Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorkuli, Duna oldalkocsi, Pille

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Attached Files

    Komment


      #17
      Sziasztok!

      Most szeretnék felújítani egy duna OK3-T5 fogatot, és az oldalkocsihoz kellene nekem valami használható leírás. Néztem a fent lévő doksit, de ez már trapézsárvédős és teleszkópos rugózású, tehát elég sok pontban eltér. Létezik erről valami doksi? A másik kérdésem az lenne, hogy szedném le a kereket, de nem tudom a tengelyről leszedni, mert van egy aluminium alátét a kerék csapágy után aminek kisebb az átmérője, mint a keréktengely végén lévő menetes rész, így nem engedi e kereket lejönni a tengelyről. A kérdésem az, hogy erőltessem, vagy van valami trükk amivel lejön? a Harmadik kérdésem, hogy a kárpitok milyen színösszeállítással készültek, vagy ez szabadon választható volt anno, épp amilyen színű műbőr volt azt használták?

      Előre is köszi

      Komment


        #18
        -t5-, Che és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Olyan sok dologban azért nem tér el az íves és a szögletes sárvédős változat, a teleszkópos verzió pedig egyszerűbb, mint a torziós. A kerék azért nem jön le, mert magát a tengelyt kell kicsavarni. Ezt azért találták ki, hogy a fixen rögzített sárvédő ellenére is ki lehessen venni a kereket defekt esetén. A kárpitozás nem volt szabadon választható, az oldalkocsi színe határozta meg: javarészt az ismert piros/fekete volt (a fekete illetve piros oldalkocsikhoz), de léteztek barna (pl. almaazöld TLT-s fogathoz), fekete (pl. sárga P10 fogathoz) kárpitok is

          Köszönöm szépen a segítséget!

          Komment


            #20
            Sziasztok!

            Még lenne kérdésem, a duna felújításával kapcsolatban: a csavarok (kitámasztó, bilincs, stb) feketék, krómozottak, vagy csak horganyzottak voltak, ugyanez a kérdésem lenne a menetes csőfejre, gömbcsuklóra és nyelvre vonatkozóan is.

            Előre is köszi

            Komment


              #21
              Üdvözlök mindenkit vásároltam egy motorkulit.Régi álom volt már.De most sikerült .Kérdésem lenne:Hol- kinél tudnék vásárolni hozzá kiegészítőket: pl:felirat 1db,lámpabúra,fedélre aluszegéj,esetleg zárat,ha valamejikbe is tudnátok segíteni megköszönném.Előre is köszönöm.

              Komment


                #22

                Komment


                  #23
                  Köszönöm írtam.Mellékesen kérnék még jótanácsokat felújításnál mire figyeljek?Minden érdekel.Nem teleszkópos.Köszönettel

                  Komment


                    #24
                    Sziasztok!

                    Lenne még kérdésem, ha nem baj, a duna felújításával kapcsolatban: a csavarok (kitámasztó, bilincs, stb) feketék, krómozottak, vagy csak horganyzottak voltak, ugyanez a kérdésem lenne a menetes csőfejre, gömbcsuklóra és nyelvre vonatkozóan is. Elnézést, hogy újra felteszem a kérdést, de fontos lenne, hogy elindíthassam a felületkezeléseket és sajnos ezek az alkatrészek már újra lettek fújva anno feketére, így nem tudom mi lenne a megfelelő.

                    Előre is köszi

                    Komment


                      #25
                      iglice eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!

                      Lenne még kérdésem, ha nem baj, a duna felújításával kapcsolatban: a csavarok (kitámasztó, bilincs, stb) feketék, krómozottak, vagy csak horganyzottak voltak, ugyanez a kérdésem lenne a menetes csőfejre, gömbcsuklóra és nyelvre vonatkozóan is. Elnézést, hogy újra felteszem a kérdést, de fontos lenne, hogy elindíthassam a felületkezeléseket és sajnos ezek az alkatrészek már újra lettek fújva anno feketére, így nem tudom mi lenne a megfelelő.

                      Előre is köszi
                      Szia iglice!

                      Eredetileg színre fényezték őket, de mivel az oldalkocsi egy "utólag megvásárolható kiegészítőként" volt kapható, így a rögzítők benne foglaltattak az egység csomagban!De voltak olyan vásárlók akiknek ez nem tetszett és változtattak a 'hagyományokon'.
                      A legszebb mégis, csak a színre fújt rögzítő elemek! (szerintem)
                      Jó munkát!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2011 nov. 14, 20:06.
                      soveny kedvelte ezt.
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #26

                        Komment


                          #27
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Van nekem egy sosem használt kitámasztó/csatlakozó készletem, le fogom fényképezni neked, de csak a hétvégén, addig nem jutok el oda, ahol a cuccok vannak.

                          Illetve volt nekem egy teljesen gyári fényű oldalkocsim valaha, az bizonyosan nem volt festegetve, egy néhány képet csináltam annak idején róla, megpróbálom azokat is előkeresni.

                          Üdv
                          ApaE

                          UI.: ha nem látnád itt a képeket vasárnap este, akkor privátban emlékeztess rá !
                          Köszönöm a segítséget, és előre is köszönöm a képeket!

                          Komment


                            #28
                            -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia iglice!

                            Eredetileg színre fényezték őket, de mivel az oldalkocsi egy "utólag megvásárolható kiegészítőként" volt kapható, így a rögzítők benne foglaltattak az egység csomagban!De voltak olyan vásárlók akiknek ez nem tetszett és változtattak a 'hagyományokon'.
                            A legszebb mégis, csak a színre fújt rögzítő elemek! (szerintem)
                            Jó munkát!
                            [ATTACH=CONFIG]2970[/ATTACH]

                            Köszönöm a segítséget. A színre fújt menetes részeken, hogyan gátoljátok meg, hogy a csavaranya ráhajtásakor ne kapja le a festéket? köszi

                            Komment


                              #29
                              iglice eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszönöm a segítséget. A színre fújt menetes részeken, hogyan gátoljátok meg, hogy a csavaranya ráhajtásakor ne kapja le a festéket? köszi
                              Festés után már nem tekergetjük, mert előtte beállítjuk a kitámasztók méreteit!
                              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                              Komment


                                #30
                                Azért az sem csunya ha az ugynevezett "inaktiv" vasdarabok szinre fujva--a többi (any,csavar,alátét) horganyozva van.
                                Igy esetleg késöbb-használat közben finomitani lehet a beállitáson,-de ha festés elöt mész párszáz km-t akkor nem érdekes.
                                -t5- kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X