Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MiniTorino; találkozó és túra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    TZ: köszi a javítást, kicsit belegabalyodtam a képbeillesztésbe; de már megvan :-)

    Komment


      #17
      Nagyon jól néznek ki a csokinyuszik.
      Mi gyermekkorunk kedvencével kívánunk idén Kellemes Húsvétot minden kedves Veterános Barátunknak!

      Click image for larger version

Name:	Bob&Bobek.jpg
Views:	1
Size:	123.3 KB
ID:	128907
      Akos kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Köszi! :-)

        Kicsit kiegészíteném; hogy is volt? :-)

        "
        Ez itt, kérem, Propuston bűvész cilindere.
        Ebben lakik a két nyuszi: Bob és Bobek.

        -Felkelni, hétalvó, felkelni!
        -De míéééért?
        -Mert reggel van!
        -De nekem még éjszaka van!
        -Megyünk dolgozni!
        -De míééért?
        -Mert a munka nemesít!"

        Én is ezen nőttem fel :-)

        / / / / /
        Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 ápr. 27, 20:11.
        Gyöngyi&Szilárd kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Idézném magamat a május 8.-ai programból (lsd. előbb, #5. hozzászólás): :-)

          "...a pályán, amely addigra természetesen le lesz takarítva, bárki körözhet bármilyen irányítós, vagy távirányítós járművel ( vezetékes irányítós autók előnyben, de bármilyen guruló, repülő, csúszó, mászó :-) szerkezetet várunk, lehet előásni a szekrények mélyéről gyerekkorunk kincseit)."

          Én most ástam elő azt az autót, amellyel a tervek szerint indulni fogok; és ti? :-) :

          Click image for larger version

Name:	Fényképek-0919.jpg
Views:	1
Size:	50.7 KB
ID:	128943Click image for larger version

Name:	Fényképek-0918.jpg
Views:	1
Size:	44.1 KB
ID:	128944Click image for larger version

Name:	Fényképek-0917.jpg
Views:	1
Size:	50.9 KB
ID:	128945

          Duda: O.K. :-)
          Fényszórók: O.K. :-)
          Motor: Eötvös Csöpi után szabadon: "búgyet O.K." :-)), mivel meg sem mozdul; de valószínűleg csak tisztítást igényel, mivel korai gyerekkoromban néha műszerolajat töltöttem bele, hogy csendesebben menjen :-)
          Persze azóta ilyen hülyeséget már nem csinálok...:-)
          A találkozóig remélhetőleg sikerül rendbehozni (Kajdócsi Sanyi, ha ezt olvasod, a kis 127-esedhez is gyűlnek közben a kellékek, nincs elfelejtve :-) ).

          / / / / /

          Egy info az ebédről:

          mint a programban is javítottam, mindenki a vendéglőben választhat ebédet étlapról; az eddigi szokástól eltérően most nem kell előre megbeszélt menüt leadni; csak létszámot a helyfoglaláshoz, így aki esetleg már látja, hogy 8.-án tud jönni a túrára, kérem, jelezze!

          Előre is köszönöm :-)
          Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 ápr. 29, 23:01.
          Gyöngyi&Szilárd és soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            És...működik!

            Ma este elterveztem, hogy megfürdök, beülök a fotelbe és egy pizza mellett megnézek egy filmet...el is indultam és jó veteránoshoz illően az erkélyen kötöttem ki a vasárnapra megjavítandó irányítós autóm mellett...
            Jó sok megkövült olaj-por keveréket szedtem ki belőle, + még a kormányszerkezetet is sikerült beállítanom (utóbbival gyerekkoromban sem voltam megelégedve, egyik irányba mindig jobban kanyarodott; most viszont tökéletes)...

            + a rajta lévő régi reklámok mellé felkerült egy-két, a mai kornak megfelelő is, a régi, narancssárga rallye-BMW-ken lévő betűtípussal :-)

            Pár kép a műtétről:

            Click image for larger version

Name:	Fényképek-0936.jpg
Views:	1
Size:	57.6 KB
ID:	128949Click image for larger version

Name:	Fényképek-0938.jpg
Views:	1
Size:	37.1 KB
ID:	128950Click image for larger version

Name:	Fényképek-0939.jpg
Views:	1
Size:	40.9 KB
ID:	128951Click image for larger version

Name:	Fényképek-0937.jpg
Views:	1
Size:	57.8 KB
ID:	128952Click image for larger version

