Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia tartozékok: a pumpa

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok, most egy csomó pannonia pumpa van fent a vaterán, ha esetleg valakinek még hiányozna a készletből

    Pannónia mkp. fújtató - Vatera.hu

    Pannónia TL mkp. fújtató - Vatera.hu

    Pannónia pumpa (eredeti tartozék) - Vatera.hu

    Pénzügyileg sem annyira veszélyes szerintem (ahhoz képest, hogy miylen ritka... ). Remélem segíthettem...

    Komment


      #17
      Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      most egy csomó pannonia pumpa van fent a vaterán
      Gyerekkoromban ilyenekkel fújtattuk a biciklit...ebből kifolyólag azt hittem, hogy ez biciklipumpa...
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Pénzügyileg sem annyira veszélyes szerintem (ahhoz képest, hogy miylen ritka...). Remélem segíthettem...
        Annyira ritka, hogy szerintem minden háztartásban van egy. Egyébként kétféle csövet lehetett hozzá venni. Mikor motorom lett, akkor én is csak csövet vettem másikat.

        Komment


          #19
          Az a különbség a biciklipumpa és a pannonia motor pumpa között, hogy a tetején is és az alján is van egy egy kis lyuk/bemélyedés, és ennek segítségével lehet a motorra rögzíteni... a sima bicikli pumpán ilyen nincs, és az valamivel kisebb átmérőjű...




          Hát érdekes módon, a pannonia tulajdonosok 80%-ának (akivel én találkoztam és beszéltem) ez a kis apró tartozék hiányzik a motorjáról, úgyhogy szerintem eléggé ritkának mondható... És a pumpa lényege, hogy helye van a motoron elöl a blokk előtt a vázon... oda egy sima biciklipumpát nem tudsz felrakni ( ha csak fel nem kötöd de az eléggé gány módszer...)
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az a különbség a biciklipumpa és a pannonia motor pumpa között, hogy a tetején is és az alján is van egy egy kis lyuk/bemélyedés, és ennek segítségével lehet a motorra rögzíteni...
            Értem. Bár úgy rémlik, hogy a biciklin is két tartótüske között el lehetett helyezni pumpát.




            Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a pannonia tulajdonosok 80%-ának (akivel én találkoztam és beszéltem) ez a kis apró tartozék hiányzik a motorjáról
            Igaz, viszont a hűtésnek nem tesz jót, ha fent van.
            OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Igen, én sem hordom, csak megvan mint tartozék, egyrészt a hűtés, másrészt attól félek, hogy elhagynám... Ha nem az úton akkor lábakélne egy parkolóban vagy valahol...
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Lac- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                oda egy sima biciklipumpát nem tudsz felrakni (ha csak fel nem kötöd de az eléggé gány módszer...)
                Amióta a kötegelőt feltalálták és tömegcikk lett már ez is esztétikusan megoldható és melegen ajánlott is! (Lopásvédelem)

                Komment


                  #23
                  Udv!

                  Azert csak beindult ez a tema is.
                  Az altalam beszerszett pumpa nem pont a P10-eshez van meretezve. Kb 2 centivel rovidebb. Meg en szeretnek rajta modositani egy kicsit. szeretnem olyan 2 kezesre megcsinalni. A felso (nyomo) reszet el lehessen hajlitani. Ez az egyszerunek tuno modositas, ezen a valoban egyszeru alkatreszen okozott nemi fejtorest. Eloszor is le akartam szedni a fogo reszt, de nem sikerult a preseles miatt. Igy eppen csak a legveget lefureszeltem. Ezutan egyszeruen bevagtam volna a kozepeig ezt a fogo reszt a megfelelo vastagsagban, rogzitem es kesz. De elotte a lefureszelt vegebe bele akartam heggeszteni egy megfelelo meretu alatetet, hogy a vegen be is tudjam akasztani a vazba. Kiderult, hogy nem heggeszheto, szetolvad az anyag.
                  Ugyhogy most szreznem kell egy hasonlo atmeroju (heggesztheto) csovet, meretre vagni, majd folytatni, ahol abba maradt.
                  Mindezt csak egy kis kenyelemert. Sosem ertettem az 1 kezes pumpakat.
                  A vegen persze nem fogom tudni a cso belsejebe rakni a tomlot (ami itt derult ki szamomra, hogy odavalo), de majd valahogy a vazhoz, vagy a pumpahoz rogzitem. Meg igy se biztos, hogy pont passzolni fog a vaz 2 illeszkedo reszebe, de max levagom az egyiket es a megfelelo helyre heggesztem.
                  A hutest szerintem nem kimondottan befolyasolja, de az esetleges lopason most en is elgondolkodtam.

                  Komment


                    #24
                    jjzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A hutest szerintem nem kimondottan befolyasolja, de az esetleges lopason most en is elgondolkodtam.
                    Ezen az utolsó kijelentésen egy kicsit,meglepődtem,és elkezdett felálni a szőr a hátamon és elgondolkodtam a tolvajkéz megharapásán a megfelelő időben.
                    Vajon mennyire befolyásoló tényező az a gondolat,hogy ha a tiedet lopnák mire gondolnál?
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      Helló!Sikerült hozzájutnom egy ilyen pumpához a a Pannóniára.Gondoltam megmutatom itt,úgyis elég rég szóltak a témához.Az első dolgom az volt,hogy a helyére próbáltam.A külseje elég jó,de darabokra akarom szedni,teljesen kipucolni és újra akarom krómozni.Az enyémen van egy kis pánt is ami fogja a tömlőt.Amint látni lehet pumpa már van a vázon,de még motorozni nem lehet vele.Click image for larger version

Name:	DSC01057.jpg
Views:	1
Size:	182.7 KB
ID:	138919Click image for larger version

Name:	DSC01066.jpg
Views:	1
Size:	187.8 KB
ID:	138920

                      Komment


                        #26
                        Hello! Engem érdekelne az a Simson pumpa, ha megvan még.

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok! Én is szereztem egy pumpát, passzol is a helyére, de a képeket nézegetve talán mégsem oda való.Click image for larger version

Name:	IMG_8943.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	139693

                          Komment


                            #28
                            Ahol ez volt voltak csepel feliratú villáskulcsok is, azok mit érnek?

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X