Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Régi tervező eszközök

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szia Che!

    Teljesen egyetértek veled. A két cucc elsőosztályú és a mai napig nem gyártottak jobbat ezeknél. Csicsásabbat igen, de azok nem sokat érnek.
    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a mai világban,a műszakiak,már a számítógépen az autocad és más programok felhasználásával terveznek és készítik a rajzokat,de azért az alap,mindig a kézzel végzett rajzolás marad.
    Ez így van. Sajnos a kézi rajzolást igyekeznek elfelejtetni. Pedig ez olyan, mintha nem tanulnánk meg írni, mert ott a billentyűzet. Engem is megnéztek a múltkor a kollégák, amikor kézzel kezdtem rajzolni a feleségemnek egy szabásmintát.
    és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Igen, ezzel én is teljesen egyet értek,azért is írtam,hogy a tuskészletet nem bontanám meg, semmi pénzért!

      Sajnos az összes körzőkészlet hiányos, mindegyikből a körzők hiányoznak. Nem biztos, hogy Richter készlet, csak azt próbáltam szemléltetni, hogy ennyi minden van benne, mégis mindkét (a kicsi és nagy grafitos) körző hiányzik minden készletünkből. Vagyis körzőt szereznem kell.

      Akinek az ajándék lesz, ő is azok közé tartozik, akik még kézzel rajzolnak/rajzoltak, és vannak is neki ilyen eszközei, ezért vagyunk biztosak abban, hogy fog örülni ennek a képnek.

      Komment


        #18
        Ilyenek ezek a mérnökök. Érdekes módon nekem is éppen ez a két körző lapul itt a fiókban, a többi meg otthon hever parlagon a tokban.

        A kép pedig szuper lesz.

        Komment


          #19
          Mégiscsak Richter dolgok azok...megnéztem tüzetesebben, de valami más tokokban mindenféle alkatrészek között.
          Az egyiket megcsináltuk körzőnek,csak a hegye hiányzott.
          Már alig várom,hogy neki álljunk összerakni a képet.
          Férjem szerint takarítsuk meg az eszközöket, szerintem korhűbbek, ha látszik pl a betűsablonokon a tus, és a vonalzón egy két jelölés...

          Komment


            #20
            Így áll a képünk.
            Kérlek segítsetek az elnevezésekben, mert nem mindennek tudjuk a nevét.
            A képet beszámoztam (élőben nincsenek ám ott ezek a számok)))

            1: Vonalzó fém éllel, van hivatalos neve?
            2:Léptékvonalzó
            3: Logarléc
            4: Betűsablonok
            5: Grafit tároló vagy körző hegy tároló, hivatalos neve mi?
            6: Grafit hegy hosszabbító szárral
            7: Tuskihúzó hosszabbító szárral
            8: Tus kihúzó
            9: Körző
            10: Null körző
            11: Precíziós körző
            12: Precíziós körző
            13:majd pauszpapír lesz
            14: milliméter papír lesz
            15: Fejes vonalzó lesz

            Kérlek írjátok le a neveket pontosan,mert kis táblán alá akarjuk tenni.

            köszi
            Attached Files
            Utoljára szerkesztve a következő által: Anangyalka; 2012 okt. 31, 20:20.

            Komment


              #21
              8:Állítható tuskihúzó (redisz??toll)
              10:Nullkörző
              11:Nullkörző amivel padtársadat lehet böködni és szünetben verekedés lesz.

              Komment


                #22
                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sajnos a kézi rajzolást igyekeznek elfelejtetni. Pedig ez olyan, mintha nem tanulnánk meg írni, mert ott a billentyűzet.
                Ez a kézi rajzolás dolog kicsit olyan, mint a veteránjármű. Hobbinak jó, de ahogy a taxis se Moszkvics 403-mal, a motoros futár se Csepel 125-tel dolgozik, a mérnök se rajzol már ezekkel az eszközökkel. Szabad kézzel igen, de annak más a célja. És ahogy a folyóírást sem tanítják már sok helyen (ami nem azt jelenti, hogy ne tanulnának kézírást), úgy a nullkörző, meg a tuskihúzó is feledésbe fog merülni. Én például már nem tanultam logarléccel számolni, míg hat-hét évvel idősebb ismerősömnek sűrűn kellett tologatni még a főiskolán.




