Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fa elemek restaurálása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Fa elemek restaurálása

    Egy 1952-s mercedes fa műszerfalát restauráltattam diófa mintázatúra kértem pácolással és lakkozva nagyon szép lett ha valakit érdekel megadom a restaurátor telefonszámát , hogy a tiétek is szép legyen és biztos minőséget kapjatok . 003670/2614920Click image for larger version

Name:	HPIM2091.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	154436Click image for larger version

Name:	HPIM2090.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	154437
    Utoljára szerkesztve a következő által: zszaki1; 2012 jún. 25, 23:43.

    #2
    Én is restauráltam egy műszerfal borítólemezt, ami alulemez volt, diófa színfurnérral. Lemostam kromofággal (ezzel vannak trükkök, akit érdekel kérdezzen!), majd lakkoztam. Ha valakit érdekel leírom.

    Komment


      #3
      Persze hogy érdekel, csak nyiss neki egy új témát a "felújítási fogások" -ban.
      OdinHEM és soveny kedvelte ezt.
      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

      Komment


        #4
        A technika nagyon érdekel, egy W124-es fa betétéjét kellene felújítanom, és bizony a kromofágra meg se rezdül..... kö kemény... a polír nem fényezi..... mi a kromofág technika, és milyen lakk kell rá? Úgy hallottam az autóknál alkalmazott metál lakk a jó a sima butor lakkok nem bírják a meleget és napot.
        Nagyon megköszönöm, ha segítesz.
        üdv.......

        Komment


          #5
          Goggo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a polír nem fényezi...
          Milyen polír az? Mert szerintem kár lenne lemaratni. Valószínűleg műanyag réteg van rajta. Neki kell nyomni egy bazi nagy rongy vagy filckorongnak megfelelő paszta adagolásával. Ha meg repedt, akkor ki kell vésni a repedéseket, kiönteni poliészterrel, lecsiszolni és utána előző pont.




          Illetve meleg vasalóval kell letolni a műanyagot, ha nagyon ócska és menthetetlen már.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #6
            Hagyományos autó festék polírral próbálkoztunk, az ismert három fokozatban, kézzel, stb......
            Polírozó géppel nem.
            Mi lenne az a megfelelő paszta???? Én csak fém pasztákat ismerek, és hol lehet beszerezni?
            Előre is köszönöm.
            üdv
            Goggo
            30-9428992

            Komment


              #7
              Goggo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hagyományos autó festék polírral próbálkoztunk, az ismert három fokozatban, kézzel, stb...
              Polírozó géppel nem.
              Mi lenne az a megfelelő paszta??? Én csak fém pasztákat ismerek, és hol lehet beszerezni?
              Előre is köszönöm.
              Bútorokat, hangszereket, rádiókat, és egyéb lakkozott vagy politúrozott fa holmikat habkőporral szoktak felpolírozni. Én speciel enyhén nedves szivacsra szoktam szórni egy kicsit és kézzel "polírozom", tehát gépet nem használok mert azok túl gyorsak az ilyen dolgokhoz. (szerintem)

              Komment


                #8
                Köszönöm, megpróbálom.
                Régen a bakelit lemezjátszóm fedelét én is a habkőporral, vagy fogkrémmel politoztam. Lehet, hogy valóban ez a megoldás.
                Visszajelzem, és még egyszer köszönöm.
                Blackmumus kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Bútorokat, hangszereket, rádiókat, és egyéb lakkozott vagy politúrozott fa holmikat habkőporral szoktak felpolírozni.
                  A habkő vagy téglaporral nem políroznak, hanem a fa pórusait tömítik politúrozás előtt.




                  Goggo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mi lenne az a megfelelő paszta??? Én csak fém pasztákat ismerek, és hol lehet beszerezni?
                  Létezik műanyagra való paszta. A papírhengeresből elvben a fehér való műanyagra, de emlékeim szerint az alumíniumra való rózsaszínnel is lehet dolgozni. Általában a kevésbé zsíros paszták a jók, amiken, ha végighúzod az ujjad olyan "poros" érzetük van.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #10
                    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A habkő vagy téglaporral nem políroznak, hanem a fa pórusait tömítik politúrozás előtt.
                    Azt is. De egy elmattult lakkozott felület fényét is szépen visszaadja.

                    Komment


                      #11
                      Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      De egy elmattult lakkozott felület fényét is szépen visszaadja.
                      Arra jó a gázolaj is.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #12
                        Valójában CITERA válaszát várom, némi izgalommal, ő írta:
                        "Én is restauráltam egy műszerfal borítólemezt, ami alulemez volt, diófa színfurnérral. Lemostam kromofággal (ezzel vannak trükkök, akit érdekel kérdezzen!), majd lakkoztam. Ha valakit érdekel leírom."
                        Nos ez a leírás érdekelne, ha már ajánlottad.
                        Ha meg nem, felejtsük el.
                        üdv
                        Goggo

                        Komment


                          #13
                          Goggo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A technika nagyon érdekel, egy W124-es fa betétéjét kellene felújítanom, és bizony a kromofágra meg se rezdül..... kö kemény... a polír nem fényezi..... mi a kromofág technika, és milyen lakk kell rá? Úgy hallottam az autóknál alkalmazott metál lakk a jó a sima butor lakkok nem bírják a meleget és napot.
                          Nagyon megköszönöm, ha segítesz.
                          üdv.......
                          Szia!
                          Poliészter lakk van rajta.Úgy tudod leszedni , hogy nedves ruha rá és vasalóval melegíteni vagy hőlégfúvóval is mehet rongy nélkül , de úgy könnyű alatta a fát is megégetni.Spaklival le lehet tolni , ha felpuhult.Aztán csiszolás.Ha pácolni is kell , acetonos pác csak.Szórni természetesen.Aztán poliészterezni megint.Én megcsináltam a saját 124-esemet így pedig nagyon repedt volt , de hibátlan lett!Tudok segíteni ebben , ha gondod van anyagbeszerzésileg pl.Üdv :Endi
                          barna, NANOD és 3 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Tisztelt Endi!

                            Sok fecsegés után Te vagy a "profi"! Gratulálok, és köszönöm. 63 éves vagyok, de életemben kevés ilyen profi, és segítőkész kollégával találkoztam, az autós életben. Ahogy jeleztem, készen állok viszonozni, és nem győzöm köszönni.
                            Valójában ez az összetartás, összetartozás kellene hogy erősödjön a veteránosok között, és akkor mindent megoldunk!
                            üdv
                            Goggo

                            Komment


                              #15
                              Köszönöm!


                              Már közel tíz éve alkalmazástechnikusként dolgozom az egyik legnagyobb faipari felületkezelő anyagokat forgalmazó cégnél.
                              Amennyiben bárkinek segítségre van szüksége ilyen vonalon , nagyon szívesen segítek!Szükség esetén tanáccsal , de ha kell akár a kivitelezésben is.Veterános üdvözlettel:Endi

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X