Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia TLF típusjegyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    darkside eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek mind de Luxe motorok voltak mert még luxus volt a motorozás is, sima nem létezett
    off:
    Szerintem abban az időben - jobb híján - sokkal inkább volt mindennapi közlekedési eszköz a motorkerékpár, mint ma. Oldalkocsis motort sem a romantikája miatt vettek, hanem autó helyett.
    joker és kollarg kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      darkside eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      59 júliusban már jó a vágott bordás henger, peremes sárvédő, fekete markolatok, szimetrikus tank stb. Korai de már nem annyira. Ezek mind de Luxe motorok voltak mert még luxus volt a motorozás is, sima nem létezett.
      Ha ezek a későbbi TLF jellegzetességei, akkor nekem még a korai van, mert a markolatok szürkék. A többi részt majd megnézem, ha otthon leszek. A bal bakelitgombos oldaldobozon kulcsos zár is volt gyárilag?
      OT-n elfogadják, ha feketére fújom a hengert hőálló festékkel, vagy mindenképp barnítani kell? Neten láttam hidegbarnító folyadékot, de a komplett technológia vagy 18ezer ft lenne, igaz, több hengerre is elég... Ha esetleg tutira kéne másnak is barnítás, felezhetnénk a cuccot, mert ennyit nem költök egy hengerre.

      Komment


        #18
        Szia!
        Szerintem a 1959 júliusi TLF -re a befelé peremezett régebbi fajta sárvédők, különúszóházas Pannónia feliratos karburátor való.
        A hengerből már jó lehet a vágott bordás.
        A hátsó teleszkópokon nincs állítási lehetőség.
        A de luxe feliratos adattábla volt abban az időben minden TLF -en,sőt még a 1961 év eleji T1-eken is!
        A tankon Pannónia de luxe 250 szárnyas emblémának kell lennie.
        Hirtelen ennyi jut eszembe!
        De tegyél fel ide egy képet és akkor könnyebben tudunk segíteni.
        Baráti üdv:Laci
        -t5- kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          off:
          Szerintem abban az időben - jobb híján - sokkal inkább volt mindennapi közlekedési eszköz a motorkerékpár, mint ma. Oldalkocsis motort sem a romantikája miatt vettek, hanem autó helyett.
          Igen autó helyett volta a motor még a szóló is de nem volt annyira hétköznapi mert pártengedélyel lehetett venni, nem is volt túl olcsó úgyhogy spóroltak rá (nem volt devizahitel), meg ugye motor sem nagyon volt mert rengeteget vittek külföldre, úgyhogy szerintem eléggé luxusnak számított még 1959-ben. Később lett már mindennapos a motor.




          Gergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha ezek a későbbi TLF jellegzetességei, akkor nekem még a korai van, mert a markolatok szürkék. A többi részt majd megnézem, ha otthon leszek. A bal bakelitgombos oldaldobozon kulcsos zár is volt gyárilag?
          OT-n elfogadják, ha feketére fújom a hengert hőálló festékkel, vagy mindenképp barnítani kell? Neten láttam hidegbarnító folyadékot, de a komplett technológia vagy 18ezer ft lenne, igaz, több hengerre is elég... Ha esetleg tutira kéne másnak is barnítás, felezhetnénk a cuccot, mert ennyit nem költök egy hengerre.
          A szűrke markolat is TLB-n jött be először legjobb tudomásom szerint. A TLF-n már volt zár az oldaldogozon, 57 végétől már zárhatóak a szerszámos dobozok. Láttam már ot-s mocit barnítva, meg feketére festve is, de max pontot veszthetsz vele.
          Utoljára szerkesztve a következő által: darkside; 2012 márc. 22, 04:39.
          soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Üdv!
            A szerszámos doboz zár 1958 márciusban már volt az akkor TLT típuskóddal ellátott motorokon.
            Ezért az összes TLF -en is van oldaldoboz zár ,mert azok már később készültek.
            A TLF típuskód 1958 áprilistól létezik. Márciusban még TLT,áprilisban TLF!
            Ez a "török export"-nak is nevezett típus,ami ezért TLT és TLF típuskódú is lehet ,attól függően hogy márciusban vagy áprilisban készült-e.