                És egy mai fiatal mérnöknek milyen rohadt nehéz lesz majd az AutoCAD meg a ProE különböző verzóinak CD-iből, egéralátétből, meg space mouse-ból összerakni egy szép 3D faliképet.
                OdinHEM és soveny kedvelte ezt.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #23
                  Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  11: Precíziós körző
                  Én ezt osztókörzőnek ismerem, és arra is használtam. A többit még megnézem. Amit nem használ az ember, annak elfelejti a nevét. ...




                  emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  8:Állítható tuskihúzó (redisz??toll)
                  Bocs Emu, de a redisztoll nem ilyen. Az úgy néz ki, mint a klasszikus töltőtoll és vonalvastagságtól függő átmérőjű kis kerek lapka a tollhegy.

                  Komment


                    #24
                    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez a kézi rajzolás dolog kicsit olyan, mint a veteránjármű.
                    Sic transit gloria mundi.
                    Úgy tűnik ez a világ rendje. Nincs szükség kézi rajzolásra , én már nem tanultam gyalogosan gyököt vonni, tettük ezt logarléccel vagy táblázatból. Az utánunk jövő nemzedéknek már természetes hogy egy forgácsoló szakmunkás nem a szán kerekét tekeri hanem CNC programot ír, vagy már lassan azt sem mert a CAD-ből simán átveszi a forgácsológép a szükséges infókat. Ugyanúgy ahogy szakszerviz autószerelője kerek szemekkel bámul a motortérbe ha a vezérlőelektronika diagnosztikai kütyüje nem talál hibakódot egy a tulaj által észrevett hiba esetén. Én még elgondolkozom hol vannak a szakemberek akik kézzel tekerve az eszterga szánt ,megmunkálták munkadarabot , reszeltek (rohadtul utáltam a szakközépben ) fúrtak faragtak, martak vagy azok akik képesek voltak komputer nélkül autót javítani. Hozzáteszem ez utóbbira a mai járgányoknál szükség is van mint ahogy a CNC gépekre is meg a CAD- ra is. Amit én hiányolok sokszor, az a józan paraszt ész, amikor egy autó szellőzőrendszerében kattogó állítómotor megjavulását egy szoftverfrissítéstől várják, amikor a számológép által kidobott eredmény kritika nélkül elfogadják (na erre volt jó a logarléc mert ott úgy nagyságrendileg be kellett saccolnod az eredményt. Ha más jött ki törhetted a fejed hogy hol hibáztál) . Ma már én is excellel meg szorzógéppel számolok ,de valahol megmaradt az emberben a német nyelvben "Plausibilitätsprüfung" nak nevezett rutin. Hihető-e az eredmény ? Logikus -e a következtetés amire jutottam?
                    Nem tudom más hogy látja de számomra a komputeres világ e képességek szükségszerű kopásának látszatát mutatja. A fiatalabbaknak biztos nem látszik így. Az én generációm is egyszer kikopik e világból és biztos hogy az utánunk jövő generáció majd valami hasonló érzések részese lehet úgy 50 felett , csak valami más szinten.
                    Végül ha olvassátok ezt az agymenést , ne gondoljátok hogy meg akarom állítani az időt vagy hogy úgy gondolom régen jobb volt. Más volt. A világ változik , ez a rendje. Azzal viszont hogy régi gépeket próbálunk megőrizni magunknak, az utókornak sztem mindannyian próbáljuk megtalálni a múlt azon darabját is amiről írtam. Igazából így visszaolvasva az irományomat , se füle se farka. Vegyétek tényleg egy agymenésnek. Ezek a gondolatok most a topicot olvasva valahogy kikívánkoztak belőlem.

