Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia első teleszkóp felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Én nem tudom elképzelni, hogy annak idején egy új motornál vacakoltak dörzsárazással.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      emu
      Én nem tudom elképzelni, hogy annak idején egy új motornál vacakoltak dörzsárazással.
      Logikusnak tűnik, de akkor mire gondolsz, simán végigesztergálták a perselyeket a szárban?

      Komment


        #18
        Úgy gondolom hogy a esztergált, esetleg dörzsárazott perselyeket benyomták a szárba valami célgéppel és kész.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Ha ez így volt (és miért ne lehetett volna így...), akkor ezt a felújításnál is simán meg lehet csinálni, azaz megmunkálni a persely belsejét, belehúzni akár az ApaE-féle célszeszámmal, és kész...
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Ha felső szár nincs elgörbülve akkor a furata vonalban van nem? Innentől szerintem a perselynek is vonalban kellene lennie. Ami azt hozza hogy simán bepréselhető a helyére a persely.
            Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              OdinHEM
              Innentől szerintem a perselynek is vonalban kellene lennie.
              Igen, szerintem is! Valami ilyesmire jutottam én is a 15-ös hozzászólásomban.

              Most keresek céges ismerőst a közelben, ahol van állítható dörzsár 24-27 mm tartományban (a szár külseje 25,4 mm, azaz külső méretben colos cső...)

              Egy ilyen dörzsár 50 ezer Ft körül van...aztán használod egyszer, meg majd a következő felújításkor 30 év múlva...
              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 márc. 21, 19:21.
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                na igen ettől én is meghátráltam mikor 40e-t mondtak érte. amúgy esztergával elég méretre munkáltatni század pontossággal. A dugattyú csapszeget kell dörzsárazni, ott nagyobb a fordulat, igénybevétel stb...
                Lemezjáték kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Nemtudom hogy mit vacakoltok ezzel ennyit. Megcsinálhatjátok akárhogy, aztán egyszer mentek pár kilométert egy jó poros úton valaki/valami mögött aztán lesz jó illesztése...
                  Rögtön olyan lesz mintha smirglivel szabályoztátok volna be, csak "kicsit" drágább
                  zerger88, mátéapu és joker kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Hangosan gondolkodom. Igaz ez se maga a tökély amit leírok.
                    Mi van ha a felsőt csak valameddig nyomjuk fel. Az alsót pedig a helyére rakjuk, majd egyszerre összedörzsárazzuk a kettőt majd ha kész akkor utána a felsőt nyomjuk/húzatjuk fel a felsőt a helyére célszerszámmal.
                    Új állítható dörzsárat nem érdemes venni szerintem. Néha lehet venni pár ezer forintért használtat. Na ezt meg meg lehet éleztetni úgy hogy milyen anyaghoz kérjük. Így 10E környékén lesz egy jó dörzsárunk
                    Utoljára szerkesztve a következő által: zerger88; 2016 márc. 21, 21:40.

                    Komment


                      #25
                      Szerintem először találjátok ki azt, hogy hogy építetek egy normális porvédőt a bronzperselyek elé.
                      Mert emlékeim szerint(bár én viszonylag hamar kihajítottam a motoromból azt a vackot)nincs benne semmi érdemleges dolog. Ha jól emlékszem egy kis gyűrű, vagy O gyűrű van benne, ami nem sok semmit ér persze.
                      Lemezjáték kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Üdv Mindenkinek!

                        Régen jártam itt, sajnos a házfelújítás elsőbbséget élvezett. Kerestem az Apae álltal készített szerszámok leírását, de már nincsenek itt fent a blogokban. Mi ennek az oka? Az első teleszkópomat javítanám és szerettem volna megcsinálni a szerszámott hozzá.

                        Komment


                          #27
                          egy normális porvédőt a bronzperselyek elé
                          én egy hidraulika munkahengereket is gyártó cégtől rendeltem valami collos méretű porvédőt, ami passzolt pontosan a helyére idő mire megjött de nem volt drága, s ha szépek a becsúszók, elvileg sokáig kellene bírnia

                          megnézem a méretet, hátha érdekes lessz
                          Lemezjáték kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            de már nincsenek itt fent a blogokban. Mi ennek az oka?
                            Habár nem emlegetjük, de ugye volt az a szerzői jogi dolog. Na az.

                            Melyik célszerszámot? A perselyek kihúzásához? Mert az tulajdonképpen egy két oldalán csonkolt korong volt emlékeim szerint, rajta egy furattal.
                            Meg ugye volt a becsúszószár - alsó burkolat szétválasztásához is eszköz ha nem csal a memóriám ennyi idő távlatából.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #29
                              de ugye volt az a szerzői jogi dolog. Na az.
                              Hát szerintem meg nem az. Illetve az: ApaE erre való hivatkozással letiltatta összes művét.
                              Everything is better when you decide you don't care.

                              Komment


                                #30
                                Ha felső szár nincs elgörbülve akkor a furata vonalban van nem? Innentől szerintem a perselynek is vonalban kellene lennie.
                                Nincsen közöm a gépi forgácsoló szakmához, csak ami rám ragadt a gépektől 1 m-es távolságban. Tehát ahogy gondolom. Egy század mm pontossággal megmunkált munkadarabot befogva egy másik "vagy ugyan abba" a tokmányba már nem fog futni. Akkor viszont, még ha valamikor Csepelen pontosra sikerült a furat, akkor is lehet a két persely furata közt valamennyi. És ha van akkor szorulni fog. Ha behúzás közben sérül egy picit, szintén. Ha nem jól sikerült Csepelen a furat és minden más jó szintén. Ezért lenne jó a helyén készre munkálni az a tuti. Lehet én vagyok túl szörszál hasogató, de az enyém sem lett jó, ezért érdekel a téma. Egyébként valószínüleg a helyén készre esztergálás mellett döntenék, ha most csinálnám, az tűnik a legegyszerűbnek. Mindenesetre aki megpóbálja valahogy, ne tartsa magában. Mindenképpen tegy közkincsé
                                Atti69 és wsievers kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X