Name:	Fényképek-0940.jpg
Views:	1
Size:	67.5 KB
ID:	128953Click image for larger version

Name:	Fényképek-0941.jpg
Views:	1
Size:	59.6 KB
ID:	128954

            Szépen pörög is a motor, jó pár év után :-)


            Szóval - vasárnap sütnie kell a napnak :-)
            Gyöngyi&Szilárd és soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Nnna...:-)

              Ma este 1/2 9-től 1/2 12-ig takarítottam a "Torinoring"-et :-); gyomot vágtam, köveket és faágakat cipeltem, az egész pályáról lesöprögettem a ráhordott murvát (utóbbi kicsit macerás volt, mivel seprűm nincs - csak ezért nem akartam venni egyet - és a kis partvisommal végeztem a "közhasznú munkát" :-) )...

              De végül jó volt végignézni a tiszta pályán :-)

              Holnap még el kell tüntetnem három kupac törmeléket, mivel egyszerű háztartási szemeteszsákokat vittem magammal, amelyek elég gyengének bizonyultak...:-)

              Nem tudom, végül mennyien leszünk, mivel eddig nem sokan jelezték a részvételüket - de a pálya kész van :-))

              Komment


                #22
                Jó utat, szép napot nektek!

                Komment


                  #23
                  Szerencsésen hazaértünk!
                  Köszönünk mindent Ákos!!!!
                  Az esős nap kezdete ellenére is nagyon jól éreztük magunkat!!!!!!
                  Délutánra ragyogó idő kerekedett!
                  Jó társaságban repül az idő!
                  Hamarosan fent lesznek a képeim!

                  --- Ez még eszembe jutott: ---

                  Mingyán föltöltődnek a fotók!!!!!!

                  Komment


                    #24
                    Mi is haza értünk nagyon jól éreztük magunkat.
                    Üdv Lacibá.

                    Komment


                      #25
                      Köszönjük :-)

                      / / / / /

                      A rendezvény szempontjából kicsit kedvezőtlen körülmények - a benzin drágulása, az április végi - május eleji zsúfolt rendezvénynaptárak és a találkozó önállóvá válása - ellenére rendben lezajlott a 4. MiniTorino, amely a meglepetések és véletlenek túrája lett.

                      A nap nem kezdődött túl jól - a "Torinoring"-re érkezésem után nem sokkal szemerkélni kezdett az eső, később egyre jobban esett, így elmosta az előző nap felrajzolt jeleket, feliratokat a pályáról és a kihelyezett papírzászlókat is; így a tervezett irányítósautó-fesztivál elmaradt :-(

                      A rendezvényt megelőző három éjszaka, munka után dolgoztam a pályán, hogy minden rendben legyen...:-(

                      Később viszont az "égi társszervezők" mindenért kárpótoltak minket.

                      A program szerinti időben, 1/2 10-kor 9 autóval elindultunk, első pihenőnk - egy ablaktörlőjavítás miatti megállást nem számítva - a felcsúti benzinkútnál volt.
                      Itt még két résztvevő ért utol minket, így már 11 autó gyűlt össze 24 résztvevővel.

                      Éppen indultunk volna, mikor érkezett az egyes számú meglepetés, amely nem volt betervezve: a benzinkutas, látva a veterán autókat, megemlítette, hogy a szomszédos Bodmér községben nyílt napot tart egy veteránmúzeum, ha gondoljuk, nézzük meg.

                      El is mentünk - kb. 4 km.-re volt - ; az OldRent K.F.T. telephelye nyílt meg a település 700 éves fennállása alkalmából rendezett falunapon; a benzinkutas feltelefonált, így már vártak minket, és rögtön a múzeum udvarára, a szebbnél szebb (és a felújításra váró) autócsodák közé tereltek minket.

                      Az udvar is szép volt, de mikor beléptünk a "hangárba", legalább 100 (nem számoltuk meg) veteránjármű fogadott minket, még az emeletről is fényszórók meredtek ránk; ugyanis ott voltak elhelyezve a motorok, kerékpárok és azok az autók, amelyek lent már nem fértek el.

                      Az épület mögött pedig további, felújításra váró járművek sorakoztak.

                      A gyűjtemény megtekintése után meghallgattunk egy beszámolót a múzeum / telephely történetéről, majd továbbindultunk.

