Közlemény

Collapse
No announcement yet.

1980-as Romet kadet

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Na kész a válto már csak azt nem tudom hogy a kilométer orát hogy kéne megcsinálni mert le van törve a teteje

    Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

    Komment


      #17
      tibi495 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na kész a válto már csak azt nem tudom hogy a kilométer orát hogy kéne megcsinálni mert le van törve a teteje

      Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el


      Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

      Komment


        #18
        Szia! A Km óra valószínűleg bontott. Mármint a plexije magától nem esik le a peremmel. Lehet a gyárban már nagyon péntek délután volt. Ezért nem lehetetlen, hogy ott hibáztak és nem peremezték le rendesen, vagy a párazáró gumitömítés kirohadt, ezért jött le a plexi. Más. A gyújtáskapcsoló fordítva kellene álljon. A kapcsoló karja feléd kell álljon menetközben. Tehát 180 fokban fordítva kell beszerelni.

        Komment


          #19
          pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia! A Km óra valószínűleg bontott. Mármint a plexije magától nem esik le a peremmel. Lehet a gyárban már nagyon péntek délután volt. Ezért nem lehetetlen, hogy ott hibáztak és nem peremezték le rendesen, vagy a párazáró gumitömítés kirohadt, ezért jött le a plexi. Más. A gyújtáskapcsoló fordítva kellene álljon. A kapcsoló karja feléd kell álljon menetközben. Tehát 180 fokban fordítva kell beszerelni.
          Rendben am nincs bene gyujtás kapcsolo elromlot azt ke let szedve és direktbe bekötve az csak úgy forog ott és igen a tömítést elégé szét ette a nap meg a mutatot is amugy minden eredeti még. Tenyleg a mutatot ki lehet csérélni és ha igen hol lehet szerezni?

          Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el
          pasetta kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Háááát.. Én a helyedben egy másik Km órát néznék! Mutatót cserélni nem tudsz újra, mert tudtommal nem árulnak ilyet. A keréknél van a km. óra meghajtása. Azt lehet kapni, de figyelj, mert a rajta lévő szám fontos! A komáré más számozású a kerék méret miatt, ezért fontos a számok ellenőrzése! Visszatérve az órára. Ha mindenképpen ezt akarod ráncba szedni, akkor vegyél egy donort. Azt egy kis csavarhúzóval, APRÓ fogásokkal körben feszegetve a karima alatt nyisd fel. Mintha a páncélos gyíkhúst ( löncshús) nyitnád fel. Az össze szerelésnél hasznos egy célszerszám, olyan amivel a honvédségi gázmaszkok törött üvegeit cserélték. Ha az nincs, akkor egy kicsi kalapács és egy puha fadarab használható a célra. Kicsi ütésekkel apránként haladva körben vissza peremezhető!
            Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 jún. 09, 21:15.
            dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Rendben akk szerintem az lesz mert ennél a motornál az lenne a cél hogy szinte teljesen fel legyen újítva de az eredeti alkatrészekkel a komar-nál meg inkáb majd a szépségre törekszem

              Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

              Komment


                #22
                Jó! Adok még ötleteket és infót! a keréknél lévő kihajtást az alu. öntvényen belül érdemes gyakran zsírozni, mert műanyagból csinálták! Nem szereti a sebességet! Hamar elolvad, vagy ledarálódik a csigakerék fogazata. A hajtás huzalt kend vastagon zsírral, hogy a tokozatban könnyedén foroghasson.

