Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa & CZ

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Gratula movisz , szép darab , jó alap. Ráadásul ismereteim szerint M.o.-n nem is forgalmazták

    Komment


      #32
      Sajnos a gyertyat azt kivettek vagy 10 eve es a belefolyt viz az osszegyogyitotta a dugot a hengerrel mar lehuztam nem kis erofeszitessel de szerintem menthetetlenek, meg erdekes az also gyuru sincs rajta, a dugon es a henger2/3also reszen ahol nincs nyoma a korrozionak azok epek.Majd teszek fel kepeket.

      Komment


        #33
        Ba701 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia
        Ha el akarod kerülni a a reccsenést akkor úgy váltasz, hogy miután kivetted fokozatból kicsit kivársz aztán mozdítod tovább a váltókart és teszed be a következő fokozatot. Ezt azért is célszerű csinálni mert így kíméled - az amúgy sem túl erős lemezből készült - léptetővillákat.
        Ba701
        Sziasztok!

        Nem tudom, hogy jól értem-e? Akkor is reccsen, ha a kézikarral kuplungolsz, vagy csak akkor, ha simán váltassz és az automatikára bízod a dolgot. Ha ez utóbbi módon szoktad, akkor egy kis recsegés belefér. Ha kézi kuplungoláskor is reccsen, akkor ott már komoly baj van. Amikor új volt a gép én is próbálkoztam a csak lábbal kuplungolással - ingerelve ezzel az MZ-s kollégákat - de az öreg motoros szakik hamar lebeszéltek erről mondván, hogy így rövidebb életű lesz a váltó, nekik meg több a munka.

        Változnak az idők, ma biztosan rábeszélnének csak vigyem javíttatni.

        Komment


          #34
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          én is próbálkoztam a csak lábbal kuplungolással
          Lassabban kell kezelni a váltókart akkor, és ha jól van beállítva az automata, akkor nincs gond.
          Párszor már hazahozott az enyém szakadt kuplungbowdennel.
          sepy és Che kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #35
            CZsolti.
            Én a reccsenésről a Jawa 559-es váltója kapcsán írtam. Ki is részleteztem hogy miért hajlamos reccsenésre (akkor is ha kézzel kupplungolsz). A te géped blokkja a 634 ikertesója ott más a helyzet módosítottak a konstrukción. De ezt is megírtam.

            Komment


              #36
              Ba701 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Én a reccsenésről a Jawa 559-es váltója kapcsán írtam.
              Igazad van. Figyelmetlen voltam. Ezek a számok ugyebár. Hiába én mérnökként mérni tanultam meg inkább, mint számolni.


              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Párszor már hazahozott az enyém szakadt kuplungbowdennel.
              Én is akkor használtam. Meg néha elinduláskor. Lássák az autós népek, hogy motorral is el lehet úgy indulni, mint a kocsival.
              sepy és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Gratula ritka mint a fehér holló itthon. 2 hónapja 50€ múlót hogy nem nyertem az E-bayen egy ugyan ilyet.
                alkatrész meg infó itt van hozzá

                ..::SESA-MOTO::..

                Fichtl krámek

                Komment


                  #38
                  Koszonom a valaszt csak sajnos nem nagyon boldogulok a nyelvezetevel a linkeknek. Nekem a henger,dugo, es a gyujtasmegszakito egyseg PAL ,plussz a hatso fogaskerek es a takarofedel ami hianzik A kulombozo aprosegok azok latom kaphato hozza egyedul a henger es az a karterszeru dolog a hatso lanckerekkel amit nem latok sehol .

                  Komment


                    #39
                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Koszonom a valaszt csak sajnos nem nagyon boldogulok a nyelvezetevel a linkeknek.
                    Szia Movisz!

                    Megnéztem az oldalt. Hát a cseh verzió nem semmi. De! Szerencsére németül is tud az oldal. Válaszd ki, hogy mire van szükséged, a szöveget pedig megpróbálhatjuk megfejteni. Egy kicsit értek "német műszakiul."

                    Komment


                      #40
                      Szia A Fichtl Krámek-nek küldhetsz e-mailt a felesége beszél magyarul Ő egy Jawa guru lehet hogy bontott alkatrésze is van.
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Sziasztok
                        A hengert leszedtem es sajna igy nez ki

                        Click image for larger version

Name:	DSC00831.JPG
Views:	1
Size:	79.3 KB
ID:	133207Click image for larger version

Name:	DSC00832.JPG
Views:	1
Size:	105.2 KB
ID:	133208Click image for larger version

Name:	DSC00835.JPG
Views:	1
Size:	82.4 KB
ID:	133209Click image for larger version

Name:	DSC00836.JPG
Views:	1
Size:	88.5 KB
ID:	133210

                        valaki letorte a hengerbol tulnyulo huvelyreszt mar beszeltem egy szakival szlovakiaba aki azt mondta hogy tudcsianalni bele huvelyt meg ad hozza dugattyut csak elkell juttatni hozza A gyujtas reszet ugy ahogy ossze raktam remelem majd mukodikde az is cseres Hetfon tovabb bontom majd meglatom hogy mikell es csinalok egy listat fenykeppel es utanna meglatjuk .Koszonom a segitseget meg egyszer .

                        Komment


                          #42
                          Itt ha nézegeted rendszeresen biztos találsz valamit ha szerencséd van tudnak magyarul is.Ilyenkor jól jön egy szlovák-magyar ismerős vagy barát.

                          Motocykle.Bazos.sk - Inzercia motocykle - jawa

                          Motorky.Bazos.cz - Motoinzerce, motobazar - jawa
                          Nano kedvelte ezt.

                          Komment


                            #43
                            Ma tovabb szedtem sajna a kuplung lamellak bakelit elvannak torve de a merete meg egyezik a honda cb 125-tel kis atalakitassal talaltam hozza megszakitot meg kondenzatort A karbit azt kiaztattam vizkooldoval amit a kavegepekhez hasznalnak ugyanis ez is beazott es televolt vizkovel az eleg jo lett.A dugattyu erdekes modon ASSO es elegge szetvan reszelve de meg hasznalhato lenne gyuruket talaltan "L" profilt is meg normalisat A problemat a henger jelenti az sajna nem meg oldott .

                            Komment


                              #44
                              Én egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a Velorex 562-es kocsinak a kerekét, HOGYAN SZEDJEM LE ? Mert a hajó bakon áll tehát súly nem nyomja, az anya már nincs rajta. Néztem én minden irányból de nem tudok rájönni sehogy, hogy hogy jön le a kerék. Valaki segítsen nekem, mert ennyire hülye még én sem lehetek. Mi tarthatja? Vagy csak össze van gyógyulva? Én semmit nem látok ami meggátolná, hogy lejőjön a kerék. A válaszokat előre is köszönöm!

                              Komment


                                #45
                                Még mindig él a kérdés, mert az Istennek se jön le a kerék pedig már semmi nem tarthatja. Össze lenne rohadva?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X