Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor átírási nehézségek!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor átírási nehézségek!

    Hello! Mindenkinek!Egyéni esetem a következő:Idén Májusban vettem Kawasaki ZXR 750 motort,
    volt már ilyen gépem és ismét megtudtam szerezni.(Az előzőt sem viccből adtam el,a kedves főnököm
    nem fizetett bért több hónapig,és a motor lett az áldozat)Tehát megvettem a motort biztosítást kötöttem,
    de a törzskönyv nem volt meg,mert a volt gazdája költözést követően nem találta.Eredetvizsgára elvittem,
    a motorkódot nem írták be,mondván jó ez így mert nem kötelező.A forgalmiban az szerepelt dátum nélkül,hogy típus azonos blokkcsere történt.Okmányirodába mentem átírni,közölték velem nincs törzskönyv,nincs átírás.A régi tulaj menjen be,jegyzőkönyv és a BM megnézi visszaigazol és ezután mehet az átírás.Közben nem hagyott nyugodni engem a motorszám sem,levettem a burkolatot a szám ott volt,méghozzá az ami a forgalmiban is benne volt!Az eredetvizsga érvényességi ideje 60nap,ezután érvényét veszti.50nap után bementem az Okmányirodába,rákérdeztem,esetleg mehetne az átírás?Olyan választ kaptam majdnem kiakadtam:A tisztelt Hölgy közölte,megjött a BM.engedély átíratható lenne,de nincs motorkód,így új műszaki vizsga illetve eredetvizsgára kötelez!Ez nem kevés pénz és utánjárással jár!Indoklás az volt:a műszakin volt motorszám,mert ott kötelesek ellenőrizni,eredetvizsgán már nem,így nem iratható át a motor!A két eljárás között volt 45nap.Hiába érveltem hogy a műszakin csak az adatokat átmásolják,de nem győződnek meg róla ténylegesen a számokról,hajthatatlan maradt.Nagyon mérges lettem a tehetetlenségtől!Még több bőrt próbálnak lehúzni 1 adott dologban az emberről.Volt még tíz napom az eredetvizsga érvényességéből.A megoldás az lett,írtam szabályos Meghatalmazást,a párom nevére,a köv.munkanapon autóba ült a motor összes papírjával,30km-re elment egy másik közeli Okmányirodába,és simán átiratta a motort a nevemre.Hátradőltem,a nagy ideg után,de a végére maradt csattanó,az átírást végző Hölgy nem vette figyelembe az eredetvizsga Határozatát és motorkódos lett a motor,nem is akármilyen!!!Az új forgalmin,és a Törzskönyvén is 1 szám hiányzik!!!.Tehát minkét intézmény valamilyen fokon "JÓL"végzi az adott munkáját.Ezt a motort nem áll szándékomban eladni,az a szerencse.Üdv.Minden Tagnak!

    #2
    drpal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát minkét intézmény valamilyen fokon „JÓL” végzi az adott munkáját.
    Szervusz! Tudod mit szoktak ilyenkor mondani? Üdvözlünk Magyarországon.

    Még jó hogy képesek vagyunk adoptálódni a feltételekhez... Egyébként az érem másik oldala az, hogy a törzskönyv bizonyítja egyértelműen a jármű tulajdonjogát - ha nincs akkor az már kérdéseket vet fel.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 okt. 31, 12:09.
    wsievers kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Nekem meg hiába van törzskönyvem ha nincs forgalmi akkor sem írják át
      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

      Komment


        #4
        drpal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt a motort nem áll szándékomban eladni,az a szerencse
        A következő műszaki vizsgán megint elhasal a ügy,mert nem mindenhol másolnak szolgaian mint írod,hanem azonosítják is a járművet,és a motorkódos forgalmi nem fog passzolni a számos blokkal.Tehát jogilag olyan mintha megint blokkot cseréltél volna,hiszen akkor még nem volt száma (ezért kapta a kódot),most meg van.

        Komment


          #5
          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a törzskönyv bizonyítja egyértelműen a jármű tulajdonjogát - ha nincs akkor az már kérdéseket vet fel.
          Az én régi Hondámnak se volt törzskönyve, mikor behozták olaszból és forgalomba helyezték, az ajánlott szelvény elkeveredett és a tulaj nem vette át a törzskönyvet, az pedig visszament a feladóhoz. Évekig nem is hiányzott, csak mikor hozzám került a motor, kellett kőröztetni, és mire lehetett átíratni megqrtak fedezetlenségi díjjal, mivel az adásvételi dátuma az egy hónappal előbb volt mint az átíratás...

