Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lemezjátékok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Petee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [ATTACH=CONFIG]25365[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25366[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25367[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25368[/ATTACH]

    Tiszteletem Mindenkinek!

    Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyit érhetnek ezek az autók. Nem eladni akarom őket csak tudni az árukat.
    Ha gyerekjáték és van tulajdonos a családban, akkor felbecsülhetetlen. Felnőtt korában is emlékezni fog, hogy Apu mire készült a játékaival. Amúgy túl régi nem lehet, mert `90 előtt az oroszoknál tiltott volt a CC-fogyasztás. (Kólamámorban fetrengő burzsoá hippik.)
    sepy, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kedves Petee! Elég szűkszavú vagy és keveset tudtunk meg rólad.


      Úgy látszik,még mindig nem olvasnak eleget az emberek! Kérdezni azért azonnal tudnak...
      sepy, Lemezjáték és zahi kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        tiltott volt a CC-fogyasztás.
        Ez egy másik ital ! Ez " KK " !
        sinter kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          De csak azért van igazad, mert az eredeti ciril-betűsen olvasva szosza-szola lenne, ami oroszul sem túl értelmes.
          sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Petee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tiszteletem Mindenkinek!

            Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyit érhetnek ezek az autók. Nem eladni akarom őket csak tudni az árukat.

            Kedves Petee!

            Nekem meg az lenne a kérésem, hogy olvasd el ezt a kis szösszenetet:

            http://veteran.forum.hu/bemutatkozas...zrevetel-4173/

            Érdemes és tanulságos...
            sinter és CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Kedves Fórum társak!

              34 éves vagyok Budapesten élek. Tavaly szeptemberben született meg kisfiam. Viszonylag fiatal korom ellenére engem is a régi "vasak" érdeklenek, mert szerintem akkor még volt az autóknak és motoroknak egyéniségük és nem beszélve még előszeretettel használták a krómot . Első sorban az amerikai autók érdekelnek , de nem vettem meg a más országokból jövő szépségeket sem.
              sepy, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Sziasztok!

                Egy ideje nem volt itt mozgás, viszont nekem lenne kérdésem, kérésem, hátha jár erre még valaki!

                Az egyik veterános csoportban találtam egy régi lemezjátékot. Anno nagyon szerettem volna ilyet, de hát nem igazán jött össze, sebaj, 30 év elteltével kb ugyanúgy tudok neki örülni, legfeljebb majd a gyerekeim játszanak vele
                Na a viccet félretéve egy győri Lemezárugyári Rába Steigerről van szó. Nem volt egy gyakori darab, ez a zöld kivitel talán még ritkább. Olyan kedves fórumtársat keresnék akinek van egy ilyene és pár dolgot lefotózna, lemérne nekem rajta.
                Ez erősen hiányos, a legenyhébb kifejezés is a felújításra szoruló lenne rá. A hiányzó dolgokat le tudom gyártani hozzá, működni nem fog, mert a teljes hajtás hiányzik már belőle, de nagyon szép dísz lesz a polcomon belőle.
                Szóval ha valakinél kallódik egy ilyen, akkor kérem jelentkezzen, pár kérdésem lenne csak.
                Vagy ha van egy szintén hiányos, felújításra szoruló darab, és benne van ami nekem kellene, egyeztessünk, hátha.

                Köszönöm!
                sepy és OdinHEM kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Annyit tudok segíteni , hogy ha már kész és csak matricázni feliratozn és fényezni kell ----akkor arra van ember . Nagyon szép és nagyon olcsó .
                  sepy, OdinHEM és Lemezjáték kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    trainmodeller
                    Szóval ha valakinél kallódik egy ilyen, akkor kérem jelentkezzen, pár kérdésem lenne csak.
                    Szia!

                    Milyen méretekre volna szükséged, hátha tudok segíteni?
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Sziasztok!

                      A festés az könnyen fog menni és a feliratot is megcsináljuk. Mivel a "hiányos" az egy nagyon enyhe kifejezés az állapotára, nem nagyon ragaszkodom az eredeti állapothoz. Hiányzik két lámpája, 3D nyomtatóval megcsinálom, valamint hiányzik a levegő szűrő - kipufogó egység és a másik oldali doboz, ezeket is tudom a nyomtatással pótolni, majd festem az eredeti szerint.
                      Ami érdekelne: http://users3.ml.mindenkilapja.hu/us..._taktor_17.jpg
                      Na itt ez a műanyag el van törve középen, tehát most nem tartja össze semmi. A két oldalsó pöcök ami körül el tud fordulni az szintén műanyagból volt? Ez csak két kiálló rúd ami az íves kulisszába illeszkedik?
                      RÁBA TRAKTOR
                      itt nem látok képet a motortérről felnyitva. Sajnos az nekem üres más, az alsó, átlátszó rész van meg csak. Mint írtam, nem fogok bele hajtást készíteni, de nagyjából pótolnám a motortéri részeket. A motortér eleje előre felnyílik, a fülke pedig hátra tud billenni. Valakinek van 1-2 fotója arról, hogy néz ki felnyitva? Ott volt az elem eredetileg, vagy más?

