Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia fék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Igen ha , szó szerint vesszük --aztán innen már csak egy ugrás ,hogy az oktatáspolitikáról vitatkozzunk párt alapon


    ...mert pl nálam a boltban naponta előfordul ,hogy egy mester , vesz valami szerszámot ,mivel nem gondolta.....és olcsóbb venni mint hazamenni .

    Akkor ha meló után hazamegy nem dobja ki a régit . De tanuló pénzt fizetett ---mindent el kell hozn ...mert esetleg ...

    Komment


      #17
      Hát igen tanulópénz volt, de tapasztalatot szereztem vele!

      Komment


        #18
        Ma bejött melóhelyre egy illető aki bovden gyártással is foglalkozott és persze hogy megkérdeztem hogy foglalkozik-e még vele. Mondta hogy régen sok Pannóniára és egyéb motorra gyártott. Csak a kínaiak olyan olcsón adják hogy már nem nagyon foglalkozik vele. Meg ugye a kínaiknak nem kell adniuk rá semmiféle minőségbiztosítást, neki meg igen... Pedig csinált szürke hatszög házasat is.

        Na a lényeg, tud még csinálni ha valakinek kell. Azt mondta hogy az elérhetőiségét nyugodtan terjeszthetem, szóval az alábbi:
        Tóth Zoltán
        +36 70 457 2257
        Che, madorka és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Csak úgy mellékesen jegyezném meg, hogy az utángyártott is kritikán aluli, de azt nem tudhatjuk hogy az Ő műve-e.
          Ettől függetlenül köszönjük, főként hogy azok akik nem Pannóniára keresnek, nehéz helyzetben vannak.
          zahi kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csak úgy mellékesen jegyezném meg, hogy az utángyártott is kritikán aluli, de azt nem tudhatjuk hogy az Ő műve-e.
            Ettől függetlenül köszönjük, főként hogy azok akik nem Pannóniára keresnek, nehéz helyzetben vannak.
            Nem, már jó néhány éve nem csinált. A most kapható utángyártottak a kínai hulladékok.

            A bovdenspirál gyártásához van gépe. Azt meg behúzza az adott házba, legyen az 6szög szürke, narancssárga, fekete...

            Komment


              #21
              Az odáig tiszta mit leírtál csak ha Ő is olyan ramaty anyagból csinálja a pászmát mint a vágott szemű akkor az eredmény hasonló lesz. Itt is mint bárhol másutt az anyagminőség az elsődleges persze ez csak az én elképzelésem és nem akarom a szakmai hozzáértését alábecsülni. Sz@.ból verebet sodorni csak orrcsipesszel és gumikesztyűben lehet. legnagyobb gondot a megnyúlás okoz gondolom a forrasztás már profibb lehet.
              Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2017 márc. 24, 19:02.
              zahi kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az odáig tiszta mit leírtál csak ha Ő is olyan ramaty anyagból csinálja a pászmát mint a vágott szemű akkor az eredmény hasonló lesz. Itt is mint bárhol másutt az anyagminőség az elsődleges persze ez csak az én elképzelésem és nem akarom a szakmai hozzáértését alábecsülni. Sz@.ból verebet sodorni csak orrcsipesszel és gumikesztyűben lehet. legnagyobb gondot a megnyúlás okoz gondolom a forrasztás már profibb lehet.
                Tapasztalatom nincs. Az elmondottak alapján viszont úgy gondolom hogy ő kénytelen jobbat csinálni. Ha egy hibás fékbovden miatt szenvedsz balesetet akkor ő mint gyártó megfogható(főleg hogy neki valami műbizonylat vagy engedély is kell)

                Persze pontosat csak kipróbálás után lehetne tudni

                Komment


                  #23
                  legnagyobb gondot a megnyúlás okoz gondolom a forrasztás már profibb lehet.
                  Szerintem nincs itt szó forrasztásról, megroppantják (rányomják) és kész.

                  Komment


                    #24
                    Forrasztva van az. A fekete és a szürke is. A diókban szépen ki is van alakítva a hely a szálak széthajtásához, de azok nincsenek széthajtva.
                    Szóvak 2 újjal le lehet tépni a diót a fekete és a szürke házasról is...
                    Normális forrasztással ez javítható. De a szürkének a külseje és a belseje is annyira rugalmas hogy nem lehet vele normálisan fékezni. A fekete meg egy erősebb fékezésnél a diótól kb 5cm (tehát ahol semmiféle forrasztás, hő és vegyszer nem érte már) egyszerűen elszakadt...

                    Babetta hátsófék bovden jóval olcsóbb és használható minőség. És persze elég hosszú ahhoz hogy bármelyik bovdent leszabjam belőle.
                    zahi és Titus kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Babetta hátsófék bovden jóval olcsóbb és használható minőség. És persze elég hosszú ahhoz hogy bármelyik bovdent leszabjam belőle.
                      Az Izsnél megjártam vele. Megnyúzta a bovdent, és behúzta a spirált a karba. A Czetka dettó. Oda vastagabbak kellenek, utángyártottban pedig nincs olyan.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #26
                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az Izsnél megjártam vele. Megnyúzta a bovdent, és behúzta a spirált a karba. A Czetka dettó. Oda vastagabbak kellenek, utángyártottban pedig nincs olyan.
                        Pannóniánál is jártam így. A karban van egy kis persely gyárilag. Az szétnyomódott és behúzta az egészet. Oda esztergáltam egy masszívabbat, azóta nincs vele gond.

                        Komment


                          #27
                          Rendszeresen gyártom a bovdeneket. Pár napja le akartam melegíteni a véget..de az elcseppent. Már spiáterből nyomják rá a végeket. Pár éve pedig olyan bovdeneket is forgalmaztak,amin a vég küllőanyából készült..

                          Komment


                            #28
                            Már spiáterből nyomják rá a végeket.
                            Nem nyomják öntik,de attól még rossz!Ősszekuszálnák a véget még lehet működne
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              A küllőanya szerintem a jobbik megoldás csak én megsüllyeszteném és mint Che is írta egy kicsi szeget bele ütnék de mindez előtt szét hajtanám a bowden véget. Én kittusnak robogó fékbowdenből csináltam kuplung bowdent. Ha a pászma silány minőségű nyúlik mint a rágógumi és elszakad hiába a jó rögzítés bármilyen módon ez persze az én gondolatom mely nem törvény.!

                              Komment


                                #30
                                Van Pannóniához gyári új h.fék,e.fék gáz bovdenem. Szivesen cserélném Jawa csepptankos kuplungtengelyre+ 3. fogaskerékre.

                                - - - Updated - - -

                                Nem nyomják öntik,
                                Így pontos.
                                A küllőanya szerintem a jobbik megoldás
                                Igen, már felírtam a beszerzendők közé.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X