Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia világítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok
    A kérdésem a következő miért van az ,hogy a töltőáramnál ha rámérek felpörgetett motornál több mint 12 voltot mérek.Nemmerem bekötni az akkumulátort félek hogy tönkre megy.A világítás tekercsnél is ugyanez áll fent.Ha tudtok valami megoldást osszátok meg velem.
    Köszi

    Komment


      #17
      Kedves Flakonos !


      A töltőfeszültség normális értéke 12V-os hálózatnál 13,8-14,2 V.(rákapcsolt akksival) Tehát nyugodtan kösd rá az akkumulátort, majd mérj feszültséget.
      Ha az említett értékek közé esik akkor minden rendben, ellenkező esetben a feszültségszabályzón beállítható (többnyire) a helyes érték.

      Üdv. Öcsi

      P.S.
      Most látom, hogy valószinüleg Pannóniáról van szó, lendkerékmágnessel, meg 6 V-os áramkörrel. Itt az előzőek fele a helyes érték.
      Általános szabályként elfogadható, hogy az egy cellára eső feszültség ne haladja meg a 2,36 V-ot (2,4 V-nál erős gázfejlődés kezdődik) de legyen nagyobb 2,2 V-nál.
      (Ha kisebb mindegyre lemerül az akksi)"Pannóniában nem vagyok otthon", de azt hiszem ,hogy a helyes töltőfeszültséget a töltőáramkör terhelése, vagyis a rákötött akkumulátor állítja be. Tehát nyugodtan kösd rá, majd mérj feszültséget. Ha esetleg nagyobb néhány volttal,pár percig semmi baja nem lesz. (Terhelés alatt a több mint 12 V mindenképpen csökkenni fog.)
      Utoljára szerkesztve a következő által: öregöcsi; 2012 szept. 09, 17:17.
      Intrepid kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Köszönöm a gyors válaszodat megprobálom így .Remélem megoldódik így a problémám mert már nagyon szeretném vizsgára vinni de amig a töltéssel gond van nem mertem bekötni az akksit és így nem volt se féklámpa se kürt.

        Komment


          #19
          Üdv!

          Segítséget szeretnék kérni nemrégiben vásároltam egy T1-es típust melynek első lámpatestjén utólagosan van 2 visszajelzőlámpa egyik a reflektor az működik hála istennek viszont a másik egy piros kupakos visszajelző gondolom a töltés visszajelző lenne vagy nem tudom melyhez semmi vezeték nincsen kötve műszakira készítem fel éppen és elvileg úgy tudom, hogy ami rajta van annak működni kell.
          Szeretném megkérdezni hogy aki találkozott már hasonlóval az leírhatná, hogy hova kössem be a visszajelző lámpát.
          Az üzit privátba is szeretném kérni, ha megoldható!
          Köszönöm előre is a segítséget.

          Komment


            #20
            Kedves öregöcsi
            Köszönöm a segítségedet sikerült megoldani a problémát,Amint beraktam az aksit beállt a feszültség.Már volt helyzetjelző,duda és féklámpa is.Csak tompított és fényszóró nem.De ez is megoldódott mint kiderült az alaplapba nem oda volt bekötve a világítás tekercs ahová kellett volna.Így most már minden oké,megpróbálom minél előbb levizsgáztatni.Mégegyszer köszi a segítséget.
            Kakas, öregöcsi és soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Gaszi88,
              Siekerült megoldást találnod a bekötésre? Nekem is erre lenne szükségem.

              Komment


                #22
                Sziasztok! Egy valószínűleg egyszerűű de annál butább kérdés: sükségem lenne egy töltőtekercsre a tlf emhez. A 6voltos tekercsekből van több féle? Mert egy veterán alkatrészekkel foglalkozó webshopban csak egy van ami 6v 21w -s. Előre is köszi

                Komment


                  #23
                  Sziasztok!

                  Pannónia világítás tekercsekre lenne szükségem. Van itthon egy pár darab, de sajnos egyik sem működik. Hol lehet beszerezni újat? Esetleg valaki foglalkozik a tekercseléssel?

                  Komment


                    #24
                    060asgabi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hol lehet beszerezni újat?
                    Pl. itt egy: Pannónia T5/P10 új alkatrészek Maglód ”¢ apród.hu
                    De biztos láttam máshol is, végig kell böngészni a hirdetési oldalakat.

