Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia fék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rendszeresen gyártom a bovdeneket. Pár napja le akartam melegíteni a véget..de az elcseppent. Már spiáterből nyomják rá a végeket. Pár éve pedig olyan bovdeneket is forgalmaztak,amin a vég küllőanyából készült..
    Akkor még jó hogy annó megvettem a feketéből és a szürkéből is egy garnitúrát. Azoknak legalább a végei jól vltak és használhatóak.
    Meg szerencse hogy a gyári, már összerozsdált bovdeneket se dobtam ki. Azokról is le lehet műteni a végeket (bár nem egyszerű, azok még rendesen össze voltak rakva)
    zahi kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Amin még használható végek vannak,én sem dobom ki. Normál esetben esetben egy csere pár perc.. amikor így kell szrakodni a selejt miatt..akkor egy-két óra.
      sepy, zahi és heeegany kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Én is kínlódtam ezzel a bovden kérdéssel a Pannóniával. Először megvettem a szürkét, gondolván, hogy rendben van, de olvasva, hogy mennyi gond van vele, fel sem raktam.

        Aztán börzén vettem feketét, és beszéltem az eladóval, aki elmondta, hogy ő gyártatja, és tudja ő is mennyi gond van ezekkel. Kisüllyesztik a diót, és csináltatott hozzá célszerszámot, zömítik a szálakat, majd úgy forrasztják meg. Azt mondta, úgy tesztelte, hogy rákötötte a kocsiját és húzta vele. Megnéztem a forrasztását, alaposabbnak tűnt a korábbiakban vettnél...persze bele nem látok...

        Megvettem, és azóta is használom, semmi baj vele. Az elején jón éhányszor vadul megrángattam, semmi gond, elég kemény, nem nyúlik, nem szakadt.

        ...Ja, előtte megpróbáltam magam gyártani régi MZ bovdenből. Vettem bádogos ónt, cinkes forrasztóvizet, kisüllyesztettem, zömítettem, mártogatva forrasztottam, stb. aztán az első próba rángatásnál ki is szakadt...Nem elég valamit elméletben tudni, gondolom meg kell csinálni néhányat. Ahogy a mondás tartja: Az elsőt az ellenségednek... a sokadik lehet a tiéd...
        sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Szervusztok!

          A bovden "nyúlásért",legtöbbször a bovden külső a hibás.Azt a bovden külsőt ajánlom,amely téglalap szelvényű acélból van tekerve.A bovden külső hajlamos a terhelés hatására összemenni,amit funkciójában nyúlásként érzékelünk.A körszelvényű acélból tekert külsőnek a menetei csak "csavarvonal szerűen" fekszenek össze,ezért hajlamosak sugárirányban elcsúszni egymáson.

          Üdvözlettel:Che
          OdinHEM és heeegany kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Én általában magamnak készítem a bowdent , és a diót is ... a gáz-bowdent , szívató-bowdent csak egyszerűen bádogos ónnal , előtte mindkét alkatrészt rendesen "felgrundolva" és a legvégén összeolvasztva (folyasztószernek sósavat oltok horganylemezzel) szoktam , bár a pici bowdenvég elkészítése már egyre nehezebb ...
            Az egyéb bowdent pedig úgy, hogy az elemi szálakat a dió ráhúzása után grundolom (sülyesztett oldal kifele néz ), majd a kalapács fokával szétlapítom és visszahajtogatom horogszerűen . Csak ezután húzom vissza rá a diót , ha kell melegítek rajta hogy könnyebben a helyére menjen , majd befolyatom ónnal . A fék bovdenek esetén pedig csinálok egy tűszerű éket (pl: szögből a fúrógépbe befogva reszelővel) , amit a széthajtogatás után beütök a dióba a bowdenszálak mellé (a dió süllyesztett irányából), hogy jól beékelődjön , majd elcsípem , leforrasztom , és ha kell reszelővel alakítok rajta.
            A diót , vagy a hosszított szárú bowdenvéget minden esetben vasból készítem , vagy készíttetem (esztergán) . A szár hosszánál természetesen a lehető legnagyobb méretre törekszem (, ami még elfér...) , hogy ezzel is növeljem a forrasztott kötés felületét.
            Nem mondom , hogy nem csúszott még le a bowdenvég egyszer sem , de nem jellemző .
            Természetesen a használt "bowden külsőket" én is bespájzolom , így gyári az összes bowden az egyik gépemen . A babetta hátsófék bowdent szoktam én is sokszor átalakítani , de az Uralé se rossz , egy picit vastagabb sodronyt (nem a normál 2mm -est) lehet belerakni ... de készült már hátsófék bowden VW golf II kézifék kötélből is , vagy swiftéből is . (sőt már első is .)
            Süpi, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              zahi
              A fék bovdenek esetén pedig csinálok egy tűszerű éket (pl: szögből a fúrógépbe befogva reszelővel) , amit a széthajtogatás után beütök a dióba a bowdenszálak mellé (a dió süllyesztett irányából), hogy jól beékelődjön , majd elcsípem , leforrasztom , és ha kell reszelővel alakítok rajta.
              Szerintem megfogtad a dolog lényegét!!!!

