Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tulajdonosi adatok lekérése rendszám alapján

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tulajdonosi adatok lekérése rendszám alapján

    Sziasztok!

    Az én esetem különleges, háború előtti motorról van szó. Rendszámát tudom, a központi, még nem számítógépes adatbázisban ott csücsülnek az adatai, de nem tudom őket teljesen, mert a személyes adatok védelme végett nem kaphatok teljes körű felvilágosítást. Az ott található adatoknak csak egy részét tudhattam meg, azt se könnyen.

    Én mégis meg szeretném kapni az összes adatot. "dafko54" azt írta, hogy különleges kérvénnyel ez megoldható. Hova kéne címeznem a levelet, mi legyen a tartalma?

    Aki tud hasznos információval szolgálni és nem akar kisregényeket írni, azt szívesen felhívom. Szívesen felhívom azt is, akinek van olyan ismerőse aki kapcsolatban áll a Központi Nyilvántartóval, esetleg a BM vagy a KEKKH munkatársa és segítség nyújtásra hajlandó lenne...

    Üdv
    Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2010 dec. 12, 12:49.
    TZ kedvelte ezt.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Az én esetem különleges, háború előtti motorról van szó. Rendszámát tudom, a központi, még nem számítógépes adatbázisban ott csücsülnek az adatai, de nem tudom őket teljesen, mert a személyes adatok védelme végett nem kaphatok teljes körű felvilágosítást. Az ott található adatoknak csak egy részét tudhattam meg, azt se könnyen.

    Én mégis meg szeretném kapni az összes adatot. "dafko54" azt írta, hogy különleges kérvénnyel ez megoldható. Hova kéne címeznem a levelet, mi legyen a tartalma?

    Aki tud hasznos információval szolgálni és nem akar kisregényeket írni, azt szívesen felhívom. Szívesen felhívom azt is, akinek van olyan ismerőse aki kapcsolatban áll a Központi Nyilvántartóval, esetleg a BM vagy a KEKKH munkatársa és segítség nyújtásra hajlandó lenne...

    Üdv
    Szervusz STALKER. .... Írod, hogy a motor rendszáma háború előtti, tehát 2 betű és 3 szám ( vagy esetleg korábbi ). Tudni kell ,hogy a nyilvántartás " kezdete " csak a 2 betű és négy szám esetén működik, mivel előtte lévő adatok nincsenek. Annyit lehet tenni,hogy keresni kell az ominózus motoron egyéb beütött rendszámokat, ami többségében a váznyakon található - szóló motor esetében -, de bárhol lehetséges.Még az is segítság a történet megismeréséhez, ha NA betűk ( + 4 szám ) vannak, ugyanis azok oldalkocsira is utalnak. Oldalkocsi esetén annak alvázán és a hajóban is találhatók rendszámbeütések ( még a "míniumos" gitt alatt is lehetséges ) / saját példám esetén akár 4 db is/. 1958-as motoron is található 2 betű 3 számos beütés a váznyakon.Nem egyszerű a dolog , az biztos. Egyben viszont reménykedhet a motoros, hogy a jelenleg érvényes jogszabály a veteránosok számára idővel pozitív értelemben változik.Veterános üdvözlettel.

    Komment


      #3
      Szia!

      Megvan a két betű-négy szám rendszám, lekérdeztettem az adatbázisból, ott van minden. A baj ott kezdősik, hogy nem adják ki a tulaj adatait!!! Nekem így nem ér semmit az egész, motorozásra való a motor. Az nem számít, hogy értéket koptatsz, mert az érték csak akkor az, ha használják is.

      Üdv
      Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2010 dec. 12, 18:43.
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        Ez megint olyan probléma, aminek nem kellene problémának lenni. Továbbá az ellenszolgáltatásra vonatkozó megjegyzést sem érzem olyannak, amit törölni kellene. Semmi sincs ingyen, a KEKKH sem szolgáltat ingyen adatokat. Az adatszolgáltatás díjairól szól az 54/1999. (XII. 25.) BM rendelet.

        Az 1999. évi LXXXIV. törvény pedig a közúti közlekedési nyilvántartásról szól.