          Komment


            #6
            drpal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Közben nem hagyott nyugodni engem a motorszám sem,levettem a burkolatot a szám ott volt,méghozzá az ami a forgalmiban is benne volt!
            Ez a kijelentésed nagyon megfogott!
            Ezt a motort úgy vetted ,hogy nem ellenőrízted a számokat vásárláskor ?

            Komment


              #7
              Az alvázszám passzolt,így nem variáltam a dolgon.Egyébként egy ügyvéd srácé volt,nem néztem ki belőle esetleg hogy sántítana a dolog.amúgy minden jó ha vége van!




              madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A következő műszaki vizsgán megint elhasal
              Nem kukacoskodni akarok,de egész Európában csak az alvázszámmal foglalkoznak,motorszám a múltté,mivel csereszabatos dolog,csak nálunk
              ragaszkodnak a motorszámhoz.Ez van,a műszakit lazán elintézem bárhol,nem bontják meg a motort hozzá.

              Komment


                #8
                drpal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem kukacoskodni akarok,de egész Európában csak az alvázszámmal foglalkoznak,motorszám a múltté,mivel csereszabatos dolog,csak nálunk
                ragaszkodnak a motorszámhoz.
                Jó ideje már nálunk sem ragaszkodnak a motorszámhoz. Viszont ha be van jegyezve a forgalmiba, akkor stimmelnie is kell a motorblokkon szereplő beütéssel. Az, hogy egy karakter hiányzik, nem azt jelenti, hogy "motorkódos", hanem egyszerűen annyit, hogy nem stimmel a motorszám.

                A helyedben elmennék egy közeli NKH-vizsgabázisra és kérném, hogy segítsenek az okmányirodában helytelenül felvitt adatok javításában. Ez, mivel nem a te hibádból történt, nem kerülhet pénzbe - sem a műszaki adatlap kiállítása, sem a forgalmi engedély, törzskönyv cseréje.

                A következő eredetiségvizsgálaton (vagy egyszerű műszaki vizsgán, ahol néha azért szokták ellenőrizni a számokat) lehet, hogy több bonyodalmad lenne a hibás motorszámból, mint most egyszerűen utánajárni.
                joker, madorka és UK kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Hello! Igen értem amit írtál,csak az nem valós hogy bérmentesen.Így is rám akartak verni
                  plusz műszakit,eredetvizsgával,a helyi Okmányirodával nem tárgyalok,mert ezek borzasztóak,
                  nem beszélve flegma stílusuk sem nyerő.A motorkód azt jelenti,az eredetvizsgán NEM nézték meg a számot,mondván,
                  nem találják és motorkódos lesz,ami azt jelenti jelen esetben hogy ahogy kezdődik a gyári ZX.... ezt írták be.
                  A másik Okmányiroda ezt nem vette észre és okos módon a régi forgalmiról lemásolta a motorszámot (rosszul)
                  ahelyett,hogy az eredetvizsga papírját vette volna alapul.2évvel ezelőtt hozattam be olaszból ugyanilyen motort,és Kecskeméten a forgalombahelyezéskor mondta a "szakember"nem keresgeti a motorszámot,biztos van,inkább csak motorkódos lett ami ZX et jelentett,és így lett forgalomba helyezve eladva stb.Pedig annak is ott virított a burkolat alatt a gyári motorszám..Ez van ezt kell szeretni...Mondjuk hozzátették mindkét esetben,blokkcsere innentől nem gond,mert nem nézik meg a számot ha motorkódot kap!Maradok nyugiban és kész.

                  Komment


                    #10
                    Én azért utánakérdeznék a 1818-on, vagy az NKH-nál, mit lehet ilyenkor tenni. Mivel az adatokat rosszul másolta le az ügyintéző, javítania kell, nincs mese. Az, hogy el tudod-e érni, hogy az eredetiségvizsgálat során ~megállapított adatot írják-e be, már csak egy következő kérdés. (Az eredetiségvizsgálatot végző személy nem állapíthat meg adatokat, csak a műszaki vizsgabázis, így szerintem az okmányiroda az eredetiségvizsgálati igazolás alapján nem, csak a forgalmi engedély, vagy a műszaki adatlapon (stb...) szereplő adatokkal veheti fel a járművet a rendszerbe.)

