Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor forgalomba helyezése tartozással a háta mögött!?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor forgalomba helyezése tartozással a háta mögött!?

    Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni! Találtam magamnak egy Mz Etz 150-est és hát mint az szokott lenni nálam szerelem lett az első látásra Eddig hála istennek nem kerültem egyik motornál sem ilyen helyzetbe mint ennél! A helyzet a következő A rendszáma meg van de a forgalmit nem találják el mondásuk szerint :S 2001 óta nincs forgalomba mert biztosítási tartozás miatt ki vonták a forgalomból állítólag végleg! A kérdésem az lenne hogy mi ként tudnám ezt a motort újra forgalomba helyezni használni! egyáltalán van e még erre esély a tartozás miatt! És mennyi a költsége ennek dolognak mármint a forgalomba helyezésnek vagy mi a menetet!
    A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm!

    #2
    Petrov eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2001 óta nincs forgalomba mert biztosítási tartozás miatt ki vonták a forgalomból állítólag
    Igen,az ilyen járművektől az emberek nagy része fél,de alaptalanul!!!! Ugyanis,bármilyen költség,a vevőt a VÁSÁRLÁS NAPJÁTÓL TERHELI!!! Az téged ne aggasszon,hogy ő mit nem fizetett be,attól még te forgalomba helyezteted,maximum a forgalomba helyezést követően felfigyelhet rá a "hivatal" és behajthatják rajta az elmaradásokat! Egyébként a kötelező biztosítással nem nagyon szoktak "bajlódni" a biztosítók,a Súly/teljesítmény adót viszont behajthatják rajta,de ez téged nem érint!!!
    A nagyobb gond a forgalmi hiánya! Ezt is meg lehet oldani,de kérdés,miért nincs meg!? Ők hagyták el,vagy valamelyik szerv bevonta valamiért!? Persze önmagában ez sem gond,hiszen TE NEM FELELSZ az eladó tetteiért,de azért jó volna tudni,hogy mik az előzmények! Ha csak a biztosítás és teljesítmény adó tartozás a gond,akkor nyugodtan vedd meg (persze azért alkudd le a sárga földig,ezekkel érvelve)! Azért vagyok ilyen biztos a dolgomban,mert tavaly vettünk egy Pannoniát a kollégámnak,amelyen szintén 10 éves tartozások voltak (biztosítás/súlyadó),ezért olcsón adta atulaj,sőt még az adás-vételibe is beírta,hogy ő nem áll semmilyen költséget! Ennek ellenére a kollégám simán átíratta,semmilyen plussz költség nem terhelte,sőt az okmányirodában jót nevettek az adás-vételi bejegyzésen,mert hiába íratta bele az eladó,ettől függetlenül behajtják rajta!
    Egyébként a legtisztább az lenne,ha bemennél a motor adataival a helyi okmányirodába és megkérdeznéd mi a helyzet vele,mert meg szeretnéd venni! Általában szoktak segíteni,legalábbis annyiban,hogy forgalomba helyezhető-e,vagy sem!

    Remélem tudtam segíteni!

    Üdv;Zsolt
    sepy, ptm004 és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm a hozzá szólást! A forgalmira azt mondta hogy lehet meg lesz bár szerintem ezt be vonták tőle ! Csak nem tudom mert le van ugyebár járva a műszaki is róla! Nem tudom hogy hogy van de le járt műszakival úgy tudom nem lehet át íratni, és ha így van akkor meg ő csak úgy tudja el vinni ha ki fizeti a tartozását és forgalomba helyezi és ezek után tudom én csak akkor elméletileg át íratni nem?

      Komment


        #4
        Na akkor menjünk bele a részletekbe!
        Nincs forgalmi:
        Nem kötelező,de én ebben az esetben,mielőtt csilliárd forintokat költenék a motorra,az adás-vételi másolatát egy kísérő levéllel elküldeném az NKH-nak,azzal a kéréssel,hogy adják ki azokat az adatokat,amik kiadhatók és hogy most vettem a motort,bla-bla. Ha minden rendben,akkor elkezdheted a vizsgára felkészítést.
        Van forgalmi:
        Ebben az esetben minden tiszta,hiszen ki van vonva a forgalomból,ezért nem vagy köteles 15 napon belül átiratni!!!De! Amennyiben zöld forgalmi van hozzá és benne van az elektronikus nyilvántartásban (okmányiroda megmondja),akkor átíratható vizsga nélkül is,csak nem kapsz még új forgalmit és törzskönyvet,csak a régi forgalmiba írják bele ideiglenesen az adataidat. De mint mondtam ez nem kötelező,hiszen te egy tárgyat vettél,nem egy forgalomban lévő gépjárművet!
        Tehát felkészíted műszaki vizsgára,elviszed eredetiség vizsgára,kötsz rá egy kötelező biztosítást,ezután műszaki vizsga,ott kapsz egy műszaki adatlapot,ezzel okmányiroda,átírás,ott kapsz új forgalmit a nevedre írva,a törzskönyvet pedig postázzák pár napon belül.
        Pontosan nem tudom a mostani költségeket,de 30-40 000 körül biztos lesz csak a papirozásos herce-hurca.

        Üdv;Zsolt


        Most jutott a fejembe,hogy lehet akár manipulált motor is (mármint átkopácsolt számok stb) és ha követed az instrukcióim,ez csak akkor derül ki,ha már megvetted és pénzt költöttél rá.
        Tehát,ezt elkerülendő,írd fel egy papírra a motor adatait (rendszám,alváz-motorszám,tulajdonos adatai),ezzel menj be a helyi okmányirodába és kérd meg az ügyintéző hölgyet (szépen mosolyogva),hogy nézze meg a gépén,benne van-e az elektronikus nyilvántartásban a motor. Ha benne van,akkor az is szerepelnie kell,hogy van-e elidegenítési tilalom valamiért,mikor és miért vonták ki a forgalomból,stb. Egyedül személyes adatokat nem adhat ki,tehát,hogy ki a jelenlegi tulajdonos a nyilvántartás szerint. Ezt mindenképpen nyomatékosítsd benne,hogy te nem azt kéred,hogy adja meg a tulaj adatait,mert te is tudod,hogy ezt nem lehet!!!
        Ja,és az eredetiség vizsga költségeit,igazából az eladónak illik állnia (ez általában megegyezés tárgya),hiszen neki kell bizonyítania,hogy nincsenek átütve a számok és nem lopott a motor!!!
        Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 júl. 27, 22:25.
        sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszönöm! Akkor neki rugaszkodom és meg próbálok valamit össze hozni vele!

          Komment


            #6
            Igazán nincs mit! Viszont,ha már ennyit írogattam,akkor azért számolj be a fejleményekről! Ha meg lesz a motor,akkor képeket is kérnék!
            Egyébként nekem az első "nagymotorom" egy vadi új 125-ös ETZ volt 1989-ben.......

            Egyébként hasonló témákról itt beszéltünk már!
            Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 júl. 28, 20:31.
            sinter és Che kedvelte ezt.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X