        Ebben a következő áll:

        21. § A nyilvántartásból adatot igényelhet magánszemély, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet (a továbbiakban: kérelmező):
        a) jogának vagy jogos érdekének érvényesítése érdekében a 8. § c)-e), h), a 8/A. § b)-c), e), j) és a 9. § (1) bekezdés c) pontjában megjelölt adatok kivételével;
        Szerintem a te eseted pont az, amikor a magánszemély jogát vagy jogos érdekét kívánja érvényesíteni.

        Félreértések elkerülése érdekében a 8.§-ban a következők szerepelnek:
        8. § Az engedély-nyilvántartás tartalmazza:
        a járművezető
        a) természetes személyazonosító adatát,
        b) lakcímét,
        c) arcfényképét (arcképmását),
        d) saját kezű aláírását,
        e) egészségi és pályaalkalmassági, valamint az utánképzésére vonatkozó adatait,
        f) elhalálozásának idejét,
        g) állampolgárságát,
        h) közúti közlekedési előéleti pontrendszer adatait; továbbá
        az engedély
        i) típusára, okmányazonosító jelére, kiadására, érvényességére (idejére, kategóriájára), cseréjére és visszavonására vonatkozó adatokat,
        j) elvesztésére, eltulajdonítására, megsemmisülésére, találására, megkerülésére, valamint a figyelmeztető jelzés elhelyezésére vonatkozó adatokat,
        k) hivatalos feljegyzések rovatába bejegyzett adatokat,
        l) a vezetési jogosultság megszerzésének időpontjára és a megszerzett kategóriára vonatkozó adatokat.
        Ha minden igaz akkor ráadásul nem a forgalmiban szereplő címet adják ki, hanem az aktuálisat a lakcímnyilvántartásból.

        Remélem tudtam segíteni valamennyire. Ha egyáltalán jól látom a dolgokat...
        dafko54, TZ és stalker kedvelte ezt.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #5
          Szia!

          A gond az, hogy a KEKKH-tól ugyan szereztem hasznos infókat -természetesen nem ingyen - de nem hajlandóak sehogy se kiadni a tulaj adatait. Nekem egy falunév is elég lenne talán, mivel ha kisközösségben lakna/lakott volna a régi tulaj, akkor feltehetőleg tudnák a helyiek, hogy kinek volt DKW NZ 250-e... nem egy gyakori típus ez az tuti.

          Nem adnak ki túl sok adatot, nem bízok a külön eljárásokban sem, mivel ott ok nélkül megtagadhatják az adatok kiszolgáltatását, vagy a gyenge alapomra hivatkozva utasíthatnak vissza...

          Sárga csekket befizettem már ugyan jó párat, határozat tengerben úszok itthon, de csekély a haladás.

          A kapcsolatfelvételi eljárás levelét visszaküldték, elköltözött a címzett, címzett ismeretlen, miegymás dumával, erről az elkövetkezendőkben kapok értesítés, most még csak telefonos fülest kaptam, az is arcul csapott eléggé.

          Üdv
          Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2010 dec. 12, 18:40.
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            A papír kérdés nehéz dolog mostanság. Sajnos a motorról kiadnak infót de a tulaj kilétét nem fedik fel, mert ők azt feltételezik hogy otthon meg írod az adásvételit tehát csalni fogsz.
            Így nem lehet tulajdon jogot ki eszközölni.
            Nekem is van vagy 8 rendszámom uralhoz de egyiket se lehetett kinyomozni mindent megmozgattunk szántunk volna rá kis csúszó pénz is de semmi.
            Volt ami kiderült hogy kié, de már minden hozzá tartozója dobott egy hátast, kivel írod meg az adásvételit, meg mit írsz bele. három x szerinted??
            De van egy ellen példa, Sovény ismerősöm lepapírozott egy olyan izs motort amire 000000000 esély volt, de kérdezd ki hogy hogyan volt hátha tud segíteni.

            Komment


              #7
              Szia!

              Ismerem Soveny sztoriját én is, csodával határos... én már az elején elcsúsztam, nemhogy addig eljussak, mint ő.

