Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 lengővilla szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia T5 lengővilla szerelése

    Üdv!
    Arra lennék kíváncsi, hogy a hátsó lengővillát egy Pannónia T5H-ba hogyan lehet visszaszerelni? Elég nehézkesen megy és nem akar sikerülni. A titkos piros könyvet is olvastam, de ábra nélkül nem nagyon tudom elképzelni a leírtakat. Van valami sorrend vagy technika?

    #2
    Szia! Itt egy kis kép, szétszedéskor csináltam, remélve, hogy ebből össze tudom rakni, de ez még csak elmélet!

    Click image for larger version

Name:	DSC00249k.jpg
Views:	1
Size:	97.6 KB
ID:	131024
    és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3

      Komment


        #4
        Click image for larger version

Name:	l.JPG
Views:	1
Size:	44.4 KB
ID:	131037 Reméljük erre gondoltál.............!?
        Duke kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            Igen! Köszönöm erre gondoltam! A sorrend nem volt tiszta!
            Egyébként a becsúsztatással van némi probléma. De próbálkozom tovább.
            Még egy kérdés: A körmösanyának a menetében végig be kell tekeredjen vagy van egy pont, ahonnan nem megy tovább és ne erőltessem?




            Elnézést nem a körömösanyára gondoltam, hanem a két kis csavarra az excentrikus csapos csavarokra.

            Komment


              #7

              Komment


                #8
                Rendben világos és érthető! Köszönöm!

                Komment


                  #9
                  Pannónia 1964 T5 lánckerék burkolattal szerelése

                  Sziasztok! Az lenne a nagy kérdésem, hogy hogyan kell visszaszerelni a láncvédő burkolatot a lánckerékkel együtt a hátsó részbe. Van egy Pannónia T5-öm, amit épp most restaurálok, de sajnos a hátsó részét nem én szedtem szét, s így nem nagyon tudom visszarakni. Valaki tudna adni valami leírást, hogy hogyan tudnám elkezdeni?

                  Komment


                    #10

                    Komment


                      #11
                      Pannónia T5 láncvédő szerelése

                      Sziasztok! Tudna segíteni valaki? Van egy 1964-es Pannónia T5-öm, amit épp most restaurálok. A hátsó részét sajnos nem én szedtem szét, és nem tudom a láncvédőt visszaszerelni a helyére. Vagyis inkább van 2-2 alátét szerűség, aminek sehogy sem találom a helyét. Erre szeretnék valakitől választ vagy segítséget kapni. Előre is köszönöm szépen.

                      Komment


                        #12
                        Szia, van már amúgy ilyen téma, én épp most válogatom össze ezeket az alkatrészeket, úgyhogy leírhatom, legfeljebb átrakják...
                        Nem tudom, mi az pontosan, aminek nem találod a helyét, de sorban:
                        A tengelyre a körmös csavarfej alá felhúzod a 16-os alátétet és így együtt majd jobbról kell a vázba dugni. Tehát a vázon kívül esik a csavarfej meg az alátét.
                        Utána belül következik az excenteres rész.
                        A bal oldali a vékonyabb, a jobb oldali a vastagabb, ez a kettő összeforgatva közrefogja a középsőt.

                        Click image for larger version

Name:	20120725539.jpg
Views:	1
Size:	132.7 KB
ID:	131583

                        A vázon belül először a vékonyabb, aztán a középső, aztán a vastagabb, végül a műanyag dörzstárcsa és a lengőkar. Az excentert úgy kell forgatni, hogy a lengőkar csőtengelyének a körmei belecsússzanak.
                        Aztán át lehet dugni a tengelyt a túloldalig és fordított sorrendben, dörzstárcsa, vastag, középső, vékony, vázlemez...
                        Mikor minden közte van, akkor be lehet nyomni a tengelyt ütközésig jobbról. A menet nélküli állító körmösanyára ráhúzod a másik 16-os alátétet és rátolod a tengelyre úgy tájolva, hogy a körmök az excenterbe csússzanak.
                        Aztán egy rugós alátét vagy ki hogy szereti és menet fel a sűrű menetes 10-es anya a tengelyvégre.
                        Meghúzni nagyon még nem kell, aztán lehet tesztelni az excentert mindkét oldalon egyszerre forgatva két 19-es kulccsal az egész külső-belső tengelyt. Persze közben be kell csavarni a két oldali hasított kerékállító csavarokat.

                        Hát, nem túl szakszerű, de talán ki lehet bogozni...
                        soveny kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Tibi64 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Van egy 1964-es Pannónia T5-öm, amit épp most restaurálok. A hátsó részét sajnos nem én szedtem szét, és nem tudom a láncvédőt visszaszerelni a helyére.
                          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          van már amúgy ilyen téma, én épp most válogatom össze ezeket az alkatrészeket,
                          Ezt a témát böngészd át, különben a demeter ember teljesen profi leírást adott!
                          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                          Komment


                            #14
                            soveny és kedvelte ezt.

                            Komment


                              #15
                              Ez az excenteres rész milyen módszerrel van felületkezelve? Látom, hogy fekete, de nem festve van, hanem vékony réteg. Esetleg fekete horganyzás? Vagy barnítás?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X