Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lemezjátékok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Lemezjátékok

    Üdv mindenkinek

    Igaz hogy nem autó meg motormárka,de kíváncsi vagyok hogy itt az oldalon van e társam aki esetleg ilyen régi lemezjátékokat restaurál, vagy csak szimplán gyűjti. Imádom nézegetni az interneten a képeket. Bármilyen fajta-féle lemezjátékkal foglalkozó emberekre vagyok kíváncsi hogy ő melyik "ágával" foglalkozik. (autó vonat, motor, egyéb...)
    Nekem személy szerint csak a szovjet nagy lemez teherautók a kedvenceim, és csak ezt gyűjtöm. Igaz hogy 3db-ot nem lehet nagy gyűjteménynek mondani, de hát valahol el kell kezdeni
    Utólag kiderült hogy nem olcsó hobbiba kezdtem, a kisebb lemezárú-gyári dolgokat sokkal könnyebb beszerezni őket.
    Ha valaki tudna linkelni olyan oldalt ami főleg ezekkel a lemezárú dolgokkal foglalkozik azt megköszönném.

    #2
    zerger88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem olcsó hobbiba kezdtem,
    Az biztos!
    Én is szoktam őket nézegetni, nosztalgiázni... némelyik igencsak belecsúszik az 5 számjegyes kategóriába !
    Jó téma, remélem lesz hozzászóló, aki tud ezzel kapcsolatban segíteni!

    Komment


      #3
      Személy szerint nekem is nagyon tetszenek a régi lemezjátékok. Elsősorban nosztalgiából. És úgy látom én is hogy nem éppen olcsó hobbi. Az egri régiségvásárban a multkoriban láttam egy ilyen lemezből készült Rába kamiont a pótjával együtt.
      8 db Mátyás volt az ára, és egy óra múlva nem volt már meg neki. Nagyon megtetszett, percekig nézegettem, nosztalgiáztam, előjöttek a régi ovis emlékek, de én megmaradok szemlélődői szinten.
      A gyűjtögetéshez sok sikert kívánok, és biztos vagyok benne hogy szép lesz a gyűjtemény.

      Komment


        #4
        Igen a Rábák annyi körül mozognak (igaz azokat nem nagyon szoktam nézegetni)
        Ha az ár feljött itt volt egy igen szép példány példaként:
        Régi Retro Zil pótkocsis Lemezjáték teherautó Top! - Vatera.hu
        Hogy anyagilag én se vagyok eleresztve így nekem is csak lassan fognak gyülni ezek a gépek, tehát csak a nagyon jó árú gépet vásárolhatom meg

        Komment


          #5
          55 ezer... szép pénz! és meg is adták érte!
          Képeket is szívesen látnánk a gyarapodó gyűjteményedről!
          Jó lenne ezeket is gyűjteni, de nálam egyelőre van épp elég helye a "fölös" pénznek.
          Az öreg rádióim közül is némelyik igényelne kisebb javításokat, a biciklikről, motorokról nem is beszélve...
          emu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Click image for larger version

Name:	P131013_19.460002.jpg
Views:	1
Size:	199.1 KB
ID:	138451Click image for larger version

Name:	P131013_19.460003.jpg
Views:	1
Size:	200.1 KB
ID:	138452Click image for larger version

Name:	P131013_19.480001.jpg
Views:	1
Size:	203.2 KB
ID:	138453Click image for larger version

Name:	P260113_11.590002.JPG
Views:	1
Size:	50.0 KB
ID:	138454
            A kék hiányos (zaporozsec) és elég rossz bőrben van. A zil-en is vannak apró hiányosságok.A sárga (cim vagy szim a neve)
            A zil pótjában egy 2 literes pep palackot azért raktam be hátha nem ismeri valaki ezeket a masinákat és a méreteit.
            mátéapu, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Kár hogy a kék viharvert...
              Szerintem az a legkomolyabb.

              Komment


                #8
                Jó nézegetni ezeket a játékokat.
                Hogy lemezből is milyen klassz dolgokat tudtak csinálni...
                Nekem ezek az orosz teherautók valamiért kimaradtak a gyermekkoromból.
                A holdautó, rakéta, lendkerekes MOTOROS, kulcsos csirke, lenyomós fejű autós megvoltak.




                ...a lemezárugyári diavetítőről nem is beszélve. Tavasszal mentettem is egyet a méh telepről. Igaz, nem adta olcsón azt sem a tulaj, de elhoztam, kipofoztam, vezetéket pótoltam. Szereti is a kislányom

                Komment


                  #9
                  Hát igen a kék valszeg igen ritka. Sőt neten még nem is láttam ilyet (csak hasonlót). Szerintem régebbi fajta mert még az ajtaját sem lehet kinyitni
                  Egy érdekesség a vateráról
                  Lemez ZIL orosz teherautó Retro Antik játék - Vatera.hu

                  Ilyenkor mondom azt hogy már ez a hobbi a gazdagok sportja

                  Jó múltkorában ezt néztem ki: Archív: darus auto Egyéb település ”¢ apród.hu (már nem élő hirdetés)
                  15000ft-ra volt hirdetve, csak sajnos messze is volt és a kapcsolatot sem vette fel az eladó (e-mail) és a telóját pedig eladta
                  dongos78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Ilyet vettem egyszer, 1,50 Ft és egy zacskó LIMÓ volt az ára(70-es évek). Sajnos, már nincs meg.
                    Most 45000-ért láttam.
                    Click image for larger version

Name:	orosz-darus-auto-homokozo-badog-modell.jpg
Views:	1
Size:	33.4 KB
ID:	140180
                    zerger88, sinter és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Lehet pont az amit te vettél anno.

                      Komment


                        #12
                        Nekem van egy csehszlovákiában gyártott tátrám

                        Komment


                          #13
                          Nekem kölyökkoromban volt egy zil 130-as lemez autóm, sajnos nagyon-nagyon rég nincs meg. Bárcsak örökéletüek lennének. Pár éve vettem egy 344-es csepel modellt, azzal vígasztalom magam néha. Hallottam pár éve, hogy milyen veszélyesek voltak azok a lemezjátékok! Kicsit felháborodtam rajta, és nem tudtam mást hozzáfüzni: konektorba pisálni a veszélyes...

                          Komment


                            #14
                            Click image for larger version

Name:	DSC04954K.jpg
Views:	1
Size:	202.1 KB
ID:	143199Click image for larger version

Name:	DSC04955K.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	143200Click image for larger version

Name:	DSC04956K.jpg
Views:	1
Size:	210.6 KB
ID:	143201Click image for larger version

Name:	DSC04957K.jpg
Views:	1
Size:	211.3 KB
ID:	143202

                            Tiszteletem Mindenkinek!

                            Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyit érhetnek ezek az autók. Nem eladni akarom őket csak tudni az árukat.

                            Komment


                              #15
                              Kedves Petee! Elég szűkszavú vagy és keveset tudtunk meg rólad.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X