Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Az én egyéni esetem...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    A két-betű három számnál(1959) újabb két betű négy számos rendszámoknak teljes a nyilvántartása csak nem számítógépes(okmányiroodából egy kattintásra ezt nem érik el, inkább több hetes lehet az átfutás és alapos ok szerződés meg nyilatkozat, kérelem kell a részleges hozzáféréshez is), hanem archív kartotékos, kereshető rendszám, alvázszám alapján. kp okmányiroda kekkh nyilvántartó ezek nyúlkálnak ottan...

    --- Ez még eszembe jutott: ---

    bendre666 vagy aki tudja: a blokkról a jelenlegi szabályok szerint milyen adásvételi kell??? dátum tök8 ott? jó lesz tuti? nincs meg az eredeti... para a forgalomba helyezés nagyon, most a dkmról van szó, kifejtettem máshol már vagy levélben elküldöm ha érdekel vkit...

    Ha vaki tudna egy ilyen adásvételi mintát mutatni nekem az jó lenne? Honnan tölthetem le, mit tartalmazzon stb...
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2011 jan. 06, 06:05.
    dongos78 kedvelte ezt.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    Komment


      #17
      soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerencsénkre ebben nincs igazad!
      Elég közel állok a témához és úgy gondolom igazam van, de ha tudsz valami tutit akkor oszd meg velünk légyszi, mert sok embert érint a forgalomba helyezés papír nélkül.!
      Üdv Endre.

      --- Ez még eszembe jutott: ---

      stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A két-betű három számnál(1959) újabb két betű négy számos rendszámoknak teljes a nyilvántartása csak nem számítógépes(okmányiroodából egy kattintásra ezt nem érik el, inkább több hetes lehet az átfutás és alapos ok szerződés meg nyilatkozat, kérelem kell a részleges hozzáféréshez is), hanem archív kartotékos, kereshető rendszám, alvázszám alapján. kp okmányiroda kekkh nyilvántartó ezek nyúlkálnak ottan...

      --- Ez még eszembe jutott: ---

      bendre666 vagy aki tudja: a blokkról a jelenlegi szabályok szerint milyen adásvételi kell??? dátum tök8 ott? jó lesz tuti? nincs meg az eredeti... para a forgalomba helyezés nagyon, most a dkmról van szó, kifejtettem máshol már vagy levélben elküldöm ha érdekel vkit...

      Ha vaki tudna egy ilyen adásvételi mintát mutatni nekem az jó lenne? Honnan tölthetem le, mit tartalmazzon stb...
      Rendes adás-vételi nyomtatvány és ha a dátumod esetleg régebbi akkor a zöld adásvételi is jó ami a törzskönyv tokjában szokott lenni. A lényeg a motor motorszáma ne szerepeljen jelenleg is forgalomban lévő járműben , vagy amely járműből kiszerelték abba másik motort építettek és azzal van nyilvántartva.

      Komment


        #18
        bendre666 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Elég közel állok a témához és úgy gondolom igazam van, de ha tudsz valami tutit akkor oszd meg velünk légyszi, mert sok embert érint a forgalomba helyezés papír nélkül.!
        Szia Endre!

        Egy hónapja sikerült forgalomba helyeznem a motoromat, amihez csak egy adásvételim volt, de az sem a bejegyzett tulajdonostól. Tervezem egy részletes összefoglaló megírását, hogy mit hogyan kellett csinálnom, szeretnék vele segíteni a (szerencsére már csak volt) sorstársaimnak. Kérek egy kis türelmet, és értesülni fogtok róla!

        Üdv! Benedek
        bendre666 kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Jelenleg tuti nincs forgalomba a blokk, három éves a tétel kb... megnézem az adás vételiket...


