Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csíkozás, csíkozó szakemberek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Köszönöm, sokat segítettél!
    Sajnos a csíkozással kapcsolatos fórumot nem találtam, pedig érdekes lehet..

    Komment


      #17
      Azért arra kíváncsi lennék, ha valaki fényező, és valóban szép, profi munkát végez, akkor az miér ne tudna csíkozni is? Mitől akkora furfangos mesterség az?

      Komment


        #18
        korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért arra kíváncsi lennék, ha valaki fényező, és valóban szép, profi munkát végez, akkor az miér ne tudna csíkozni is? Mitől akkora furfangos mesterség az?
        Azért csíkozáshoz, szerintem nem minden fényezőnek van "tehetsége"! "Remegő kézzel" még jó fényező lehet valaki, de a csíkozáshoz nem lehet remegni.
        Az én motoromat >Ő< csíkozta és nincs "mellé húzás".
        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

        Komment


          #19
          Azért szabad kézzel, maszkolás nélkül nem egyszerű:
          Hand painting of the Royal Enfield Tank - YouTube
          NANOD, dino125ad és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Azért szabad kézzel, maszkolás nélkül nem egyszerű:
            Nem semmi. Öröm nézni, ahogy dolgozik!
            NANOD kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Azért szabad kézzel, maszkolás nélkül nem egyszerű:
              vajon válal Pannóniát is?!

              Komment


                #22
                Biztos vállal, csak az árat egy kicsit megdrágítja a Madras oda-vissza út

                Komment


                  #23
                  supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Biztos vállal, csak az árat egy kicsit megdrágítja a Madras oda-vissza út
                  szervezünk egy hétvégi túrát a mukihoz, és összekötjük a kellemeset a hasznossal!

                  Komment


                    #24
                    Nagyon szépen dolgozik az állam is leesett, de azért ha néztétek akkor gondolom ti is észrevettétek a szamárvezető vonalakat amiket lehúzott Persze természetesen kell valami irányvonal ami kiadja a mintát.

                    Komment


                      #25
                      OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ti is észrevettétek a szamárvezető vonalakat amiket lehúzott
                      jaja, először nem is láttam, és gondolkoztam is rajta, hogy hogy lesz egyforma a két oldal, de amikor a másik oldalt csinálta, akkor láttam meg, hogy van egy kis segítsége, de ennyi belefér!

                      Komment


                        #26
                        -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azért csíkozáshoz, szerintem nem minden fényezőnek van "tehetsége"! "Remegő kézzel" még jó fényező lehet valaki, de a csíkozáshoz nem lehet remegni.
                        Az én motoromat >Ő< csíkozta és nincs "mellé húzás".
                        Nem arra gondoltam, hogy bárki képes rá, főleg ha még a TSZ időkben trakotoron fejlesztette ki a tudását.

                        Komment


                          #27
                          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem arra gondoltam, hogy bárki képes rá
                          Ezt én sem állítom, de megfelelő szerszámokkal, és festékkel, próbára tenném magam. A 20 forintos Kínai vízfestékes ecsettel, ők sem sziporkáznának

                          Komment


                            #28
                            Erre próbáltam utalni. Megfelelő festékkel, és eszközökkel, akár maszkolással előtte szerintem nem lehetetlen megcsinálni, hisz Ők, a nagyok is megcsinálják valahogyan.

                            Komment


                              #29
                              Az enyémet én is magam csináltam-csinálom , persze szamárvezetővel (maszkolószalag, minőségibb ecset) utána próbálkozás polírozással az élek eltüntetésére, persze nem lesz olyan profi csak hát a piszkos anyagiak ,én csak azért linkeltem be a videót, hogy szabad kézzel kell hozzá egy "kis" rutin, amit T5 is írt, nem minden fényező képes rá, a maszkolással meg szerintem nem szívesen kínlódnak, ha meg igen akkor megkérik az árát.
                              Én inkább azon paráztam ha elcseszem és belemar az alapfestékbe lehet újrafényezni az elemet.

                              Komment


                                #30
                                korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Megfelelő festékkel, és eszközökkel, akár maszkolással
                                A csíkozás szerintem nagyon tönkre tudja tenni az "összhatást" egy felújítás végén, de ki is tudja emelni a szép fényezést! Az összeg amit elkért az ember a csíkozásért, nem volt olyan eget verő, mint az az öröm, mikor én vagy akárki más, végig nézünk a motoromon! Ha valaki saját, vagy eladási célra készít egy járművet és "nem szépen csíkoz", csak az idejét pazarolja! Ha saját részre, akkor a motorozást halogatja, ha eladásra akkor meg a következő "munka" elől veszi el az időt (meg a pénzt)! A másik kérdés, hogy nem is lesz olyan, mint amilyet "szeretne" az ember! Aztán hiába mondjuk a szomszédnak, hogy szép az, csak az Ő szeme nem jó!
                                Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 jún. 27, 10:09.
                                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X