                Komment


                  #23
                  Rendben amugy szerinted milyen komárt vegyek 2-3

                  Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                  Komment


                    #24
                    a keréknél lévő kihajtást az alu. öntvényen belül érdemes gyakran zsírozni, mert műanyagból csinálták!
                    Amit most szerelek, azon van egy zsírzógomb....
                    pasetta kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      tibi495 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Rendben amugy szerinted milyen komárt vegyek 2-3
                      Nos ez rajtad múlik igazán! Ez olyan, mint egy barátnő választása... Amelyik tetszik és megtalálod a közös hangnemet vele, az lesz a kedves... Én nekem a Komar 2352W ( hármas) tetszik. Kormányváltós, berúgós ... Használom is rendesen! A km óra nem működik, de a festék is szakadt, meg úgy általában is pocsékul néz ki. Viszont egy igazi patkánygép! Mindenkit a frász kerülget, mert nem néznek ki belőle semmit! Aztán döbbenten bámulnak, mert ha kell, akkor megy, mint a golyó. Saccra tudja az 50-et két sebességgel. De azt is tudni kell, hogy ezek nem erre valók! Ezek a lassan, de biztosan célba érő "jószágok".
                      Ez a saját vasam.

                      Click image for larger version

Name:	cccccc.JPG
Views:	1
Size:	102.7 KB
ID:	144638
                      Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 jún. 09, 21:16.
                      dongos78 és Fergusson kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nos ez rajtad múlik igazán! Ez olyan, mint egy barátnő választása... Amelyik tetszik és megtalálod a közös hangnemet vele, az lesz a kedves... Én nekem a Komar 2352W ( hármas) tetszik. Kormányváltós, berúgós ... Használom is rendesen! A km óra nem működik, de a festék is szakadt, meg úgy általában is pocsékul néz ki. Viszont egy igazi patkánygép! Mindenkit a frász kerülget, mert nem néznek ki belőle semmit! Aztán döbbenten bámulnak, mert ha kell, akkor megy, mint a golyó. Saccra tudja az 50-et két sebességgel. De azt is tudni kell, hogy ezek nem erre valók! Ezek a lassan, de biztosan célba érő "jószágok".
                        Ez a saját vasam.

                        [ATTACH=CONFIG]28106[/ATTACH]
                        Ja én inkább felujítani elrakni a garázsba néha élővenni meni egy két kórt motoros felvonulásra elmeni stb most van is 2 ami tetszik csak az egyik szép de fontos és drága a másik egy tizessel drágáb de beindul de elégé szakadt a kinézete de adnak mellé egy verhovina 3 mat

                        Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                        Komment


                          #27
                          tibi495 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          de adnak mellé egy verhovina 3 mat
                          ????????????? És az neked minek? Megszabadulni nehéz tőle, megjavítani meg felesleges! Ha rám hallgatsz, akkor nem ugrasz a levesbe fejjel!!! Mérlegelj! Mennyi pénzed van? Mennyibe kerülne a felújítás? Az idő és a türelem... Nos ha van egy üzemképtelen, de jó állapotú, akkor ne vegyél egy éppen hogy működő szakadt gépet! Egy kis hiba felderítés a vásárlás előtt sokat segíthet! Én vettem már "halott" vasat jó megjelenéssel. A vátel előtt körbe szimatoltam, megnéztem a benzin tankot, a karbit, a gyertya állapotából saccoltam. A szikra meg volt, de tócsa volt a blokk alatt. Főtengely szimmeringeket kellett cserélni, meg pár apró dolgot. Párnap alatt motorozhatóvá tettem. A Gabesz haverom kapta meg szülinapjára. Mai napig tip top a masina. És kábé 7000 Ft ba állt meg a javítási költség!
                          zahi és Fergusson kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            de adnak mellé egy verhovina 3 mat
                            tibi495!

                            Kérdezd meg a CZsoltit ( moderátorunk )Verhovina ügyben!
                            Ő ódákat tudna mesélni róla....

                            Komment


                              #29
                              Rendben

                              Tapatalk-kal küldve az én LG-D315-el

                              Komment


                                #30
                                de adnak mellé egy verhovina 3 mat
                                Az neked ne kelljen. Ha még nem toltál eleget motort, akkor talán. Én még nem láttam olyan Verhovinát, aminek a km számlálója elérte volna az 1000-et.
                                pasetta, dongos78 és Fergusson kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X