            Szerintem az 1958 júliusi már festett hengeres!

            Üdv:Laci

            Komment


              #21
              Akkor viszont a bakelitgombos, de zár nélküli hárombordás oldaldoboz mire való?

              Komment


                #22
                Szia ! TLT -re való. Csak a legvégén, 1958 első negyedévében ,de lehet,hogy csak márciustól volt záras az oldaldoboz.
                ..és bocs, 1959 júliusira gondoltam megfelelőnek a festett hengert,nem 1958 júliusira.
                Esetleg képet teszel fel a motorodról? Jó volna látni,úgy könnyebb segíteni.
                Üdv:Laci

                Komment


                  #23
                  Gyárilag CSIV feliratú csavarokkal készültek a Pannóniák? (azt tudom, hogy az NDK gépekben mind ESKA van)

                  Komment


                    #24
                    Az enyémeken a csavarok - legalábbis amiket gyárinak gondolok - felirat nélküliek voltak, 14-es laptávolsággal (legalábbis az M8-asok.. )

                    De ha már a TLF-nél tartunk: elkezdtem dolgozni a gépen ami még nem is az enyém (de már megvan az örökös, aki ma azt mondta, hogy lehet ám ő volt a tulaj, mert ő nem emlékszik mi volt a hetvenes években, de a felesége azt mondja), és némi segítséget szeretnék kérni az eredeti/nem eredeti (marad/megy) című műveletben.

                    Click image for larger version

Name:	DSCN7053.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	130960Click image for larger version

Name:	DSCN7050.jpg
Views:	1
Size:	202.2 KB
ID:	130961Click image for larger version

Name:	DSCN7052.jpg
Views:	1
Size:	205.1 KB
ID:	130962

                    Az adattábla szerint 1961-ben készült, száma T11 090166. A lámpa helyére már elkezdtem beszerezni a VT2-est (a furatai megvannak a sárfogón), a többiben kérném a segítségeteket: a szürke markolat, osztás nélküli teleszkópcsavarok, fém kormányszorító (mármint a gombja), a bakelitgomb nélküli dobozok, kovácsolt (nem hajlított) első lábtartó, kifelé peremezett sárvédők és "rózsás" hátsó rugóstagok és a piros/piros nyereg rendben vannak?

                    Valamint próbáltam típustársak képeiről lelesni, de mindenhol horganyzottnak tűnnek a küllőanyák. Maradhat tisztítás után a jelenlegi réz, vagy illene horganyzottakat feltennem? Valahogy a réz felé húz a szívem, pedig rajtam kívül nincs a családban "roszvazsgyűjtő".
                    Másik hasonlóan fehér folt a súber "kupakjának" felirata, amin az áll domborítással, hogy "Tömegcikk Művek". Ezt a gyárban kaphatta vagy később?
                    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 márc. 27, 23:26.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #25
                      A T1-es (mert szám alapján ez bizony T1 és nem TLF) teleszkópcsavarjai tudtommal ilyen belül hatlapfejűek. Az első lámpakeret ezen már eredetileg siltes. A hátsó rózsás telók jók. Az oldaldobozoknak talán ilyen csavarós gombjai is vannak, de ebben nem vagyok biztos. A tanksapkán 4 karika van egymásban. A hátsó lábtartó véglemeze nem csavaros, hanem ,,sima". Gyárilag a lámpafejben nem volt visszajelző, bár tudtommal elfogadják OT-n is, ha kék refivisszajelzőt teszel bele. A hátsó villán már nincs zsírzógomb (az még a TLF-én volt). A fékpedálnak kerek a taposója, a lámpafejben jobb oldalt alul van egy kis csavarral betéve a szelén. Így hirtelen kb. ennyi jutott eszembe

                      Komment


                        #26
                        A fékpedálom váltókar-szerű (nem a későbbi karra hegesztett kerek "lapka"), a hátsó villa tengelyének van zsírzógombja, az adattálba szerint TLF DeLuxe, született 1961.
                        A váz- és blokkszámok egyeznek, a nyilvántartásban rendszám alapján megvan, így kizárnám hogy valaki összedobta talált alkatrészekből, ahhoz túl eredetinek tűnt/tűnik. Persze lehet hogy időközben ezt-azt cseréltek, de komoly sérülése állítólag nem volt.

