Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Régi tervező eszközök

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Régi tervező eszközök

    Nem biztos,hogy tudtok segíteni, de szeretnék vásárolni:

    - régi (réz színű) körzőt
    - Fa vagy fém vonalzót
    - régi szögmérőt
    - rajzoló tervező eszközök szerszámok.

    Ha nektek van esetleg ilyesmi, és megválnátok tőle, szóljatok kérlek.

    Köszi

    #2
    A felsorolt eszközök a birtokomban vannak, de nap mint nap használom őket, így sajnos nem tudlak kisegíteni vele. Szabad tudni esetleg, hogy miért kellenek neked ilyenek?

    Ja és a körző általában nem csak réz színű, hanem tényleg rézből készült. Fa vonalzót viszont bármelyik írószerben találsz és egy kis antikolással öregíthetsz rajta 40-50 évet.

    közben találtam hirdetéseket:
    körző
    vonalzó

    Komment


      #3
      Igen, ezeket a hirdetéseket én is megleltem. És talán körző, meg vonalzó itthon is van ilyen régi , de mondjuk léptékvonalzó, párhuzam, meg betűsablon, tustoll ilyenek nincsenek. (ezeket is lehet venni a neten,de ezek már drágák)
      Ajándékot készítenék karácsonyra belőle egy tervező mérnöknek, egy 3D-s falikép formájában.

      Komment


        #4
        ja hát igen, ajándéknak tényleg drágák lennének, hogy pl 30 éves tus készletet megvegyél 20.000Ft-ért és akkor sehol nem jársz. Sajnos én akkor nem tudok segíteni, de a többiek hátha.

        Komment


          #5
          Pontosan, ráadásul,mindenből 1-1 darab elég...mit csinálok a többi 5 tussal...

          Komment


            #6
            Fotómontázzsal nem lenne megoldható? Fényképeket tudok küldeni. Sajnos minden amit keresel általában használója szívéhez nőtt, így nem szívesen válik meg tőle, de a fotó az OK.

            Komment


              #7
              Nem
              Sajnos az nem az igazi.
              Biztos láttatok már ilyen hajós csomókból meg hajós mini eszközökből összeállított fali 3D-s képet. Ilyet készítenék, csak ezekből az eszközökből.
              Click image for larger version

Name:	3213351_1_644x461_falikep-megkotott-hajos-csomokkal-elado-vi-kerulet.jpg
Views:	1
Size:	30.9 KB
ID:	133191
              CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Aha értem. Virtuális vitrin.

                (megj.: a logót lájkoltam elsősorban)
                Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2012 okt. 26, 15:01.

                Komment


                  #9
                  Egy törött léptékvonalzóm van...kb úgy 25 éves lehet, az apámé volt, azt fel tudom ajánlani neked...
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Az nagyon szuper lenne.
                    Levélben megkereslek.

                    Komment


                      #11
                      Ma sikerült venni egy szép keretet,ami elég mély ahhoz,hogy a filccel borított hátlaphoz pici réz dróttal felrögzítsük az eszközöket, és még az üveg is elé férjen majd. 70cm x 50 cm lesz a kép.
                      Van már fa vonalzó fém éllel.
                      Körzőkészlet,mindenféle körző szerű szúrós cuccal,csak mindegyikből a körző hiányzik.
                      Vannak betűsablonok.
                      Ígértek fa léptékvonalzót. Van egy logarléc is.
                      Mi kellhet még?
                      Tustoll, körző és még mi????

                      Komment


                        #12
                        Szia Anangyalka!

                        Ha nem ragaszkodsz a Rotring csőtollhoz, akkor szerintem a körzőkészletekben találsz olyan lándzsaszerű valamiket, amik első ránézésre egy kerekes szemöldökcsipesznek tűnnek. Na ezek voltak valamikor a tuskihúzók, és aki ezzel egyenletes vékony vonalat tudott húzni, az a szememben tényleg művész. Ezek sokkal antikabbak, mint a csőtollak.

                        Azért hasonlítottam szemöldökcsipeszhez, mert szerintem arra a legalkalmasabb.

                        A grafitvéges körzőhöz sem ragaszkodnék a végsőkig. Biztos találsz a cuccok között egy mindkét végén tűhegyes körzőt a két szára között egy csavaros kerékkel, és egy ugyanilyet kerék nélkül. Ez is éppolyan jól mutat a "vitrinben".

