Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 lengővilla szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Amíg a felületkezelésre nem érkezik válasz,
    a fékkitámasztó rúd végén lévő rugós biztosítószerkezetet hogy lehet szétszedni roncsolás mentesen? Szeretném horganyoztatni, és feketére festeni a kitámasztót.

    Komment


      #17
      Én vasfűrészlappal reszeltem le a hátsó oldalán a csap zömített pereméből. Csak annyit, hogy ki is lehessen ütni, de maradjon is még annyi anyag, amivel vissza lehet majd szerelni.
      Egyébként amelyik alkatrész fekete felületkezelésű, az barnított szerintem.

      Komment


        #18
        A kép sokat segített, csak egy tengely kellene nekem, mert le van törve róla a két kis köröm. Honnan tudnék egy ilyen tengelyt szerezni? Tudna valaki segíteni ebben?

        Komment


          #19
          A lengővilla perselyek kenését hogy célszerű megoldani? Nekem műanyag perselyek vannak, elég szoros benne a tengely, nem tudom "kalapács" nélkül kiszedni. Láttam olyan villatengelyt aminek közepére tettek egy zsírzót, és olyat is, aminek mindkét persely fölé. Ezek javasolt/hasznos átalakítások lennének?

          Komment


            #20
            Nem, a korábbiak bronzperselyesek voltak, amihez gyárilag voltak zsírzószemek, később "önkenő műanyagperselyeket" alkalmaztak, amikkel nincs ilyen teendő.
            Legyen is szoros, az a jó. Az enyémen mikor kiszereltem, ha oldalra fordítottam a villát, kiesett magától a csőtengely...
            Duke kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egy zsírzót, és olyat is, aminek mindkét persely fölé
              Elég sok variáció előfordulhat a gépek kora miatt. Az a lengővilla amivel a T1-esem jött pl. zsírzógombos, de korábban valaki műanyagra cserélte a perselyeket - meg is szenvedtem vele mire el sikerült választani a csőtengelyt a villától.

              A lényeg hogy ne kotyogjon, a bronzot pedig kenni kell, de arra megfelel az egy központi zsírzószem is, legfeljebb kicsivel több zsírt kell pumpálni mire megjelenik a két szélen.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #22
                A hátsó tengely poharas alátétje a zeeger gyűrűre kell hogy ráfeküdjön? Elsőre kicsit furának tűnik. Nem baj, hogy a zeeger lötyög? Nem szorul rá a fekete lengővilla oldalához.
                Click image for larger version

Name:	2012-09-30 15.08.40k.jpg
Views:	1
Size:	35.4 KB
ID:	132898

                Komment


                  #23
                  Hát igen, ennek az értelmén lehet gondolkodni. Ahogy a képeden is látszik, a zégergyűrű fülei meghúzáskor belenyomódnak a lengővillába. Sok értelmét nem látom ott annak a gyűrűnek, mert mit biztosít?

                  Komment


                    #24
                    Valaki meg tudja mondani fejből, hogy milyen menete van az excenteres finomállító csavarnak? Kéne egy párat gyártanom...
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      meg tudja mondani fejből
                      Ilyen fejből mint az enyém nem biztos.
                      A katalógus szerint viszont M10 x 1.
                      wsievers, majdánka és Duke kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Üdv.:
                        A finom állító csavar menete:M10x1(gondoltam megerősítem és épp most vágtam újra a menetet az én vázamon ehhez a csavarpárhoz.)
                        wsievers és sricsi70 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Duke, barnitva vannak. Azért fekete

                          Komment


                            #28
                            Sziasztok!
                            Tud esetleg valaki olyan helyet, ahol a hátsó lengővilla (műanyag) perselyt lehet venni?

                            Komment


                              #29
                              Az a kérdésem a nálam tapasztaltabbak felé, hogy a tengelyen az egyik körmös csavar ugye rögzítve van? És az körmös? Mert az én motoromon a tengelyen a csavar fix, és nincs rajta köröm. Viszont volt rajta egy plusz csavar körömmel, de menet nélkül. Egy kicsit elbizonytalanodtam a fórumon olvasottak és a tapasztalat miatt.
                              Az építő válaszokat előre is köszönöm!

                              Komment


                                #30
                                Sziasztok!
                                Nekem olyan kérdésem lenne hogy csőtengelyt lehet még valahonnan rendelni, vagy csak "guberálni" ?
                                Mert az egyik T1-esemen a körmök teljesen el vannak kopva, és nem tudom beakasztani a lemezbe.
                                Úgy néz ki mintha valami vandál nemes lelkű férfiú nekiesett volna sarokcsiszolóval

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X