Közlemény

Collapse
No announcement yet.

jawa 250/559 felújítás indul

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    A jó öreg motoromon most az ülés került sorra. Alapból egy mintás ülésvédő huzat volt rajta. Szerintetek ezt utólag rakták rá, vagy gyárilag így volt ?

    Click image for larger version

Name:	jawa ülés 1.jpg
Views:	1
Size:	210.2 KB
ID:	147036

    Levettem és alatta viszonylag jó állapotú az ülés. Lehetne ezt így használni, vagy kell rá a + réteg ?

    Click image for larger version

Name:	jawa ülés 2.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	147037

    Az ülés belső oldala így néz ki. A fém biztosan felújítható, de ami aggaszt az a szivacs állapota. Milyen lehet ez 47 év után?

    Click image for larger version

Name:	jawa ülés 3.jpg
Views:	1
Size:	206.7 KB
ID:	147038

    Szerintetek mit érdemes tenni ezzel az üléssel? Felújítani (szivacs csere, huzat csere, festés)? Vagy vigyem el egy ülés felújításra?

    Üdv: karezoli
    Utoljára szerkesztve a következő által: karezoli; 2015 aug. 21, 09:43.

    Komment


      #32
      karezoli

      Üdvözöllek!

      Szerintem, valamikor /gyerekkoromból emlékezve/ volt ilyen huzat,ami védte az eredeti ülést...lehetett ilyet vásárolni rá
      Az ülésed így, a képből ítélve (persze, csak a képből) van olyan jó, hogy nem vinném sehová, azonban a döntés a kezedben
      sepy, wsievers és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Fergusson,
        Aha, szóval az üléshuzat utólag került a motorra.
        Igen az eredeti ülés anyaga elég jó állapotban van, így igazad van, tényleg nem érdemes hozzányúlni.
        A szivacs cserén még gondolkodom, de talán majd télen foglalkozom vele.

        Komment


          #34
          A szivacs cserén még gondolkodom,
          Csak akkor cseréld ha valóban rossz. Gyárihoz hasonlót csak kevesen tudnak készíteni.
          sepy, wsievers és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Lassan olyan állapotba jut a felújítás, amikor már talán érdemes "közszemlére tenni" az eredményt. Szóval itt tartok most ~ 6 havi munka után (a kürt, a láncvédő borítás és kipufogó vég itt még hiányzik).

            Click image for larger version

Name:	20150823_162650.jpg
Views:	1
Size:	200.7 KB
ID:	147051
            heeegany, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              karezoli!

              Ahogy a képen is látni, semmi baja annak az ülésnek...sőőőőt!
              Szerintem, tényleg ne foglalkozz vele...egyenlőre. Sokan örülnének, ha ilyen lenne

              Üdvözlettel...
              sepy, karezoli és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Ha csak a rozsda miatt aggódsz, az eltüntethető oxálsavval, utána viszont lakkozni kell(az eredeti festést nem bántja-a földből előjött, 60-70 évet ott töltött festett dolgoknál alkalmazzák, a szín visszahozatalára). Vagy nagyon ügyesen kimaszkolod és lefested. Én nem bontanám szét, ha a szivacs nem porlik.
                UK, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #38
                  Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  karezoli!

                  Ahogy a képen is látni, semmi baja annak az ülésnek...sőőőőt!
                  Szerintem, tényleg ne foglalkozz vele...egyenlőre. Sokan örülnének, ha ilyen lenne

                  Üdvözlettel...
                  Igen, igazad van, de szétszedve azzal a kopott kockás üléshuzattal rosszabbul nézett ki. Most már tényleg elfogadható.


                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ha csak a rozsda miatt aggódsz, az eltüntethető oxálsavval, utána viszont lakkozni kell(az eredeti festést nem bántja-a földből előjött, 60-70 évet ott töltött festett dolgoknál alkalmazzák, a szín visszahozatalára). Vagy nagyon ügyesen kimaszkolod és lefested. Én nem bontanám szét, ha a szivacs nem porlik.
                  Az ülés maga elég kemény így talán jó állapotban lehet a szivacs is. Erről nehéz meggyőződni, mert ok nélkül nem akarom megbontani, kívülről pedig csak nagyon pici rész látszik. Na de most így marad. Fontosabb, hogy mielőbb be tudjam fejezni a hiányzó munkákat, mert ha ilyen jól haladtam, szeretném még idén elvinni műszaki vizsgára. Hátha tudok vele még 1-2 napot motorozni.
                  Egyébként milyen anyag az amit említettél? Oxálsav? Még nem is hallottam róla.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: karezoli; 2015 aug. 25, 13:18.

                  Komment


                    #39
                    Egyébként milyen anyag az amit említettél? Oxálsav? Még nem is hallottam róla.
                    Sóskasav a civil neve. A hadszintérkutatók a földből előkerült rozsdás vasakon (pl. rohamsisak, járműalkatrész, gázhenger, stb) hozzák elő a rozsda alól a gyári színt, nagyon jó eredményeket érnek el vele.
                    Egy előtte-utána kép:
                    Click image for larger version

Name:	oxálos.preview.png
Views:	1
Size:	527.2 KB
ID:	147055
                    Forrás:
                    http://www.roncskutatas.hu/node/16604
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 25, 13:47.
                    UK, Titus és 4 további látogató kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #40
                      Sóskasav a civil neve
                      Mindig tanul az ember (+a fia) Én sem hallottam róla,de tetszik nagyon.

                      Komment


                        #41
                        Van létjogosultsága...mondjuk egy tényleg rozsdás motoralkatrészről-pl. tank-elő lehet hozni az eredeti tankfestés mintáját,és a gyári színt...
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #42
                          És ha fel akarom tenni a polcra...akkor hova menjek?

                          - - - Updated - - -

                          Bocs...eszembe jutott.. itt ülök a net előtt. Pont ezé van...

                          Komment


                            #43
                            Innét mondjuk:
                            Oxálsav 1kg - Tamási méhészbolt és webáruház
                            Nem a legegészségesebb cucc, de általában ami hatásos, az nem szokott "egészséges" lenni. Ami pedig "egészséges" lessz: Polifág, környezetbarát Brigéciol stb...az meg elveszti a hatékonyságát. :S
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #44
                              Sóskasav a civil neve. A hadszintérkutatók a földből előkerült rozsdás vasakon (pl. rohamsisak, járműalkatrész, gázhenger, stb) hozzák elő a rozsda alól a gyári színt, nagyon jó eredményeket érnek el vele.
                              A felfedezés története pedig a következő: Sóskaszósz volt ebédre katonáéknál. Az egyszeri katona hiába kereste a csajkáját. Mivel éhes volt nem maradt más hátra, felvette a földről az ott heverő rozsdás rohamsisakot és abba kérte az ebédet. Nagy volt a meglepetése, mikor az aljára ért, mert ott ismét zölden virított a lerozsdált festék. Rögtön levédette a know-howt és gazdag ember lett.

                              Komment


                                #45
                                ismét zölden virított a lerozsdált festék.
                                Mert befogta a sóska.

                                A honvédségnél egyébként azt tanultam, hogy mindent a feltalálójáról neveznek el, tehát Sóska János honvéd találta fel.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X