                      A be nem tervezett múzeumlátogatás miatt a lovasberényi pihenő és a kastély megtekintése elmaradt, így megállás nélkül a balatonbozsoki étterembe mentünk, ahol kiadós ebéd várt minket.

                      A második számú meglepetést itt kaptuk: ebéd után az étteremvezető érdeklődött, hogy kié a "nagypolszki" az udvaron.
                      Rögtön megijedtem, hogy mi történt vele, de megnyugtatott, hogy csak azért kérdezi, mert a padlásuk, a ferdén szemben lévő házban tele van Polski-alkatrészekkel, mivel több is volt nekik

                      Kaptunk egy telefonszámot, ezután indultunk Dégre.

                      Itt a tervek szerint megtekintettük a kastélyt egy idegenvezető kíséretében, aki részletesen elmesélte az épület, az ott élt grófi család és a kert történetét.
                      Sajnos itt az egyik résztvevőnk hengerfejcsavar-probléma miatt szerelni kényszerült, de a probléma megoldódott :-)

                      Visszafelé megálltunk a balatonbozsoki háznál.
                      Nemsokára megérkezett a tulajdonos, aki megmutatta a padláson lévő alkatrészeket.

                      Pompei-t kell elképzelni, miután kiásták a vulkáni hamu alól és előkerültek a leletek, amelyeket megőrzött a megszilárdult láva...egy kb. 5-6 x 3 m-es padláson végig alkatrészek; kisebbek és nagyobbak, a legapróbb kütyütől a szélvédőkeret-javítóelemen és a króm hűtőrácson át a motorháztetőig, minden úgy, ahogy évekkel, évtizedekkel ezelőtt odarakták, azóta nem mozdultak - ennyi időnyi porral borítva :-)

                      Két résztvevőnk rögtön le is csapott a "halmazra" :-)

                      Ezek után elváltunk - amilyen borongósan kezdődött a túra, olyan jól végződött :-)

                      Az irányítósautófesztivált egy későbbi - vagy MiniTorino, vagy más - rendezvényen megtartjuk (Gyöngyi&Szilárd: esetleg a K.V.V.T.-n?); a Torinoringet is több dologra lehet még használni, ennyi munka után egészen megszerettem :-)

                      Képek a túráról (közvetlenül a Picasa-ban -kattints a képre - nagyobbak a képek; telefonnal készültek):

                      [PICASA="MiniTorino"]4MiniTorino20110508TelefonnalKeszultKepek[/PICASA]

                      Minden résztvevőnek köszönöm, aki eljött; a következő rendezvény még nincs tervbe véve, ha lesz, itt lesz megtalálható; addig is készüljünk erre: www.kvvt.hu (kittkatt) !
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 máj. 08, 23:21.
                      Fekusz, TZ és soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Köszi Ákos jó volt, legközelebb is megyünk!

                        Komment


                          #27
                          Nincs mit, köszönöm, hogy jöttetek :-)

                          Kajdócsi Sanyi (kajdokukac) képei:

                          [PICASA="kajdocsi13"]20110508IVMiniTorinoTura[/PICASA]
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 máj. 09, 21:11.

                          Komment


                            #28
                            Szia Ákos! Sziasztok Többiek.

                            Olvasva a beszámolót, látva a képeket: megint kimaradtunk a jóból. ...de természetesen jó olvasni / látni, hogy jól éreztétek magatokat.
                            Ákos: ismét kitettél magadért, ami a szervezést illeti. Kevesen csinálnák utánad mindezt.
                            Kár, hogy elmosta az eső az autóversenyt, de az ötletnek nagyon örülünk. Már ki is gondoltuk, hogy a csomagtartóbörze ideje alatt (péntek délután) lehetne elkeríteni egy kis területet (esetleg építeni egy kis pályát), és tartani egy kis távirányítós autós bemutatót. Feldobná egy kicsit a délutáni fáradt hangulatot. A részleteket majd megbeszéljük.

                            Szép napot mindenkinek!

                            Komment


                              #29
                              Rendben :-)


                              Köszi a dícséretet, de azért ha megnézed a Veterán eseménynaptárát, elég sokan csinálják ezt, amit én . . .
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2011 máj. 11, 08:44.

                              Komment


                                #30
                                Szia Ákos!
                                Köszönjük a lehetőséget,mi is nagyon jól éreztük magunkat és örülünk,hogy eltölthettünk egy kellemes eseménydús felejthetetlen napot a csapattal. :-)
                                Már várjuk a következő MiniTorino túrát!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X