Közlemény

Collapse
No announcement yet.

CZ 472 fesszabályzó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    CZ 472 fesszabályzó

    Mindenféle fesszabályozóról találtam már témát. Érdekes, hogy ez a 6V-os kétoszlopos eddig kimaradt.

    Az apropó, ami miatt új témát indítottam az, hogy nem találok pontos adatot a szabályozó ellenállás értékére vonatkozóan. Én az enyémen 5 ohmot mérek. Létezik, hogy csak ilyen kicsi legyen ?

    #2
    Na többek között ezért kapott egy 12v-os Vape rendszert az én 472-esem. Nincs min agyalni csak berúgod és húzod a gázt neki! Nem utolsó sorban még látsz is éjszakai motorozás közben ami ugyebár nem hátrány
    sinter, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Én olyan vagyok, mint a denevér! Ezenkívül utálom a javíthatatlanul elromló kütyüket. Nálam az ilyen nem jöhet szóba. Ezeknek a cuccoknak is van lelkük. Tudják, hogy utálom őket, ezért hajlamosak elromlani puszta szeszélyből.

      - - - Updated - - -

      Én olyan vagyok, mint a denevér! Ezenkívül utálom a javíthatatlanul elromló kütyüket. Nálam az ilyen nem jöhet szóba. Ezeknek a cuccoknak is van lelkük. Tudják, hogy utálom őket, ezért hajlamosak elromlani puszta szeszélyből.

      Erről itt is írtam korábban:

      https://veteran.forum.hu/cseveges-ve...317/#post68580
      Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2017 szept. 24, 08:31.
      dongos78, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én olyan vagyok, mint a denevér!
        Nehogy azt mond hogy fejjel lefelé alszol....
        Che, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem, csak nem kell sok fény ahhoz, hogy vezetni tudjak. A denevér sem világít. Persze szemléletesebb lett volna, ha a macskával példÍ lódzok.

          Valaki azért megírhatná, hogy a PAL 443.116-401.64 6V 75W -os szabályozója szabályzóellenállásának valóban elég az 5 Ohm, vagy cserélnem kell? Ha igen, mekkorára?
          Atti69 és sinter kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ezenkívül utálom a javíthatatlanul elromló kütyüket. Nálam az ilyen nem jöhet szóba. Ezeknek a cuccoknak is van lelkük. Tudják, hogy utálom őket, ezért hajlamosak elromlani puszta szeszélyből.
            Egy régi mester mondta nekem , vagy 25 évvel ezelőtt : -mindent meg lehet javítani , csak nem biztos hogy érdemes ....

            .

            - - - Updated - - -


            Én olyan vagyok, mint a denevér!
            Batman , Batman !!! Mire nem vagy képes ...

            - - - Updated - - -


            A denevér sem világít.
            Miért a macska világít ? Esetlegesen csak nagyon különleges esetekben ... (pl : csernobili a cicus ... , vagy netán fel van gyujtva ...vagy fényforrással ellátva , esetleg foszforeszkál ? )

            - - - Updated - - -


            a PAL 443.116-401.64 6V 75W -os szabályozója szabályzó ellenállásának valóban elég az 5 Ohm, vagy cserélnem kell? Ha igen, mekkorára?
            Azt hiszem itt nem csak az ellenállás a mérvadó , hanem a teljesítmény is .
            Nem lenne jobb egy full elektromos ???

            http://www.ebay.co.uk/itm/Jawa-cz-350-voltage-regulator-6v/272860770683?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D47510%26meid%3D71f3501bf599420 ab7c7b309019b8f21%26pid%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D322287343338&_trksid=p2047675.c100623.m-1

            vagy

            http://www.ebay.de/itm/JAWA-350-Elektronischer-Regler-Gleichrichter-Spannungsregler-JAWA-CZ-350-250-6V/232199020166?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D46153%26meid%3D7fba20097d35454 58542d8cd63d1367a%26pid%3D100623%26rk%3D2%26rkt%3D3%26mehot%3Dlo%26sd%3D232451407900&_trksid=p204767 5.c100623.m-1


            http://robogoalkatresz.odormotor.hu/...ZO_6V.php#gref

            http://e-motorparts.addel.hu/43209-j...9416401644-twn


            És egy kis csemege talán segít :

            http://restauratura.blogspot.hu/2016...echanikus.html
            Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 szept. 24, 21:38.