              ...Amikor agyaltam rajta, hogyan lehetne jól megcsinálni a fékbovden diót, én is arra gondoltam, hogy valami beékelődő darab kell, ami húzásnál nemhogy lazulni nem képes, hanem még inkább "ráerősít". Miután picik ezek a diók, nem találtam rá megoldást, de szerintem amit kitaláltál és leírtál az ilyen!!!
              Én ezt nagyon jó ötletnek tartom!

              A szimpla forrasztás csak erőzáró, de ez így már az erőzárásnak egy olyan típusa, ami a fizikából ismert "ékhatás" miatt lényegesen erősebb.

              ...Egyébként agyaltam még alakzáró megoldáson is, így azon gondolkoztam, hogy szétbontom a bovden szálait és, kis csomót kötök belőlek, és azt zömítem, így akkor sem tudna átcsúszni a dió kis furatán, ha nem tartaná az ón.
              Elég merevek voltak a szálak, és nem is tudtam jól megkötni őket, túl nagy helyet foglaltak. A melegítéssel ki lehetett volna lágyítani, de féltem, hogy nem csak a kis gubónál lágyul ki, hanem a sodort részen is, ezért nem csináltam...Aztán vettem bovdent, amit használok.

              De a probléma továbbra is érdekes. Az ékes megoldás szerintem nagyon jó, talán ez az alakzáró csomózós is működik...
              zahi és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Elég merevek voltak a szálak, és nem is tudtam jól megkötni őket, túl nagy helyet foglaltak.
                Vagy te voltál kitartó és erős vagy a bovden volt szar
                Én szétszedegetem a szálakat, aztán 3-4 szálat fogóval megfogva kifelé kihajtom őket kb derékszögbe. De annyira acélos hogy már azt sem könnyű(ugyebár a fogóba csak pár mm-t fogok be, könnyen kicsúszik)
                Szóval szépen széthajtogatom a szálakat, körben kifelé. Aztán behúzom a dió süllyesztésébe, belemártom a forrasztóvízbe aztán belemártom az olvasztott ónba, kiveszem és hagyom kihűlni.
                A végén meg reszelővel vagy köszörűvel megigazítom( a folyásnyomot és azt a pár túlságosan kiálló szálat lefaragom ha útban van. Ez a fékkarnál érdekes.) És ennyi. Még nem szakadt el.
                OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  én is arra gondoltam, hogy valami beékelődő darab kell, ami húzásnál nemhogy lazulni nem képes, hanem még inkább „ráerősít”. Miután picik ezek a diók, nem találtam rá megoldást, de szerintem amit kitaláltál és leírtál az ilyen!!!
                  Én ezt nagyon jó ötletnek tartom!
                  Nem az én ötletem ! A régi szaki bácsik így mutatták ... csak ők nem elektromos pákával dolgoztak .

                  - - - Updated - - -


                  Én szétszedegetem a szálakat, aztán 3-4 szálat fogóval megfogva kifelé kihajtom őket kb derékszögbe. De annyira acélos hogy már azt sem könnyű(ugyebár a fogóba csak pár mm-t fogok be, könnyen kicsúszik)
                  Szóval szépen széthajtogatom a szálakat, körben kifelé. Aztán behúzom a dió süllyesztésébe, belemártom a forrasztóvízbe aztán belemártom az olvasztott ónba, kiveszem és hagyom kihűlni.
                  A végén meg reszelővel vagy köszörűvel megigazítom (a folyásnyomot és azt a pár túlságosan kiálló szálat lefaragom ha útban van. Ez a fékkarnál érdekes.) És ennyi. Még nem szakadt el.
                  Én valahogy nem tartom elegendőnek ezt a szimpla széthajtogatós megoldást a fékek esetén . A kuplungnál viszont nem lehet belőle akkora galiba ! Ha esetleg egy picivel lágyabb a forrasztóón , vagy nem tökéletes a grundolás .... Bár sok utángyártott verzió még ilyen sincs .
                  Lemezjáték kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    heeegany
                    De annyira acélos hogy már azt sem könnyű(ugyebár a fogóba csak pár mm-t fogok be, könnyen kicsúszik)
                    Valóban nehéz megfogni, mert acélos. (Ezért gondolkoztam azon, hogy a hajtogatni kívánt szálakat esetleg kilágyítanám.) De én több cm hosszan szétszálaztam, és így már lehetett valamennyire összebogozni 2-2 szálat. De aztán így is túl nagy helyet igényelt volna a bog...