                        Ja és radír, meg ceruza!!! De ne valami vadiúj mikiegeres. Hatszögletű lakkozott fa színű ceruzát most is kapsz, enyhén kopott Koh-i-noor radír pedig lehet, hogy nektek is van otthon. Esetleg szögmérő, de ebből én is csak műanyagot láttam még eddig.

                        Esetleg csinálhatsz egy csoportképet a szerzeményekről. Hátha eszembe jut még valami.

                        Ja és háttérnek szerintem jó lenne egy régi műszaki rajz. De ez csak ötlet.

                        Komment


                          #13
                          Ilyenünk van itthon,de ezt nem szívesen bontanám meg:
                          http://n1.vatera.hu/photos/e2/a8/2626_1_big.jpg
                          Ráadásul a régi dolgok mellett jobban mutatni egy ilyen , szerintem:
                          http://img.jofogas.hu/images/35/3585013831.jpg
                          De most ez a kettő, egy célt szolgált???
                          A háttér, bordó vagy zöld filc lesz, de lesz berakva műszaki rajzlap és pausz papír is.
                          Szögmérő és kerek vonalzó is tervben van. Olyan mindkét végén hegyes szögmérő szerű van vagy 10 darab.
                          Ilyen készletek vannak, csak a körzők vannak kivéve belőle:
                          http://img04.aprod.hu/images_aprodhu...les_rev001.jpg

                          Komment


                            #14
                            Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            http://img.jofogas.hu/images/35/3585013831.jpg
                            De most ez a kettő, egy célt szolgált???
                            Na most megfogtál, mert ilyen cuccot még nem láttam. A legfölső az olyan töltőtollformájú és a harmadik is szerintem írásra való. A másodiknak olyan a vége, mintha valami kis szike volna. Lehet, hogy vonalkikaparásra való, de ez nem biztos. A legalsó hegyesvégű meg sima tű, amivel egyik rajzlapról a másikra lehetett fontos metszéspontokat átjelölni. Antik cucc, az egyszer biztos.


                            Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ilyen készletek vannak, csak a körzők vannak kivéve belőle:
                            http://img04.aprod.hu/images_aprodhu...les_rev001.jpg
                            Na ezekről a lándzsákról beszélek. A jobb alsó és felső feketenyelű a tuskihúzó. Ez bőven jó a Rotring csőtoll helyett. Tönkre ne tegyétek azt a príma készletet, mert az valóban aranyat ér. Nekem is ilyen van. A mai napig kifogástalan. El nem adnám.

                            Sajnos a tűhegyes körzőkbe nem lehet berakni a grafithegyes toldalékot. Viszont a "jobb felső kettest" - ha megvan - feltétlen tegyétek bele a képbe. Az egy nullkörző. Aki valaha is műszakirajzolt egészen biztosan sokat használta. Én legalábbis igen.


                            (Na ez olyan boborjános volt: "Én már hallottam ezt a közmondást a buszon. Én mondtam")
                            kedvelte ezt.

                            Komment


                              #15
                              Kedves Anangyalka!

                              Az első képen,egy Rotring tuskészlet látható,én a mai napig használom és egy nagyon bevált rajzeszköz,a puszpapírokon,megbontani és eltékozolni,egy faliképért,kb.,akkora felelőtlenség lenne,mint egy Norton Commandóból,kerti virágállványt fabrikálni.A harmadik képen,egy Richter körzőkészlet pompázik,mely szintén,egy igen márkás dolog és mivel egy teljesen hiánytalan készlet,szintén nagy kár lenne érte.
                              Jó tudom,hogy a mai világban,a műszakiak,már a számítógépen az autocad és más programok felhasználásával terveznek és készítik a rajzokat,de azért az alap,mindig a kézzel végzett rajzolás marad.

                              Nem is tudom,ha én meg szeretnék ajándékozni egy műszaki érdeklődési körű embert,vagy esetleg engem ajándékozna meg valaki,minek örülnék jobban,egy háromdimenziós műszaki tárgyak montázsának,vagy egy ilyen gyönyörű állapotú Richter készletnek,de úgy vélem az utóbbinak és őrizném szerfelett.

                              Üdvözlettel:Che
                              OdinHEM, és kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X