                      Nem tudom milyen anyagból készítették, honnan vették, de brutál rozsdás-nak tűnt elsőre. Viszont egy kis csiszolás után fémtiszta felületet kaptam, ahol a festés ép volt, ott meg egyenesen fényes. Nem akkora hülyeség az "ebben még volt anyag" akkor

                      Hiányzik egy csomó más része is, két keréknél csak a gumi van meg, a felnik nincsenek. Ezeket is nyomtatással kell pótolni, de úgy gondolom, annyit módosítok, hogy a Rába feliratos tengely agyakat is megkapják már akkor.

                      Zöld volt eredetileg, de átmázolták sárgára, a festék lecsiszolásakor jött elő a fűzöld szín mindenütt. Ahol nagyon rozsdás volt finoman megfújtam homokkal, a többi helyen simán lecsiszolom. Mindent sikerült sérülés mentesen szétszedni, nem tört el, nem szakadt le egy fül sem, érdekes. Az ablakokat újra kell vágnom, de mondjuk ez a legkevesebb rajta, már megvan az átlátszó erős fólia hozzá.

                      Komment


                        #26
                        Nincs kép még mindig, meg közben nyár lett, szőlő munka lett, nyaralás lett, de azért haladtam. Fémtisztára csiszoltam és lealapoztam, ma visszacsiszolom még egyszer, nem lesz újszerű de a roncsból a lehető legtöbbet szeretném kihozni majdan. Teljesen beszippantott ez a Rába-Steiger téma, ma azon kaptam magam, hogy a youtube-on Rábás videót nézek

                        Komment


                          #27
                          Click image for larger version

Name:	13316903_1180372251982619_8299639553916197206_o.jpg
Views:	1
Size:	120.6 KB
ID:	148980Click image for larger version

Name:	IMG_20160709_181153.jpg
Views:	1
Size:	189.0 KB
ID:	148981
                          Két kép, a kiindulási és nagyjából a jelenlegi. Azért nagyjából mert délelőtt volt fél órám, a képen még a száradó füller, azóta csiszoltam rajta, a héten lesz időm lefesteni. Aztán elkezdem megcsinálni a hiányzó keréktárcsákat hozzá. Az ablakok már készen vannak, kivágtam mindet új átlátszó anyagból, csak be kell szerelni ha odaérek.

                          Komment


                            #28
                            trainmodeller
                            Na itt ez a műanyag el van törve középen, tehát most nem tartja össze semmi. A két oldalsó pöcök ami körül el tud fordulni az szintén műanyagból volt? Ez csak két kiálló rúd ami az íves kulisszába illeszkedik?
                            Nem, ezek is fémből vannak. Mondanék méretet, de költözés után vagyok, kutyafuttában kellett csinálnom, a holmijaim három helyen, és semmit sem találok. Pakolászok, és amint előkerül, megírom. A kulissza furatok azért kellenek, hogy az első híd szögben billenni tudjon a hátsó hídhoz képest, ha valamelyik oldali kerék akadályra megy. Természetesen kanyarodáskor fordulni is tud, így komplett a darázsderék.

                            A motortér eleje előre felnyílik, a fülke pedig hátra tud billenni. Valakinek van 1-2 fotója arról, hogy néz ki felnyitva? Ott volt az elem eredetileg, vagy más?
                            Elől volt a motor az áttétellel, rajta egy kis lemez buroklattal, ami a motorblokkot imitálta. (Nálam ez utóbbi hiányzik.) Alul elől egy műanyag házas differenciálmű. A fülke be volt rendezve, kis műanyag kormánykerékkel ellátott műszerfallal, és üléssel, és a hátsó részben volt a lapos elem elemtartója. (Sajnos az enyémben sincsen elemtartó.)

                            Viszont egy kis csiszolás után fém tiszta felületet kaptam, ahol a festés ép volt, ott meg egyenesen fényes. Nem akkora hülyeség az „ebben még volt anyag” akkor
                            Elég ócska volt a festése, nem alapozták, csak lefújták...Mondjuk egy Daciáénál azért jobb volt...

                            Hiányzik egy csomó más része is, két keréknél csak a gumi van meg, a felnik nincsenek.
                            A kerékagy emlékezetem szerint fehéres műanyagból esztergált darab volt. Ez megvan, ha előkerül, lemérem, és lefényképezem.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 júl. 11, 22:13.

                            Komment


                              #29
                              Megvan a fülke és a berendezése is. A két hátsó keréktárcsa is ép, de azokat is kicserélem nyomtatottra, hogy egyformák legyenek.
                              Click image for larger version

Name:	rabasteigerfestve.jpg
Views:	1
Size:	64.5 KB
ID:	149010
                              Elkészült már az első keréktárcsa is, a képen rajta van csak még fekete és nem látszik Mind a négy gumi ép, azokkal nem is lesz gond. Készen vannak az új ablakok és az ablakkeretek is.
                              Mivel gyakorlatilag kuka-állapotból indultunk, nem ragaszkodtam az eredetiséghez, sárga lett. A keréktárcsák is kapnak RÁBA feliratos kerékagyakat majd. Jelenleg nyomtatás alatt van a másik három keréktárcsa és rajzolom a maradék kiegészítőket.

                              Komment


                                #30
                                Lemezárúgyár, Rába Steiger traktor, távos, ritka - Vatera.hu
                                Szép ára lett a végére!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X