            Komment


              #7
              Ha elektronikus szabályzót teszel fel rá én ezt javaslom:

              Regler 6V elektronisch - MZ ES125, ES150, ES175, ES250 *original VAPE* | eBay

              Annak ellenére hogy MZ-re írják jó a Jawára is csak másképp kell bekötni az eltérő gerjesztés miatt (Jawánál a DF+ MZ-nél a DF - kapcsot kell használni . A szabályzóellenállást meg ki kell venni ( ha ez a régi szabályzóban van akkor azzal együtt úgyis kiveszed )
              Az előző hszben linkelt fekete lengyel szabályzó mechanikusan nagyon gyengén van felépítve ,az alkatrészak a nyákra vannk beültetve , nem SMD és rögzítve sincsenek rezgés ellen . Az általam linkelt szabályzó 3 éve üzemel a 360-asomon probléma nélkül (mindemellet megjegyszem hogy a Californiámon a topic elején emlitett mechanikus szabályzó van és kiválóan üzemel )

              Üdv
              Ba 701

              Komment


                #8
                Köszönöm a válaszaitokat. Félreértés ne essék: nem vagyok ellensége az elektronikának, csak tudni akarom, hogy kuka-e a fesszabályozóm, vagy csak én vagyok ügyetlen? Ezért kérdeztem, hogy segítsen valaki, aki meg tudja mérni a szabályozó ( egyesek szerint gyorsító ) ellenállás értékét, ami nekem 5,5 ohm. Ilyen válasz viszont még nem érkezett.

                Komment


                  #9
                  Zsolti irigyellek nekem egyre több fényre van szükségem sötétben. Vagy bátor vagy de lehet mostanság nem mentél éjjel?? Én tegnap előtt 15 óra 30 kor tudtam elindulni kicsit kerülni elmentem Gátérre bélés nélküli volt a nadrágom de igazán a sötétben világító" sok oldalkocsis jármű" zavart. Miért is miután közelebb jött autó lett belőle volt melyik Angliából jött mert belő világított csak akkor rossz oldalon ment de több volt a jobbra hajtós . Sok ügyesen orvosolta megemelte a másikat, hogy lásson.Remélem mihamarabb lábra áll a CZ-d és megtapasztalod a mai forgalmi viszonyokat , lehet, hogy Neked még kedves emlékeid vannak régről??. Igaz én is alig várom, hogy bizseregjen a gép a seeee.. gem alatt még ilyen viszonyok között is. Zsolti a CZ-s imakönyvet olvasva ezt írja:Az ellenállás értékei:8-2-os letéréssel8-10-os megterhelésre,esetleg két önállóellenállás, ti.1X2/8W a kapcsolónak, 1X6/ 8W a szabályzáshoz. Én evvel nem lettem okosabb de Neked hátha segít.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2017 okt. 02, 18:54.

                  Komment


                    #10
                    Ha kibányászom a 634-ből lemérem neked. Lassan oda is eljutok a héten.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Köszi Fiúk!

                      Sajnos a cz-s imakönyv - amit kétlem, hogy szakfordító látott - sajnos nem ír mértékegységet. Ha ez netán 8 -2 ohm, amiből 2 ohmos szakasz a visszáram kapcsolóé, 6 pedig a fesszabályzó oszlopé, akkor rendbenlevőnek tűnik a dolog.

                      Komment


                        #12
                        Ez volt anno a szervizek imakönyve. Oly sokat forgatták régen. Az Ő részükre fordították ily sikeresen. Ezért bogarásztam és hallgatóztam mikor a Sport olajszivttyúját akartam beüzemelni. Volt angol, cseh és magyar keverék végül BA 701 magyarázata lett a nyerő!

                        Komment


                          #13
                          örülök hogy segíthettem !

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X