mostani előírásokkal. Vagy egyszerűen ezzel végetért a kocsi pályafutása, és dokumentum hamisítás nélkül már nem is lehetne megoldani? Az ügy érdekessége, hogy az okmányiroda sem nem tudott választ adni.

                        Komment


                          #27
                          Szervusz . Teljesen jó papírjaid vannak. Elvileg az akkori jogszabályok érvényesek , az adásvételivel egyetemben. A "hamisítás" nem járható út ( és nem is ajánlanám senkinek! ) és ebben az esetben szükségtelenül felesleges lenne. Egyszerűen bemész egy másik okmányirodába ( Bp. XIII. VÉső utca 9. a régi II. számú AFIT telephelye - a mostani Központi Okmányiroda ) és kérdezel , hogy mi a sorrend az ügyintézésben . Üdvözlettel.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2013 okt. 11, 22:07.
                          sepy és demeter kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Köszönöm a gyors választ.
                            Üdv.

                            Komment


                              #29
                              dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Teljesen jó papírjaid vannak. Elvileg az akkori jogszabályok érvényesek
                              Ez így van!



                              dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A „hamisítás” nem járható út
                              Ez is így van!

                              Motorman81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              amin már új rendszám van (de még matrica nélkül) és zöld forgalmis, de még nem EU-s,hanem az a géppel írott fajta. A kocsi 2002ben ki lett vonva ideiglenesen, ez szerepel is a forgalmiban,
                              Szerintem evvel már benne van a számítógépes rendszerbe és mivel ideiglenesen lett kivonva, vissza is helyezik. Szerintem műszaki nélkül is eredetiség vizsgával, de ez nem biztos!
                              Valóban az a megoldás, ha egy "rutinos" ügyintéző megmondja!

                              Komment


                                #30
                                Sziasztok,

                                Valaki, akinek van ügyfélkapus hozzáférése, meg tudná nézni nekem, hogy az UGM-673 rendszámú motorkerékpárra milyen státuszt hoz ki?

                                A története annyi, hogy egyszer csak leállították a motort, de nem vonatták ki a forgalomból, azóta biztosítás sem lett fizetve. Ilyenkor kérhetik az elmaradt biztosítás díját? Elvileg két lapos zöld forgalmival rendelkezik.

                                Mi a forgalomba való visszahelyezés módja?
                                Köszönöm

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X