                    További szép hétvégét
                    Üdv
                    Ba701
                    OdinHEM, soveny és 3 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Ba701 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ne gondoljátok hogy meg akarom állítani az időt vagy hogy úgy gondolom régen jobb volt. Más volt. A világ változik , ez a rendje.
                      "Változik a világ, gyengül ami erős, és erős lesz, ami gyönge volt azelőtt", írta Arany J. a Toldi estéjében. Tökéletesen egyetértek az általad leírtakkal. Tehát vigyázat, az agymenés ragályos.
                      Én sem cserélem vissza a Solid Edget a vonalzóra, hisz a vázlatokat is azzal készítem. Azt hiszem meg is zavarodnék, ha egy gép teljes tervdokumentációját (általában min 200 rajz) kézzel kéne megrajzolni, tussal kihúzni és úgy javítgatni. Pedig valamikor ezt csináltuk. Igaz, akkor még voltak műszaki rajzoló és adminisztrátor kislányok is. Talán ezek hiányoznak a legjobban.
                      OdinHEM, és Ba701 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Mondasz valamit.:-)))

                        Komment


                          #27
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én ezt osztókörzőnek ismerem, és arra is használtam.
                          Ennek utána tudtam nézni,ellenben a 12-es szintén mindkét végén szúrós valami, ami akkora nagy mint a fő körző, az is vajon precíziós körző?
                          Ba701 , igazad van. Én elég fiatalka vagyok, de itt létem egyik oka, hogy a magam módján tiszteljem és megóvjam a régi értékeket.

                          Ugyan soha nem terveztem se kézzel se gépi programmal tervdokumentációkat, de a kis saját életemben látom, mennyi változás van és mennyivel kevesebb dolgot tanulnak a mai iskolás gyerekek mint én anno. Nem biztos,hogy ez a jó irány, de mi már nem leszünk,mire ez kiderül és lecsapódik a társadalomban ....

                          Komment


                            #28
                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én például már nem tanultam logarléccel számolni, míg hat-hét évvel idősebb ismerősömnek sűrűn kellett tologatni még a főiskolán.
                            Amikor középiskolába jártam főbenjáró bűn volt a számológép, pedig az a gazdagság jele volt hiszen az jó egyhavi fizetés volt akkor.
                            De aki a logarléccel való számolás helyett azzal próbálkozott az puskázásnak minősült. elkobozták, 1-es járt érte stb.
                            ez a '70-es évek végén volt.
                            Főiskolás éveimben ('80-as élvek eleje) a számológép már általános volt de ha a fizikatanárunknak előhúztunk egy új típust arról szólt az óra .
                            OdinHEM kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Amikor én főiskolára jártam,és nem hoztál a vizsgára számológépet, akkor kiküldtek,neki sem lehetett fognia vizsgának. Lehetetlen volt nélküle vizsgázni.
                              Nem is akármilyen számológép kellett...ma is azon gondolkozom,hogyan is sikerülhetett nekem az a fránya matek

                              Komment


                                #30
                                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Bocs Emu, de a redisztoll nem ilyen. Az úgy néz ki, mint a klasszikus töltőtoll és vonalvastagságtól függő átmérőjű kis kerek lapka a tollhegy.
                                Nincs harag, ebben teljesen igazad van, viszont ez e szerkezet az általad meghatározott, de egyébként csak egy vastagságú vonal húzására alkalmas szerkezet állítható változata kivéve a kanyarokban mert ott összedől az állítás.
                                Az általad felvázolt redisztollat büdösül sokat szorongattam a szabványbetű-sablonok kihúzásakor. útáltam fenemód de az csak leányálom volt ahhoz amikor műhelynaplót kellett írni szabványbetűvel minimum másfél oldalt.
                                és mégsem tanultam meg szépen írni
                                OdinHEM, CZsolti és kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X