Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mz üveglapos síkolás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mz üveglapos síkolás

    Sziasztok!
    Szerintetek üveglapos síkolással el lehet érni jó síkolt felületet?
    Probálkoztam az mz-m hengerével,abból szeretnék egy-két mozzanatot megosztani veletek.
    Kíváncsi vagyok a véleményekre hogy ezt érdemes e vagy nem éri meg.

    #2
    Hengernél 2 okból nem érdemes csiszolgatni házilag. Egyrészt, mert egy esztergályos, vagy marós 3 perc alatt megoldja, másrészt két különböző anyagból áll, kézzel nem tudod biztosítani az egyenletes nyomóerőt, és a pontos, függőleges helyzetet, jó eséllyel domború lesz a felület. Ez az üveglapos síkolgatás szerintem kimerül egy karburátor úszóház, vagy szívócsonk kategóriában. Ami ennél nagyobb, azt inkább szakemberre, és célgépre kell bízni.
    taluga, dongos78 és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ezzel is okosabb lettem köszönöm válaszod! Unatkoztam így hát karbi után megnéztem hengernél mit kezd.

      Komment


        #4
        Unatkoztam
        Mondjuk unalom ellen tökéletes ellenszer, nincs kétség. :-)
        taluga és csi22222 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Vastag üveglapon ha le van ragasztva a vízpapír akkor már két kézzel lehet stabilizálni az alkatrészt, nyolcasokat leírva egész jó eredmény születik. Komar henger, hengerfejen próbáltam persze csak minimálisan kellett megcsiszolni. Kisebb alkatrészeknél nehezebb könnyebben megbillennek.
          csi22222 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Mz hengernek épp a közepe keményebb a vas hüvely miatt. 99,99%, hogy nem sík, hanem domború lesz a felület. Meg tényleg nem érdemes. Annyi idő alatt faragja meg az esztergályos, mint amennyi alatt a csiszpapírt leragasztod...
            Lemezjáték és Fergusson kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Megnéztem a videodat, amin két dolog nem egyértelmű nekem? A felület, amire az indikátor órát tetted mennyire volt sík és merev, illetve a hengert mozgattad az indikátor óra alatt, vagy az óraállványt?

              Az ilyen mérés akkor mérvadó ha mérési célra készült síkasztalon (aminek hántolt a felülete és garantáltan sík) lett végezve úgy, hogy az óra mereven rögzített, kézzel nem nyúlsz hozzá és a munkadarabot tologatod egy sík bázisfelületen. A mért eredményt ehhez kell viszonyítani.

              Az általad mért hiba szerintem egy hengerfejtömítéssel simán korrigálható, tehát én nem nyúlnék hozzá.
              Lemezjáték, mir-mur és 7 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Az óra az álványal és a henger is egy nagy üveglapon volt, és a hengert mozgattam alatta.Tudom nem a legpontosabb mérés de szerintem megközelítőleg pontos lehet így a mérés.

                Komment


                  #9
                  csi22222 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  de szerintem megközelítőleg pontos lehet így a mérés.
                  mennyi eltérést mértél ? 1-2 tized? ---------- mennyi a "megközelítőleg " ? 1-2 tized ?

                  Komment


                    #10
                    csi22222 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az óra az állvánnyal és a henger is egy nagy üveglapon volt, és a hengert mozgattam alatta.Tudom nem a legpontosabb mérés de szerintem megközelítőleg pontos lehet így a mérés.
                    Ez így biztosan nem pontos. Ennyi hiba simán lehet az üveglapban is. Megjegyzem, hogy az végképp nem szerencsés, hogy az órát is ugyanarra az üveglapra tetted.



                    Mz hengernek épp a közepe keményebb a vas hüvely miatt. 99,99%, hogy nem sík, hanem domború lesz a felület. Meg tényleg nem érdemes. Annyi idő alatt faragja meg az esztergályos, mint amennyi alatt a csiszpapírt leragasztod...
                    Szívleld meg Gesszti tanácsát és ne csiszolgasd.

                    Komment


                      #11
                      De most mi a baj? Van baj egyáltalán? Kifújt a hengerfej? Jó tömítést neki, és el lehet felejteni.
                      Nem látszik az annyira ütött-vertnek.

                      Komment


                        #12
                        Edison is elb..ta 1000X... Végül azért csak lett belőle valami.

                        Komment


                          #13
                          Csak teszteltem meg kipróbáltam és az volt a legközelebb ami csiszolható volt illetve letudtam tenni az üveglapra
                          Egyébként az óra szerint visszanézve az 1-2 század lenne mivel az óra 100-as osztású ha jól tudom.
                          Semmi baja nemvolt elméletileg bár nem használtam azt a hengert még.Egyébként ts alá árulnak hengerfej tömítést?

                          Komment


                            #14
                            csi22222 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ts alá árulnak hengerfej tömítést
                            Egyébként jó kérdés, lehet hogy 125-ösben nincs

                            Komment


                              #15
                              Robbantott ábrán sajna nem láttam és amikor én szétszedtem akkor se volt csak paszta volt köré kenve.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X