Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Duna oldalkocsi felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üdvözlet! Abban kérném a segítségeteket, hogy az oldalkocsi felfogatasa (59'-es TLF-en), ahol külön szerelt bilincs van helyileg ua oda van helyezve, mint a későbbi T5-ös modeleken a cső? Van egy ilyen oldalkocsis motorom és az akku dobozhoz közel érzem a bilincset a jelenlegi helyzetében. A T5 váz alapján a függőleges nyúlvány után kellene helyezni. Köszönöm! Tamas

    Komment


      Tiszteletem Uraim!

      Érdeklődnék hogy valaki gyárt-e már az eredetivel azonos típus táblát Duna oldalkocsira?
      Nekem az a típus kellene amin a bal oldalon van egy hajókormány,benne Ganz felirat,a
      felső sorban pedig "MHD VÁCI GYES. VÁC"
      Válaszokat előre is köszönöm !

      Komment


        Tiszteletem Uraim, mondja meg, hogyan kell telepíteni plexit (szélvédő), a Duna?

        Komment


          Ha megvan az a bizonyos plexi (szélvédő) akkor megmérjük a közepét, odatesszük az oldalkocsi közepére és az oldalkocsin lévő / lefogató fordítós záró szerkezet / közepét átjelöljük a plexire! Ha ez megvan elvisszük
          egy ponyváshoz, ahol a megfelelő ellendarabot a megjelölt helyre rápréseli!Ha ez is megvan, jöhetnek a fémcsuklók, amit a plexi állási szögének beállítása után felhelyezünk.
          Én így csináltam!
          Remélem tudtam segíteni!
          Üdv!
          Click image for larger version

Name:	ok plexi felfogatás.jpeg
Views:	1
Size:	13.9 KB
ID:	139145
          Titus kedvelte ezt.

          Komment


            Tiszteletem urak!
            Éppen oldalkocsi felújításban vagyok de elakadtam mert nincs még egy fényképem sem a teleszkóp felső összekötőrúdjáról. Sajnos már régen kedves "szakemberek" átszerkesztették de nekem jobban tetszene a gyári verzió. Ha valaki tudna küldeni képeket róla az sokat segítene.
            Ez egy teleszkópos verzió de ha valaki tudna róla még több infót az jól jönne.

            Komment


              Click image for larger version

Name:	P1040831.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	140269Click image for larger version

Name:	P1040836.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	140270Click image for larger version

Name:	P1040837.jpg
Views:	1
Size:	193.9 KB
ID:	140271Click image for larger version

Name:	P1040839.jpg
Views:	1
Size:	198.6 KB
ID:	140272Click image for larger version

Name:	P1040849.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	140273Click image for larger version

Name:	P1040843.jpg
Views:	1
Size:	186.6 KB
ID:	140274Click image for larger version

Name:	P1040853.jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	140275Click image for larger version

Name:	075.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	140276Click image for larger version

Name:	081.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	140277Click image for larger version

Name:	079.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	140278
              Utoljára szerkesztve a következő által: Duffer Richárd; 2014 jún. 22, 00:00. Oka: Egypár kép az érkezéstől és ahol most tart
              ptm004 kedvelte ezt.

              Komment


                ptm004 kedvelte ezt.

                Komment


                  Komment


                    És ezen a köracélon nincs semmi távtartó belülről hogy ne húzza össze a bódét?
                    Gondolom gyárilag megpapucsolták azt a rész? Mondjuk nekem már kívülről meg van kucigolva egy rácsavarozott lemezdarabbal .

                    Komment


                      Komment


                        Sziasztok most regisztráltam az oldalra olyan kérdésem lenne, hogy Duna oldalkocsi kerekénél az összerakási sorrend hogy van ? Már fél órája szórakozom de nem sikerül. Fel lett újítva de nem tudom pontosan hogyan is volt összerakva. A képeket mellékeltem légyszíves segítsetek !




                        Click image for larger version

Name:	P7130662.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	140432Click image for larger version

Name:	P7130661.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	140433Click image for larger version

Name:	P7130663.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	140434

                        Komment


                          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 júl. 13, 14:40.

                          Komment


                            A szerelési sorrend a következő.
                            A kerékagyon levő porvédő tárcsát. 3 db félgöm-bölyű csavar kicsavarásával távolítjuk el. A tengelyen levő 2 db hatlapú csapágyszorító anyát 32 mm-es vil-láskulccsal megnyitjuk. utána lecsavarjuk. Ezután 17 mm-es villáskulccsal a tengelyt kicsavarjuk a tengelyvégén levő, erre a célra párhuzamosított bemarással. Ezek után a tengelyt a kerékből kihúzzuk. és a kerék a sármentőből kicsúszik. Fékkel ellátott oldalkocsi esetében a fékfedelet kitámasztó kar rögzítő csavar-jának eltávolítása is szükséges. mert csak ez után buk-tatható ki a kerékből a fékfedél a fékpofákkal együtt.
                            Összeszereléskor fel kell hívni a figyelmet arra, hogy a tengely becsavarás után pontosan illeszkedjen a lengőkarban levő kúpos furatba.
                            Szerelés előtt tanácsos a tengelyt zsírbevonattal ellátni, hogy a korróziótól védjük. A nem megfelelően szerelt tengely esetében, amennyiben a kúpos furatba nem illeszkedik a tengely kúpos része és ezért kizáró-lag a menetes rész a teherviselő, tengelytörés fordul-hat elő, ami adott esetben balesetet okozhat.
                            A visszaszerelési sorrend a következő: Amennyiben a csapágyszorító anyákat előzőleg nem csavartuk le, úgy azokat a tengelyről le kell csavarni. Utána a kere-ket a helyére visszatéve, a tengelyt a kerékagy furatán keresztül a lengőkarban levő kúpos furatba illesztjük és jól becsavarjuk. A tengelymeghúzás után ellenőriz-zük, hogy a lengőkarban a kerékkel ellentétes oldalon levő menetes furatot a keréktengely teljesen kitölti-e. Ha igen, ez azt jelenti, hogy a tengely jól illeszkedik a kúpos furatba. Ezután a csapágyszorító anyák közül az egyiket a tengelyre jól rácsavarjuk, majd a másikkal biztosítjuk az első helyzetét. Utána a porvédő tárcsát 3 db csavarral visszaszereljük.

                            Komment


                              Attached Files
                              Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 júl. 13, 14:48. Oka: Kép

                              Komment


                                asszem duna oldalkocsi felszerelése p20-21re volt a címe, de lehet azis abbólvan

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X