Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson Star

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Simson Star

    Sziasztok!

    Látom, hogy ilyen klub még nincs. Nekem a kedvenc Simsonom. A tartósság élő bizonyítéka. Megérdemel egy helyet itt.
    Utoljára szerkesztve a következő által: oldali; 2013 jún. 06, 11:07.

    #2
    Ez így igaz! ....

    Komment


      #3
      Az egyik legjobb szoci kismotor, édesapám első motorja volt, sokat mesélt róla. Én is vettem egyet, fel lett újítva. Sokat nem tudtam vele még menni, mert a tankja elég koszos belülről, kicsit mindig eltömítheti a rendszert és így nem bírja a terhelést. Lejtős úton lefelé megy mint az őrült. Egy citromsavas tanktisztítás remélem segíteni fog rajta.
      OdinHEM és korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Üdv, tényleg jó gépek a starok nekem is van , nagyon megbízható és hálás gép. De szerintem a többi simson tipus is jól sikerült. Csak az a baj hogy zöme simsont halálra mókulták és ebből már nehéz jót csinálni.
        Titus kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Bárki,bármit is mond,a legjobb Simson a STAR! A kényszerhűtéses blokk több szempontból is jobb mint a későbbiek (pl a váltóolaj keni a főtengely csapágyakat,nem a keverék benzin),nem is értem miért "fejlesztették tovább"!

          Elnézést az önreklámért,de........Simson Star veterán motor portál - klub, fórum, alkatrészek, felújítás, műszaki leírás, története - G-Portál
          sepy, korompaiistvan és Titus kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Igen igazad van az olajzást illetőleg, csak ezáltal a belülre kerültek a szimmeringek és ez nem mindig előny, mert az 51-es t kívűlről meg lehet szimmeringezni , de a túrbóst szét kell húzni hozzá. Vagy pl berúgótengely cseréje is hasonló.De ettől eltekintve teljesen igazad van nagyon jó gépek és nekem is az egyik kedvenc motorom.

            Komment


              #7
              tata21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              csak ezáltal a belülre kerültek a szimmeringek
              Ebben meg neked van igazad,de ha jó minőségű csapágyat és szimmeringet raksz bele,akkor egy örök élet, az 51-est meg cserélgetheted....
              Egyébként a Pannoniának is két csapágy között van a szimmeringje...
              OdinHEM és sepy kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Jogos, szerintem egy állásponton vagyunk csak megbeszéljük hogy mi szól mellete és ellene. Világos csak jó minőségi alkatrészekkel és kellő precizséggel szabad szerelni. Nagyon megbízható motorok a stárok és a pannoniák is, csak az a fránya váltó ne lenne a pannoniánál.

                Komment


                  #9
                  tata21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  csak az a fránya váltó ne lenne a pannoniánál.
                  Való igaz,én most is azzal szívok,de ez nem a Star topicba való...

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok! Nincs valakinek Simson Star-hoz alkatrész katalógusa vagy ehhez hasonlója?

                    Komment


                      #11
                      Nekem van! Sőt egész véletlenül be is van szkennelve. Sajnos nem a legjobb minőségű, néhány oldal nem látszik jól, de ha érdekel, elküldöm és mint második fél véleményezheted is hogy mennyire használható. Egy Staros barátomnak szkenneltem be még az év elején, Ő mondjuk nem panaszkodott, bár nem is igen beszéltünk róla.
                      Ha jó lesz a letöltésekhez is felrakom, csak nem akarok első feltöltésként egy alig használható valamit felszórni az oldalra.
                      zanti, és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Szia! Hát meg köszönném! Sehol nem találok ilyet! Ígérem véleményezem ha látom !

                        Komment


                          #13
                          Az előbb próbáltam privát levélben elküldeni, de előtte a képfeltöltés oldalra kellett volna feltölteni, és úgy lehet csak csatolni. Elkezdtem feltölteni a képeket, viszont ott meg túl nagy volt a méret. Lekicsinyíteni nem akarom, mert akkor még ennyire sem lehetne majd látni. Szerintem inkább adj meg egy e-mail címet és ott átküldöm. Most elmegyek itthonról, de estefelé igyekszem elküldeni.

                          Komment


                            #14
                            petrov018@citromail.hu! Köszönöm előre is!

                            Komment


                              #15
                              Énnekem is a Stárhoz kötődik sok élményem mint már írtam a sufni tuningos próbálkozásom sikeres darabja volt.Rekkenő melegben Orosháza - Debrecen között tartotta a 75. 80.at bármikor. Éjjel jártam vissza dolgozni és akkor/ 1968/ még nem álltak kint a sasszemek inkább biliárdoztak még lakott területen sem vettem vissza a gázt ha ellehetett kanyarodni. Csak az éjszakai defektek keserítették meg az életem mert akkor még lényegesen több patkószeg volt mint ma.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X