Közlemény

Collapse
No announcement yet.

TL ülés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Persze- csak végső esetben.
    Az tuti, hogy esztergálni kellene a meghajtás házához, és jól kell tudni hegeszteni.
    Én is csak akkor raknám fel a TL-re, ha nem látszana a különbség, ezért úgy is csinálnám, hogy ne legyen.
    Én a motorok miatt megtanultam hegeszteni az elérhető összes technológiával, még alut is, mert a környékemen levő iparosok drága pénzért, és több hónapos határidővel dolgoznak (megmagyarázzák, hogy úgy nem lehet, és javíthatatlanul elcseszik)
    Én sokkal gyalázatosabbnak érzem pl: az Indiai felnit Koreai gumival, és utángyártott küllővel(ez legalább Magyar, és jó), mert akkor csak a fékdob eredeti.
    De inkább ebbe ne merüljünk bele
    baxy1 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Ezt jól mondod szerintem egy lengővilla átalakítása kb 25000 lenne vagy több iszonyatosan drága a gépmunka, és az utánarohangálás , millió telefonálás, a sok újabb határidő igazi kihívás , én utángyártott küllőket vettem mert nem lehetett megmenteni mire kicsiszolod a rozsdát nem tart semmit, vagy ha nem csiszolod ki akkor nem néz ki jól mondjuk 3mm-es küllő szokott lenni börzéken találtam is utána de már nem fűzöm ki a kereket ez miatt.

      Komment


        #18
        Már csak azért se fűzd át a kerekeket, mert gondolom a 4-es küllőnek van meg a furat a kerékagyban.
        Az eredetibe állítólag kisebb furatú volt, csak gyakran elszakadt, és sokszor már akkor átküllőzték, és kifúrták nagyobbra, ebben meg már lógna a vékony küllő.

        Komment


          #19
          Szervusztok!

          Nekem van egy TL keskeny ülésem,nem 100%-os,de viszonylag ép állapotban,eredeti kárpittal és laticellel,ha jól emlékszem az alaplapon,a kapaszkodónak felfogatással.Szívesen körbefényképezem és a képeket felteszem ide nektek,ha akarjátok jelezzetek vissza!Az igaz,hogy meg kell keresnem,mert valamikor az ősszel volt a kezemben,de azért egy kis időbe telik.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            #20
            Üdv!
            Én személy szerint nagyon örülnék neki. Bármikor is jön az a fotó csak segít, főleg ha a felfordított üléslapon rajta felejtesz egy mérőszalagot . Úgy is kell csinálnom kapaszkodót is.
            A tiéd eredeti, mert láttam már nagyon eltérőket, és nem tudom melyik lehet igazi?
            Előre is köszi. R.

            Komment


              #21
              Üdv Che én is nagyon szívesen venném e felajánlást ,jó lenne látni egy eredeti nyerget

              Komment


                #22
                Szervusztok!

                Rendben,akkor szánok rá időt.Ami nálam van az eredeti,igaz az alja zöldre van festve,de megkapargattam és a zöld alatt ott a bordó.Valamikor az egyik barátomtól kaptam,mert Ő a TL-re a nagyobb kényelmesebb ülést szerelte,én meg leszereltem a Csepelről a lengőnyerget és felraktam a keskenyt.Valójában nem lett kényelmesebb,meg a Csepel is félre lett téve,mert jött a CZ és azóta őrizgetem,de azért van becsülete,mert soha nem gondoltam rá,hogy eldobom.

                A kárpit is eredetinek tűnik,jól meg lehet figyelni a szabásmintát.Próbálom majd úgy fényképezni,hogy a részletek is jól láthatóak legyenek.

                Üdvözlettel:Che
                ptm004 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Üdv che ha nincs tl-ed akkor esetleg nem cserélnéd el valamire?Van cz alkatrészem

                  Komment


                    #24
                    Szervusz Baxy1!

                    Nem törtem még a fejem azon,hogy elcseréljem,vagy eladjam és most,hogy feltudom majd tölteni a képeket nektek,talán még örülök is neki,hogy nem szabadultam meg tőle,mert megőrződött.Nekem is szükségem lenne egy 450 02-es 175-ös CZ "hegedűtok ülésre",mert annak idején elkunyerálták tőlem,de majd csak kerül az is,vagy legalább valami minta.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #25
                      Sajnos nem ismerem a cz -ket ,de megkérdezem fateromat ő nagy jawa-cz fan Click image for larger version

Name:	SDC12119.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	139496talán ennek a szabadkormányos változata lehet . Ez fati motorja

                      Komment


                        #26
                        Köszi Che! Ez nagyon pozitív hozzáállás!

                        Komment


                          #27
                          Mondjuk én azért cserélném el a TL ülést mert bármi célom volna vele megy a vitrinbe ha eredeti, lehet nézegetni hozzányúlni tilos.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: baxy1; 2014 márc. 05, 21:08.
                          OdinHEM és ptm004 kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Igaz- motoron csak tönkre menne.
                            Eredeti minta alapján meg legalább tud dolgozni a kárpitos is.
                            OdinHEM és ptm004 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Szervusztok!

                              Megkerestem még az este és meg is takarítottam.Fel kell töltenem a fényképezőgép akkumulátorait és keresni kell valami fehér hátteret,azután jól körbefényképezem és felrakom nektek.Türelmet kérek,mert mást is kell csinálnom!

                              A CZ 450 02-es hasonlatos a feltett képen láthatóra,csak a lámpafej más (béka lámpafej),kerek Km.-óra van benne és az ülése,olyan kétszer szívalakot formáz (hegedűtok ülés),valamint a hengerfej nincs kikötve a vázhoz és a hátsó fékfedél rögzítése a lengővillához is eltér.

                              Click image for larger version

Name:	Ilyen.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	139503
                              Mint a képen látható,csak feketében és a "koponyaszeletelő",nincs az első sárvédőn.

                              Üdvözlettel:Che
                              OdinHEM és ptm004 kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Igen én is erre a motorra gondoltam azért is írtam a szabad kormányos verziót ,nagyon szép motor a tied is bordó/piros lesz? VAgy ez nem is volt feketében??

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X