Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia tartozékok: a pumpa

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia tartozékok: a pumpa

    Üdv!

    Az alábbi téma nem egy lényeges részét érinti a Pannoniának, vagyis nem biztos, hogy nagy figyelmet kelt (vagy keltett eddig is), de engem mégis érdekelne ez az általam kevés motoron látott és (ahogy én vettem észre) viszonylag ritka tartozék. Szerintem ez majdnem olyan lényeges része, mint egy eredeti, hiánytalan szerszámkészlet.
    Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy melyik típusú Pannoniához mekkora pumpa való. Úgy tudom, hogy néhány centi eltérés lehet az egyes típusok pumpái között. Engem konkrétan a P10H-é érdekelne. (Vagy már megint túlbonyolítom a dolgot és csak mérjem le a helyét (rászámolva egy kicsit a rúgó miatt?) )
    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv: Zoli
    Utoljára szerkesztve a következő által: jjzoli; 2012 márc. 22, 22:04. Oka: kiegészítés

    #2
    Pannonia pumpa

    Üdv mindenkinek!
    Kérdezném hogy Pannoniához gyári pumpát nem tud-e valaki? Nem létkérdés, de nem találtam és ez még hiányzik a gépről.
    Köszi szépen!

    Komment


      #3
      Neked is??? Sajnos szerintem sokunknak.:-(((( Én is kérek egyet a Jézuskától.:-)))
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nekem sikerult egy jo allapotban levo (nem rozsdas a kulseje, es belul is minden rendben. Max csak a bor reszt kell benne cserelni, vagy csak olajba aztatni) pumpat szereznem. Viszont a felprobalaskor derult ki, hogy kb 2 centivel rovidebb a pumpa. Nem lehet beakasztani. Valoszinu, hogy nem a p10-es valo, hanem valamelyik masik tipushoz. Vannak hosszbeli elteresek a pumpak kozott (??). De ezt megoldom ugy, hogy levagom az egyik beakasztos reszt. Es a a megfelelo helyen (ahol mar rogzul a pumpa) odahegesztem. Nem eppen a legjobb megoldas, de legalabb az enyemen lesz pumpa. Ja meg en meg a tomlo csatlakozofej-reszevel sem bekultem mag. Az enyemen olyan racsavaros fejresz van. Na ezt is valoszinuleg lecserelem egy olyan szimplan ranyomosra.
        Amugy tenyleg nagyon ritka alkatresz (tartozek) a pumpa. Meg ezzel is szerencsem volt. Felteve, hogy valoban Pannoniae.

        Komment


          #5
          Szevasz jjzoli!

          Ráizgultam én is erre a pumpa kérdésre. Leköteleznél ha lefényképeznéd ezt az ominózus pumpedlit és feltöltenéd a képet. Én még azt sem tudom hogyan is kellene kinéznie egy eredeti darabnak. Még ha rövidebb is (más típusé), akkor is okosabb lennék.
          Köszönöm!

          Komment


            #6
            Láttál már régi , vagy inkább úgy mondom, hagyományos bicikli pumpát? Na pont úgy.:-)))))

            Komment


              #7
              Ha esetleg érdekel valakit ,lefényképezhetem ,nekem Simsonhoz van eredeti ,de enyhén rozsdás pumpám .Egy 1966-os Schwalbe-n volt.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 dec. 20, 19:10.
              sricsi70 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Hoppácska. Akkor erre viszont én emlékszem rosszul. A Schwalbe-n nem műanyagos volt???
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  TUZI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Hoppácska. Akkor erre viszont én emlékszem rosszul. A Schwalbe-n nem műanyagos volt???
                  Nem tudom már ,holnap megnézem .
                  ------------------------------------------------------------------------------------------------
                  Hossza :30,5 cmClick image for larger version

Name:	PICT3095.jpg
Views:	1
Size:	185.9 KB
ID:	133933Click image for larger version

Name:	PICT3096.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	133934Click image for larger version

Name:	PICT3098.jpg
Views:	1
Size:	191.0 KB
ID:	133935
                  Simson 1966
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 dec. 21, 09:30.
                  sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Egy rövid szürke, oldal fújós. Legalább is benne ez a kép él.:-)))))
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Nos itt egy eredeti Pannónia pumpedli 59-ből. Nem túl szerencsés a fotózási szög, de talán látszik a lehajtható lábtaposó vége. Tuzi szerintem a Csepel bicajpumpa nem pont ilyen volt. Ennek üreges lehet a szára, oda van bedugva a tömlő. Nem?
                      Elképzelhetőnek tartom, hogy ebből is sokféle létezett...
                      Click image for larger version

Name:	Pumpa.jpg
Views:	1
Size:	124.5 KB
ID:	133956
                      Üdv!

                      Komment


                        #12
                        Valami hasonlót vágtam ki a fenyesbe gyerekként mikor kerékfújás közben kiharapott egy darabot a kezemből, ahogy bénán fogtam. Nem a pumpa volt a hibás, viszont a végeredményt látva és a fájdalomtól, bennem úgy felment a pumpa hogy gondolkodás nélkül cselekedtem...
                        sepy, CZsolti és sricsi70 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem tudom már ,holnap megnézem .
                          ------------------------------------------------------------------------------------------------
                          Hossza :30,5 cm[ATTACH=CONFIG]12763[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12764[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]12765[/ATTACH]
                          Simson 1966
                          Na akkor csak nem emlékeztem teljesen hibásan. Jól mondtam hogy oldal fújós, viszont vagy én emlékszem rosszul, vagy esetleg később, esetleg takarékosságból, már műanyagból gyártották.




                          Madifranci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nos itt egy eredeti Pannónia pumpedli 59-ből. Nem túl szerencsés a fotózási szög, de talán látszik a lehajtható lábtaposó vége. Tuzi szerintem a Csepel bicajpumpa nem pont ilyen volt. Ennek üreges lehet a szára, oda van bedugva a tömlő. Nem?
                          Elképzelhetőnek tartom, hogy ebből is sokféle létezett...
                          [ATTACH=CONFIG]12819[/ATTACH]
                          Üdv!
                          Igen nekem is hasonló. Viszont megfogtál, nem emlékszem hogy melyiknek üreges a szára. Biztos hogy találkoztam már üregessel, sőt nincs kizárva hogy az enyém is ilyen ,de erre (mint sok minden másra )sem emlékszem.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Íme az enyém, ez üreges szárú, benne a textil bevonatú gumitömlő.

                            Click image for larger version

Name:	P1160179.jpg
Views:	1
Size:	208.9 KB
ID:	133958Click image for larger version

Name:	P1160173.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	133959Click image for larger version

Name:	P1160174.jpg
Views:	1
Size:	204.8 KB
ID:	133960Click image for larger version

Name:	P1160175.jpg
Views:	1
Size:	208.6 KB
ID:	133961Click image for larger version

Name:	P1160176.jpg
Views:	1
Size:	202.6 KB
ID:	133962Click image for larger version

Name:	P1160177.jpg
Views:	1
Size:	213.1 KB
ID:	133963Click image for larger version

Name:	P1160178.jpg
Views:	1
Size:	201.5 KB
ID:	133964

                            Komment


                              #15
                              Kedves József!
                              Eegen, erről lenne szó. Köszönöm a fáradtságod! (Csinos darab!)

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X