                    A simán kihajtogatottban valahogy én sem bízok annyira, mivel ott az ón tartja a szálakat, maguk a szálak szerintem ki tudnak csúszni. A zömített szálak talán kevésbé, mert az már alakzáró, a beékelődő darabbal ellátott pedig "önzáró".

                    Az igazi persze az volna, ha lehetne "kísérletezni", és valahogy mérni a bovdenvég húzószilárdságát.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2017 márc. 26, 20:25.

                    Komment


                      #40
                      Nekem meg ilyen van , aztán előbb nyomok , aztán a kicsi csehszlovák pisztolypákámmal --dísz forrasztom .Click image for larger version

Name:	bovdenek- 001.jpg
Views:	1
Size:	203.4 KB
ID:	151641Click image for larger version

Name:	bovdenek- 002.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	151642Click image for larger version

Name:	bovdenek- 003.jpg
Views:	1
Size:	198.6 KB
ID:	151643Click image for larger version

Name:	bovdenek- 004.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	151639Click image for larger version

Name:	bovdenek- 005.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	151640Click image for larger version

Name:	bovdenek- 006.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	151644Click image for larger version

Name:	bovdenek- 007.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	151645Click image for larger version

Name:	bovdenek- 008.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	151646Click image for larger version

Name:	bovdenek- 009.jpg
Views:	1
Size:	190.7 KB
ID:	151647
                      mátéapu, és 4 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Ha már elektromos páka. Szerintem azt itt nagy ívből el kekk felejteni, azzal tuti nem lesz jó önmagában, ahhoz biztosan kell a szeg.

                        Konzervdobozba ón, gázforrasztó lámpával vagy gáztűzhellyel alágyújtani aztán amikor már teljesen folyékony akkot bovdent belemártani a forrasztóvízbe, ónt lefölözni aztán a vízből ki a bovdent, picit megrázni és mehet is az ónba amibe ázni hagyom pár másodpercig, had melegedjen át a dió is rendesen. Aztán óvatosan kiveszem és hagyom kihűlni. Ha a bovdent megrázom akkor kifolyik a szálak közül az ún, az nem jó. Ezért kell óvatosan kivenni.


                        Persze ha van még mellette egy kis szeg az ártani nem árthat. Szóval legközelebb lehet én is ütök bele valamit, ártani nem árthat.

                        - - - Updated - - -

                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        [ATTACH=CONFIG]35633[/ATTACH]
                        Navégremár

                        Tetszetősen néz ki

                        Komment


                          #42
                          Úgy látom torok faragás volt!!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #43
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Úgy látom torok faragás volt!!!

                            bizony ! dolgoztam egy napot -csak a játék kedvéért és a végén derült ki , hogy pont fordítvan mint kéne . jó lesz disznek .

                            Viszont kicsit meg vagyok lepve , hogy felraktam a tökéletes , hülyebiztos , amatőrnek is hibátlan bovdenvégezőt ---aztán senki nem mozgatta a botot se a fülén . Pedig van itt olyan ( kettő is ) mester , aki esetleg kívánságra gyártana ilyent . Aztán soha többé semmi gond . Én közel 20 éve használom az enyim , és soha nem jött ki , szakadt le a vége . Pedig a CB HONDA 350 FOURT - 4 fékpofás első dobfékkel - felállítottam elsőkerékre .
                            Na mindegy , csomózzatok , mártogassatok .... stb .

                            Komment


                              #44
                              joker
                              Viszont kicsit meg vagyok lepve , hogy felraktam a tökéletes , hülyebiztos , amatőrnek is hibátlan bovdenvégezőt ---aztán senki nem mozgatta a botot se a fülén . Pedig van itt olyan (kettő is) mester , aki esetleg kívánságra gyártana ilyent . Aztán soha többé semmi gond . Én közel 20 éve használom az enyim , és soha nem jött ki , szakadt le a vége . Pedig a CB HONDA 350 FOURT - 4 fékpofás első dobfékkel - felállítottam elsőkerékre .
                              Na mindegy , csomózzatok , mártogassatok ... stb .
                              ...Nekem tetszett, amit felraktál, csak fogalmam sem volt, hogy micsoda, és fogalmam sincsen most sem, hogy hogyan is működik?

                              Komment


                                #45
                                Nem hiszem el ...................

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X