                    Ismétlem, arra akartam kilyukadni, hogy
                    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    az, hogy egy karakter hiányzik, nem azt jelenti, hogy „motorkódos”, hanem egyszerűen annyit, hogy nem stimmel a motorszám
                    és

                    soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A következő eredetiségvizsgálaton (vagy egyszerű műszaki vizsgán, ahol néha azért szokták ellenőrizni a számokat) lehet, hogy több bonyodalmad lenne a hibás motorszámból, mint most egyszerűen utánajárni.
                    joker kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Hello!
                      Szeretnék kérdezni, nehéz ügyben.
                      Kiszemeltem egy (nem veterán) motort.
                      Két nagy gixer van vele a papírjainál.
                      A srác nem íratta át, ezért kapott bírságot (két csekket) amit befizetett, a motor jelenlegi státusza forgalomból ideiglenesen kivont. Leadta a papírokat az okmányba, erről van is dokumentum, amit holnap fogok megnézni.

                      No de most jön amitől én jobban félek, nincs meg a törzskönyv. Vagyis egyáltalán meg kéne lennie? Mert ugye nem váltotta ki a papírjait. Csak kifizette a kényszer átírást. A motorra minden papír az ő nevére jön, adó stb.
                      Akitől ő vette, kereskedés, ők nem adták a törzskönyvet át. Erről azt az infót kaptam (ismerősömtől), hogy azért, mert létezik olyan, hogy kereskedő passziváltatja a törzskönyvet, s az új vásárló kapja meg a sajátját, amikor majd átíratja.
                      Csak hogy itt nincs befejezve az átírás... vagy nem tudom...
                      Próbálok utána nézni a dolgoknak, hátha mégsem átverés.
                      Vélemény?
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2014 febr. 01, 23:04.

                      Komment


                        #12
                        A srác nem íratta át, ezért kapott bírságot (két csekket) amit befizetett, a motor jelenlegi státusza forgalomból ideiglenesen kivont. Leadta a papírokat az okmányba
                        Ez eddig úgy hangzik, mint amit kitiltottak a forgalomból.

                        No de most jön amitől én jobban félek, nincs meg a törzskönyv. Vagyis egyáltalán meg kéne lennie? Mert ugye nem váltotta ki a papírjait. Csak kifizette a kényszer átírást. A motorra minden papír az ő nevére jön, adó stb.
                        A kényszerátírás is átírás, akkor is lesz törzskönyv - legalábbis ismereteim szerint. kereskedőnél talán előfordulhat, hogy leadja a törzskönyvet és a forgalmiba kézzel beírja az okmányirodás kishölgy, hogy "XY járműkereskedő cég a járművet stb stb" és lepecsételi. Innentől a forgalmi a kocsi dokumentuma, a kerekedő nevére nem állítanak ki törzskönyvet. Nem láttam még ilyet, csak hallottam hogy a hivatalos kereskedőknél állítólag így megy ez, nem félig biankó adásvételikkel. Ez az a híres-neves passzív törzskönyv.
                        De ha már a magánszemély nevére szól a forgalmi, akkor kizárt hogy ne legyen törzskönyv.

                        Vélemény? Van annyi eladó motor, mint égen a csillag. De ha annyira kell (mert ritka, olcsó, különleges, beleszerelmesedtél), akkor személyesen lekérdezni mindent az okmányirodában.

                        Én konkrétan hanyagolnám, a mostani "modern" motor megvásárlását se kapkodtam volna így el ha lett volna némi eszem - vettem volna helyette az ismerősi körben "felszabadult", '80-as évek második felében készült, jó kezekből kikerült, jó állapotú gyorsaságinak álcázott japán V-2-es gépet friss műszakival meg láncszettel, ugyanannyiért, mint amennyiért a GS500-at (1980 előtti sornégyes verzió) vettem. De sebaj, ma délelőtt is előszedtem a menetmetszőt meg a menetfúrót, mert a Suzukim előző gazdája erősebb volt, mint amilyen okos: találomra tekerte be a csavarokat, nem szórakozott a menetek méretével.
                        sepy, mátéapu és kedvelte ezt.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          Kiegészítés: Az illetőnél nincs ott a forgalmi/rendszám, mert azt le kellett adnia. Ezért vagyok kíváncsi a papírokra, amiket majd remélem nemsokára látni fogok, hogy mit is hogy is csinált. :S

                          Komment


                            #14
                            forgalomból ideiglenesen kivont.
                            Ideiglenes kivonásnál nem vesznek el semmit ! Kap egy szélbejegyzést a forgalmiba, aztán a félév elteltével automatikusan visszahelyeződik. Szerintem is kamuzik az illető.

                            Komment


                              #15
                              Azok a csekkek a büntetéseknek befizetettek.Máskülönben az a reális amit Mir-mur is ír. Ha nincs forgalmi és rendszám nincs is átiratva azért nincs törzskönyv sem.Azt hidd el amit az okmányirodában mondanak vele kapcsolatosan.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X