                    Komment


                      #25
                      Hello!
                      A következő dolgot szeretném kérdezni, lámpa témában írom, mert végül is arról van szó, még ha nem is teljesen.
                      A problémám az volna, hogy a T5H motoromon a VT6 lámpa a felfogatásnál eltörik (ahol meg van hajlítva a lemez). Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy szép lassan elreped.
                      Csomagtartó nincs rajta, így nem az feszíti.
                      A megvásárlásakor is meg volt már javítva a lámpa, hiába, eltört. Raktam rá egy másikat, az is szép lassan elrepedt.
                      Az rendbe van hogy a motor picit rázkódik hidegen, de egyáltalán nem veszélyes mértékbe, blokk szépen jár, hibamentesen motorozom vele.
                      Most Kollarg kolléga tanácsára lazábban meghúzott csavarokkal, és gumialátéttel próbálkozom. ( A törött lámpát "kissé" megerősítettük apámmal, így biztos jobban bírja a strapát.)
                      De azért érdekel, hogy másnak volt e ilyen problémája.

                      Komment


                        #26
                        Tisztelt dott !

                        Igen , nekem már jó párszor előfordult ! A problémát úgy oldottuk meg , hogy a belső (rendszám által takart ) oldalon kicsit vastagabb hegesztési varratot alkalmaztunk (CO-val) , de az igazsághoz hozzátartozik az is , hogy a lámpa és egyben rendszámtartó felső rész merevsége csak akkor lesz megfelelő, ha a rendszám alsó éle is a gyári alsó tartó darabban rögzítve van . Ezt viszont a sárvédőn lévő furatok távolsága miatt nem egészen megoldható. Hozzáteszem a rendszer merevségét a régi rendszám vastag anyagához és méretéhez állapították meg a gyártók , amit a mostani rendszámok közel sem tudnak teljesíteni . Ezt a problémát áthidalandó , azt a megoldást alkalmaztam , hogy egy 2mm vastag alu lemezt vágtam ki a régi rendszám méretére és a csavarokat fixre húzva rögzítettem azt .(ezt le lehet polírozni viszonylag könnyedén , és néz is ki valahogy) Ezek után a rendszámtartót erre csavaroztam fel, és az általad is tapasztalt problémák megoldódni látszanak ! Nem látok repedést . (kb 250 km) Sajnos ha a lámpakonzolt hegesztetted , valószínű festeni is kell majd . Egyébként nekem ez a megoldás bevált .

                        Komment


                          #27
                          A repedt konzolba lett belehegesztve egy erősítés/merevítés. Igen festeni fogom újra, nekem a rendszám nem a régi helyén van fenn, hanem alatta a mostani "szabvány" műanyag rendszámtábla tartó van fenn s a lámpa alsó csavarja tartja. De annak "örülök" vagyis persze nem, mert másnak is bosszúság, de akkor nem egyedi eset. Igaz az jutott eszembe, hogy lehet a problémát az adja, hogy a rendszámtábla mint írtam, nem az eredeti helyén van...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2014 márc. 22, 23:23.

                          Komment


                            #28
                            2mm vastag alu lemezt vágtam ki a régi rendszám méretére
                            Én azt csináltam, hogy szintén alulemezből két csíkot vágtam, amiket függőlegesen felcsavaroztam a rendszámtartó furatokba (alsó tartó az eredeti helyén van) és ezekre a lemezcsíkokra csavaroztam a műanyag tartót.

                            Komment


                              #29
                              Sziasztok!
                              Nekem a kérdésem az lenne, hogy- hogyan lehet az első világításnál erősebb fényt varázsolni?
                              Mert nekem a világításom olyan akár egy gyertyával világítanék az úttestre!
                              Előre is köszönöm!

                              Komment


                                #30
                                zala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!
                                Nekem a kérdésem az lenne, hogy- hogyan lehet az első világításnál erősebb fényt varázsolni?
                                Mert nekem a világításom olyan akár egy gyertyával világítanék az úttestre!
                                Előre is köszönöm!
                                Először is nem árt a lendkereket feldelejeztetni. Nekem ez is láthatóan növelte a fényerőt.
                                És persze jó foncsor és tiszta üveg.
                                Aztán, ha korhű akarsz maradni akkor ennyi.

                                Ha nem akkor le lehet cserélni az egész elektromos rendszert. Pl Vape gyújtásra, vagy robogó gyújtására. Így rögtön lesz 12V és teljesítményben is elég lesz normális égőhöz. (és a gyújtás is jobb lesz)
                                Vagy, egyszerűbb és olcsóbb megoldás az összes többi fényforrás LED-essé alakítása. Így amit ott megspórolsz azt a fényszórónál tudod hasznosítani.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X