          Mire gondolsz, amikor azt írod, h szerepelnie kell a nyilvántartásban? Az új 90es évekbeli számítógépesben? Vagy elég a régi archív kartotékos is? soveny példájaa azt igazolja, hogy bizony elég... mondjuk sztem soveny akarva sem tud háromlevelű lóherét szedni csak négylevelűt... jó ügyintézőket, örökösöket, hivatalnokokat fogott ki, minden összejött. Na de erről hadd ne én meséljek

          Üdv

          --- Ez még eszembe jutott: ---

          Feltöltöttem egy általam modifikált blokkvételi célokat szolgáló szerződést(letöltések-egyéb, RAR-ba kellett raknom), ha megfelelő, akkor szakértsétek meg h jó lesz-e légyszi... Hülyén nézne ki egy sima standarn szerződés, amivel csak egy natúr blokkot veszünk...
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #20
            stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jelenleg tuti nincs forgalomba a blokk, három éves a tétel kb... megnézem az adás vételiket...


            Mire gondolsz, amikor azt írod, h szerepelnie kell a nyilvántartásban? Az új 90es évekbeli számítógépesben? Vagy elég a régi archív kartotékos is? soveny példájaa azt igazolja, hogy bizony elég... mondjuk sztem soveny akarva sem tud háromlevelű lóherét szedni csak négylevelűt... jó ügyintézőket, örökösöket, hivatalnokokat fogott ki, minden összejött. Na de erről hadd ne én meséljek

            Üdv

            --- Ez még eszembe jutott: ---

            Feltöltöttem egy általam modifikált blokkvételi célokat szolgáló szerződést(letöltések-egyéb, RAR-ba kellett raknom), ha megfelelő, akkor szakértsétek meg h jó lesz-e légyszi... Hülyén nézne ki egy sima standarn szerződés, amivel csak egy natúr blokkot veszünk...
            Ne szerepeljen jelenleg üzemben lévő vagy ideiglenesen kivont jármű adataiban. Az adásvételi szerintem tökéletes.
            stalker kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              bendre666 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia!
              Minden olyan jármű ami forgalmi engedéllyel rendelkezik legyen az szürke, zöld kétlapos, vagy új zöld átírnak műszaki nélkül eredetiség vizsgával biztosítással, amíg nincs műszaki vizsgája addig nem kap törzskönyvet sem és új forgalmit sem. Amennyiben szürke forgalmis és mégsem szerepel a nyilvántartásban lekérik a háttér információt és azután írják át, de neked az adásvételi dátumától kezdve 15-napon belül meg kell indítani az átírást. Ilyenkor fizetendő a köbcenti illeték és 2300-ft a bejegyzésért, a 12000-ft forgalmi-törzskönyv műszaki címke díj esetleg új rendszám a műszaki után. Ha az eredetiség vizsgáló nem tudja megcsinálni a vizsgálatot a fentebb írt bármely típusú forgalmi meglétével akkor menj másikhoz aki ért is hozzá. A motorcsere úgy legális ahogy írtam és véghezvihető a gyakorlatban is, váz csere nem lehetséges max összeépítési engedély + rengeteg utánjárás+idő+pénz ami nem biztos, hogy megéri.
              Szia !

              Kíváncsi lennék a véleményedre. Adott egy Simson awo szürke forgalmival. A bejegyzett tulajdonost, aki a 70-es években eladta a gépet sikerült felkutatnom, és volt olyan rendes hogy írt nekem egy papírt. De a régi típusú adás-vételi nyomtatványra mert ez tavaly év elején volt. Azt mondták az okmányba, hogy eredetiség nélkül nem írják át. A motor kosárban, tehát ez nem volt megoldható. Gondoltam majd ha összeraktam. de ! Júliustól bejött az új nyomtatvány, és vele együtt a 15 napon túli bünti. Véleményed ?? Üdvözlettel Gyuri
              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2011 jan. 27, 05:22.

              Komment


                #22
                Bár nem nekem címezted a kérdést, megpróbálok én is segíteni!

                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De a régi típusú adás-vételi nyomtatványra mert ez tavaly év elején volt. [...] de ! Júliustól bejött az új nyomtatvány...
                A régi és új szerződések elfogadásáról >> itt << találsz összefoglalást (a nyilvantarto.hu által közreadott információk alapján erre jutottunk). Ez alapján tehát el kell, hogy fogadják a régi típusú szerződést abban az esetben, ha az 2010. január 1. előtt készült (és a dátum is 2010 január 1. előtti).

