Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia hátsó rugóstag

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia hátsó rugóstag

    Sziasztok! Tegnap délután mentem egy kört egy P12-essel. Nekem csodaszép TLF-em van, de a P-12-höz képest csak egy zötyögő-pattogós mozdony. Az rendben van, hogy az eleje nem csillapítós, de a hátulja?!

    Régóta gondolkodom, hogy hátra másik rúgót készittetek, mert annyira nem kényelmes..( tudom a Pannóniázás nem a kényelemről szól stb stb, de én ugy gondolom, hogy amellett hogy imádom, még lehet kellemes is...)

    Szóval a kérdésem az lenne, hogy van különbség a hátsó rugó és a hidraulikus csillapító között a P-12 és a TLF tipusoknál?

    #2

    Komment


      #3
      Akkor csak az az a kérdésem, hogy puhább-e a P12-es rugó? ha már szétszedem a TLF hátsó rugózását, akkor cserélném is a puhább rugóra, ha annak hossza-átmérője megfelelne... (és persze ellenörizném a lengéscsillapítót is....)




      Megnéztem a Szentegyulát, nekem - ahogy nézem - T-tipusú rugóstagom van hátul.... nem TL.... ?! de rugó és rugó között is lehet különbség???

      Komment


        #4

        Komment


          #5
          Most már igen, - gondolom a P12 közel azonos a P20-21-el...Vagy teljesen....
          Egész konkrét most már a kérésem! Szerinted a P20 rugó jó lehet a T jelű teleszkópba? mert azt tudom hogy a T jelűek tutti nem rúgóznak 85mm-t!! csak a rúgót cserélném, a hidraulikus rész maradna, és a festett, meg a krómozott csészék is...




          Légyszi kipróbálnád mindkét motorod? csak ugy a garázsban álló helyzetben... a kedvemért...

          Komment


            #6
            hát ez ilyen hátsó rugós tag lenne...Click image for larger version

Name:	1307031051_55.jpg
Views:	1
Size:	97.6 KB
ID:	131406

            Komment


              #7
              vagy ezen talán jobban látni...Click image for larger version

Name:	1307646449_18.jpg
Views:	1
Size:	111.8 KB
ID:	131407
              Duke kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                TLF65 kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Köszönöm, Agatity Lajosnál csináltattam, kicsit meg kellett erőszakolnom Lajost, hogy ilyen legyen, de nekem így tetszik. És bocs, de azért küzdök, hogy kényelmes, a lehetőségekhez képest gyors gép legyen. A fiam jövőhéten vizsgázik korlátlanra, szeretnék vele együtt gurulni néha, és ne kelljen sokat várnia rám persze vehetnék másikat (ennek az árából, ) de mit tegyek ha a Pannóniát szeretem??

                  a VT5-ös búra jó erre az alapra? azt nem ismerem milyen....
                  Balumester kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Attached Files
                    OdinHEM és TLF65 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Aha! Látom a különbséget! Tényleg szép! tényleg mikor lesz és hol veterán börze legközelebb? Van a honlapon ilyen naptár?
                      az index egyébként Ducati.

                      Komment


                        #12
                        TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        tényleg mikor lesz és hol veterán börze legközelebb? Van a honlapon ilyen naptár?
                        van ilyen naptár, a naptár alatt, holnap lesz Szigetmonostoron, jövőhéten Soroksáron, utána Gyöngyös, és megint Soroksár (ezek mind vasárnap)

                        Komment


                          #13
                          Köszi! De Gyöngösön nem 17-én kedden lesz? (ezt találtam meg itt a honlapon....)

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              TLF65, Nagyon szép a motorod! A blokk polírozva vagy krómozva van? Én holnap akarom polírozgatni, de sajna még se pasztám, se filckorongom, viszont úgy döntöttem, hogy előbb felcsiszolom az egészet, mert vannak benne mély szennyeződések és próbáltam gumikoronggal felpolírozni, de meglátszanak. Amúgy szép fényt adott neki, de még nem az igazi, meg a karcokat, kavicsfelverődéseket nem tünteti el.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X