              Üdv
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                Szervusz UK. Az "ellenszolgáltatás" -ra vonatkozó eredeti szövegrészt olvastad? A most szereplő megfogalmazás már ügyesen tompítva van, még az én ideszánt megjegyzésem is hiányzik. Ezért köszönet annak, akinek ilyen jogosultsága van, hogy az eredeti szöveget megváltoztassa. Nagy valószínűséggel a "Szövegtörlő" is ugyanazt a problémát látta az eredeti leiratban, amit én. Neked is külön köszönet a §-ok felsorolásáért és egyben javasolnám, hogy ezek a jogi részek / + bármilyen hivatalos rendelet/ valahol külön oldalon összegyüjtésre kerüljön mindenki okulására és további alkalmazásra. Veterános üdvözlettel.

                Komment


                  #9
                  Én töröltem a kérdéses részt, de nem volt nagyon durva, csak megvesztegetésre felszólító tartalma volt:-)
                  dafko54 kedvelte ezt.
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #10
                    Ma sajnos megkaptam a hivatalos értesítőt, h a tulaj elköltözött, persze címet nem adnak ki, de felvenni se tudják vele kapcsolatot. KEKKH pénzt nyúlta, ennyi.
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      #11
                      nagyfékdobos és soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Szia!

                        Köszi, de a baj az, hogy én visszamentem a láncon addig, amíg tudtam, ismerős volt a legvégén, de ő sem tudott segíteni, mivel minden papír nélkül börzézte össze gépet darabonként... gondolom részben ezért nincs is meg az eredeti blokk vagy mert anno szivattyúként vagy kerti traktor,/rotakapaként végezte...

                        Szerencse a váztábla teljesen eredeti még a szögecsei is és a vázháromszög is... ezért érdemes szórakozni vele, persze a váz lehet cserés lesz (lehetőleg nem civil kormányzármentesre, mert azok nem töredeznek a nyaknál... eredetiség nem számít, új nyaktáblát kap az új váz azt csucsu, új szegecsekkel). Nem szeretnék balesetezni váztörés miatt, mert az szerinte eléggé halálosan hangzik... nem mintha egyébként hasonló élményeket szeretnék szerezni.

                        Marad az, hogy továbbra is várom bennfentesek segítségét. Alkatrészek ami érdekelhet azt tudok cserébe felajánlani.

                        Üdv
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment


                          #13
                          stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia!

                          Köszi, de a baj az, hogy én visszamentem a láncon addig, amíg tudtam, ismerős volt a legvégén, de ő sem tudott segíteni, mivel minden papír nélkül börzézte össze gépet darabonként... gondolom részben ezért nincs is meg az eredeti blokk vagy mert anno szivattyúként vagy kerti traktor,/rotakapaként végezte...

                          Szerencse a váztábla teljesen eredeti még a szögecsei is és a vázháromszög is... ezért érdemes szórakozni vele, persze a váz lehet cserés lesz (lehetőleg nem civil kormányzármentesre, mert azok nem töredeznek a nyaknál... eredetiség nem számít, új nyaktáblát kap az új váz azt csucsu, új szegecsekkel). Nem szeretnék balesetezni váztörés miatt, mert az szerinte eléggé halálosan hangzik... nem mintha egyébként hasonló élményeket szeretnék szerezni.

                          Marad az, hogy továbbra is várom bennfentesek segítségét. Alkatrészek ami érdekelhet azt tudok cserébe felajánlani.

                          Üdv
                          Üdv!
                          Ha elküldöd emailba nekem a történetet és amit eddig kiderítettél akkor talán tudok segíteni.
                          Üdv.

                          Komment


                            #14
                            Szia!

                            Köszönöm, ment a mail... addig is

                            dafko54: nem tudnál a külön adatszolgáltatási kérvényről felvilágosítani, végső esetben az is jó lehet...

                            Üdv és köszönöm mindenkinek ezúton is az eddigi közreműködést, habár még fény nemigen látszik az alagút végén, a motor is még gyászul darabokban van, de szép már:-)

                            Üdv
                            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                            Komment


                              #15

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X