                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azt mondták az okmányba, hogy eredetiség nélkül nem írják át.
                Ez így van, érvényes (60 napnál nem régebbi) eredetiségvizsga kell. Az eredetiségvizsgálatnál érdemes lehet több helyet megkérdezni - és megmutatni a forgalmit, mielőtt viszed a motort -, mert lehet, hogy egyik helyen nem vállalják el hiányzó adatok miatt, de volt más hely, ahol legalábbis telefonos kérdés alapján igen.

                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ...és vele együtt a 15 napon túli bünti.
                Igen, ezt még senki nem tudta eldönteni, hogy vonatkozik-e a 15 napos határidő ilyen régi járműre. Ha kekeckednek, célszerű írni egy kérelmet az átírásban (illetve műszaki nélkül a tulajdonos változásának bejegyzésében) eljáró okmányirodának, hogy tekintsenek el a bírságolástól.
                mir-mur kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 jan. 27, 11:59.
                  mir-mur, dafko54 és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Köszönöm, hogy szóltál, ki is javítottam gyorsan. Igazad van és érzem is a különbséget, de valamiért még sokszor nem figyelek oda erre.

                    Egyáltalán nem szőrszálhasogatás. Nagyon zavar a magyartalan, vagy pongyola fogalmazás, aztán gyorsan beleesem én is a hibába. Igyekszem!

                    Komment


                      #25
                      soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Bár nem nekem címezted a kérdést, megpróbálok én is segíteni!



                      A régi és új szerződések elfogadásáról >> itt << találsz összefoglalást (a nyilvantarto.hu által közreadott információk alapján erre jutottunk). Ez alapján tehát el kell, hogy fogadják a régi típusú szerződést abban az esetben, ha az 2010. január 1. előtt készült (és a dátum is 2010 január 1. előtti).



                      Ez így van, érvényes (60 napnál nem régebbi) eredetiségvizsga kell. Az eredetiségvizsgálatnál érdemes lehet több helyet megkérdezni - és megmutatni a forgalmit, mielőtt viszed a motort -, mert lehet, hogy egyik helyen nem vállalják el hiányzó adatok miatt, de volt más hely, ahol legalábbis telefonos kérdés alapján igen.



                      Igen, ezt még senki nem tudta eldönteni, hogy vonatkozik-e a 15 napos határidő ilyen régi járműre. Ha kekeckednek, célszerű írni egy kérelmet az átírásban (illetve műszaki nélkül a tulajdonos változásának bejegyzésében) eljáró okmányirodának, hogy tekintsenek el a bírságolástól.
                      Köszönöm mindenkinek, és még várom Endre, és a többiek véleményét. Mert mint tudjuk " több szem több csipa "

                      MÉG VALAMI !

                      Most összehasonlítottam két új típusú, valamint a régi adás-vételimet. Az újak között csak annyi az eltérés, hogy az egyik kér adóazonosító jelet a másik nem, csak személyigazolvány számot . Pedig mind a kettő hivatalos. NOS ! Ha az utóbbit hasonlítom össze a régivel, akkor ugyanazokat az adatokat kéri mind kettő. Tehát tartalmilag azonos !
                      Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2011 jan. 27, 16:48.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok. Itt van előttem egy hétfőn / 2011 01. 24. / átiratott gk. adásvételi szerződése. Nincs rajta az adóazonosító szám. Ellenben az rajta van, hogy az eladó ( !!!! ) kötelezettséget vállal arra, hogy a tulajdonjog változást 5 munkanapon belül bejelenti / a kormányrendelet számát is feltüntetik /. + Dátumok : 1. Okmányok átadás-átvétele . 2. Az adásvételi szerződés hatálybalépésének napja. 3. A jármű a vevő birtokába kerül. 4. Adásvételi szerződés kelte. Az eladó bejelentési kötelezettsége - saját " kálváriám " : A. Okmányiroda : időpontot csak öt napon túl tud adni / a szankció ekkor már alkalmazható , közölték velem /és ha nem az eladó intézkedik, meghatalmazás kell. B. Okmányiroda : Fáradjon a másik helyiségbe ( azonnal !!!! ) és elismervény ellenében adja le az eredeti példányt. Mivel az adásvételi nem az én nevemre szólt, az igazoláson az én adataimat tüntették fel. Ennyi. Most ezek után legyen valaki okos , hogy mi a hivatalos eljárás? Veterános üdvözlettel.

