Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa-CZ tartály, de melyik típus?(Jawa Typ 353, Jawa Typ 354 benzintartály)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa-CZ tartály, de melyik típus?(Jawa Typ 353, Jawa Typ 354 benzintartály)

    Szervusztok!

    Megint találtam itthon a sarokban egy cseh alkatrészt, de nem vagyok képben melyik típusé lehet.
    Nézelődtem, de pontosat nem találtam - létezett ilyen ampermérős a 250/350-ből is, de 125-ösből is korábban. Gondolom az előbbiek, de jó lenne biztosat tudni.

    Click image for larger version

Name:	jawa-cztank4.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	157788Click image for larger version

Name:	jawa-cztank5.jpg
Views:	1
Size:	203.0 KB
ID:	157789Click image for larger version

Name:	jawa-cztank6.jpg
Views:	1
Size:	206.1 KB
ID:	157790
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Üdv kollarg!

    Pontosan tippeltél,mert a 125-ös -től a 350 -es -ig egyforma 13 literes tankot kaptak Jawák.
    wsievers, kollarg és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm a választ!

      egyforma 13 literes tankot kaptak Jawák
      Azért ez nem volt rossz húzás tőlük: egyfélét kell gyártani, nincs gond a cserélhetőséggel.

      És mitől függött, hogy van-e hely az ampermérőnek a tankon? Választható extra lett volna?
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        És mitől függött, hogy van-e hely az ampermérőnek a tankon?
        1960 ig szerelték a következő Jawa típusokba: Jawa Typ 353, Jawa Typ 354. És 1959 ig a következő ÄŒzetka típusokba: ÄŒZ Typ 351, ÄŒZ Typ 352, ÄŒZ Typ 355, ÄŒZ Typ 356.
        A burkolatos gépekből csak Jawa 125/150/175-ös nem volt. A Jawa - ÄŒZ mezityp volt a ÄŒZ vel közös gyártás. Ezek után eltünt a ÄŒZ logó is a Jawa feliratból.
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 31, 11:04.
        kollarg, Fergusson és St.Z.350 kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          A képeken láthato tartályt 250-350 ccm-s motorokon használták. Alulnézetnél látszik hogy elfér a 2 db gyujtotekercs. A 125-175 ccm-s nél szukebb ez a rés. A 125-175 malá kyvacka/ 250-350 Velka kyvacka . Azaz kicsi-malá ,nagy -velká. Még eltérés volt a hátso felfogatásnál is. A nagyobb kobcentisnél lefele a kissebeknél hátrafele állt !
          kollarg, CZsolti és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm az infókat. A felsorolásból egyik motor sincs itthon, fali dísznek kirakni nincs elég jó állapotban, szóval majd keresek neki új gazdát aki tudja használni.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X