                        A visszajelzőm zöld, és egy ilyesmi jelölés van a műanyagba nyomva:

                        Click image for larger version

Name:	visszajelzo.jpg
Views:	2
Size:	58.6 KB
ID:	130963

                        Sajnos képeket nem tudok csinálni a komplett motorról, mert a tárolás megkönnyítésére szétszedtem tavalyelőtt. Az előző 3 kép még 2009-ben készült. Azóta várja a sorsát szegényem.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 márc. 28, 09:47. Oka: Helyesírás...
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #27
                          Akkor vissza az egész. A tied valami átmeneti példány lehet. Az enyém 1959 júliusi, a száma így TLF 9-7-tel kezdődik, a tied T11-gyel, ami a ,,T1 1961' rövidítése. Akkor viszont a dobozok tutira fekete bakelitgombos csavarosak, de a bal oldalon kulcsos zár is van. A fékkar az olyan, mint a váltókar (elég ritka alkatrész amúgy). A hátsó teleszkópok a TLF-eken még nem állíthatóak, az első telócsavarok is keresztesek. A hátsó lábtartó véglemeze is laposhornyú kúpos csavarral van feltéve. A lámpakereted jó, hogy nem siltes, a siltes T1-re való. A szürke markolat is stimmel. A nyereg is teljesen piros, asszem fehér kéderrel, piros szíjjal (arról kb fele-fele arányban hallottam ,,szakértői véleményeket", hogy fém végű-e, vagy pedig bemegy az ülés alá a vége, ez engem is érdekelne). Az ülésben hátul elvileg van egy kihúzható csomagtartó is. Lehet, hogy valahol nem pontos a leírásom, mert a te motorod már valami átmeneti gép lehet, a számozás miatt. Szóval lehet, hogy ezen már rózsás teleszkópok voltak. Meg kéne kérdezni erről egy olyan valakit, aki nálunk pontosabban be tudja határolni az alkatrészváltások időpontjait.
                          kollarg kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Köszönöm.

                            Az ülés színei stimmelnek, a szíjat cserélték korábban (barna nadrágszíj-darab volt felcsavarozva, de a vége be volt hajtva az ülés alá). A lábtartó külső végén csak lemez van kívülről nem látszik semmi, de lassacskán szétkapom majd.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #29
                              Annyi mindent írtatok a tipusjegyekről hogy sok benne a valótlanság. A TLF-t 61-ig gyártották a T1-est pedig 61 tavaszán kezdték el gyártani TLF tipustáblákkal mert az volt maradék és el kellett használni. Kollarg neked egy T1-es pannóniád van, a vt2-es lámpa kell rá és akkor lesz teljes a motorod. Ot-s vizsgánál nem kell távolsági visszajelző, csak sima vizsgánál nézhetik meg hogy van-e(bár nekem sosem nézték). A T1-es motorok is silt nélküli kerettel jöttek ki, csak az export motorok jöttek ki siltessel, meg későbbiek folyamán a P10-n kezdték el használni. T1-n már az új fajta fékpedálal volt szerelve, de jöttek ki régi több darabos fékpedállal ( nem annyira ritkák de azért keresgélni kell hogy az ember ráakadjon). Remélem közelebb jutottatok a célotokhoz.
                              kollarg, -t5- és Tamás78 kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Köszönöm darkside a kiigazítást. Ma voltam "gyakorlati foglalkozáson", megnéztem egy TLF-et 1960/8-ból. Egy 16 éves fiatalember árulja, papírok nélkül, átláthatatlan/ismeretlen történettel a motor múltjáról, 160e. De ha kifizettem volna helyből adott volna mellé állítólag egy Csepel 250-es forgalmit, persze azt is adásvételi nélkül ismeretlen tulajjal.
                                Ha másra nem is, arra jó volt hogy megnézzem az eltéréseket.

                                Még egyszer danke schön.

                                Gábor
                                t1-rider78 kedvelte ezt.
                                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X