                        Komment


                          #27
                          dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szervusztok. Itt van előttem egy hétfőn / 2011 01. 24. / átiratott gk. adásvételi szerződése. Nincs rajta az adóazonosító szám. Ellenben az rajta van, hogy az eladó ( !!!! ) kötelezettséget vállal arra, hogy a tulajdonjog változást 5 munkanapon belül bejelenti / a kormányrendelet számát is feltüntetik /. + Dátumok : 1. Okmányok átadás-átvétele . 2. Az adásvételi szerződés hatálybalépésének napja. 3. A jármű a vevő birtokába kerül. 4. Adásvételi szerződés kelte. Az eladó bejelentési kötelezettsége - saját " kálváriám " : A. Okmányiroda : időpontot csak öt napon túl tud adni / a szankció ekkor már alkalmazható , közölték velem /és ha nem az eladó intézkedik, meghatalmazás kell. B. Okmányiroda : Fáradjon a másik helyiségbe ( azonnal !!!! ) és elismervény ellenében adja le az eredeti példányt. Mivel az adásvételi nem az én nevemre szólt, az igazoláson az én adataimat tüntették fel. Ennyi. Most ezek után legyen valaki okos , hogy mi a hivatalos eljárás? Veterános üdvözlettel.
                          Szia !

                          Ha már kértél sorszámot, az Óra nem ketyeg tovább. Nem kell tartanod attól, hogy kifutottál az öt, vagy tizenöt napból. De egyébként káosz.

                          Komment


                            #28
                            Szervusz " mir-mur ". ...... az Óra nem ketyeg tovább. ..... Egy a problémám ezzel, hogy az okmányirodán időpontot adó személy közölte, hogy kifutok az időből. Egyébként én is úgy gondolom, hogy ilyenkor a jelentkezési idő a mérvadó. Jó lenne , ha egy valamilyen címszó alatt a gépjárművekkel kapcsolatos hivatalos állásfoglalásokat / rendelet, szabály stb. / összeírnánk. Így ezzel az ismeretanyaggal felvértezve mehetnénk az okmányirodába ügyeinket intézni. " Tudással " könnyebb lenne az ügyintézőkkel dűlőre jutni, mert amikor konkrét számú rendeletre hivatkozik valaki, rögtön / legtöbbször / megváltozik az ügyintézéshez való hozzáállás és a másik oldal rendíthetetlensége meginog ( pláne, ha még igaza is van az ügyfélnek ). Vetrános üdvözlettel.

                            Komment


                              #29
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia !

                              Kíváncsi lennék a véleményedre. Adott egy Simson awo szürke forgalmival. A bejegyzett tulajdonost, aki a 70-es években eladta a gépet sikerült felkutatnom, és volt olyan rendes hogy írt nekem egy papírt. De a régi típusú adás-vételi nyomtatványra mert ez tavaly év elején volt. Azt mondták az okmányba, hogy eredetiség nélkül nem írják át. A motor kosárban, tehát ez nem volt megoldható. Gondoltam majd ha összeraktam. de ! Júliustól bejött az új nyomtatvány, és vele együtt a 15 napon túli bünti. Véleményed ?? Üdvözlettel Gyuri
                              Üdv!

                              Szerintem tavaly eladtad valakinek most meg visszavetted, adásvételivel, nem így történt?

                              Komment


                                #30
                                Pirtyesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Üdv!

                                Szerintem tavaly eladtad valakinek most meg visszavetted, adásvételivel, nem így történt?
                                Szia Pirtyesz

                                Érdekelne bővebben az eszmefuttatásod ! Miből is következtettél, és mire is ?? De azért ki kell hogy ábrándítsalak. Nem így történt !!

                                Egyébként üzenem az érintetteknek a legfrissebb infómat.

                                Egy átíratással foglalkozó emberke szerint, ha az adás-vételi 2010 06.előtti, és régi tip. adás-vételire íródott, az attól még érvényes. ( Természetesen szürke, vagy zöld forgalmis veteránról beszélünk !) A 15 nap pedig azért nem számít, mert a járgány nem volt forgalomban. EZ JÓ HÍR !!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X