Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fa elemek restaurálása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Endi, bár nem teljesen a te szakterületed, de nem tudsz, vagy nem ismersz olyat aki tud repiparí minősítésű (tehát repülőgép gyártásra alkalmas, és azt bizonyító minősítéssel ellátott) borovi, luc, vagy vörösfenyőt szerezni? Évek óta tervezzük apámmal, hogy építünk egy 1917-es, kétfedelű felderítőgépet (igazi, működőképes replikát) de Magyarországon megszűntek azok a cégek akik ezzel foglalkoztak, vagy már nem foglalkoznak vele mert nem sok hülye van már aki fából épít repülőt és nem éri meg. Vagy esetleg van olyan cég aki foglalkozik ezzel csak mi nem tudunk róla. Lényegébe minden faanyag megvan hozzá, csak a főtartó anyag hiányzik, ami nélkül nehéz összehozni egy repülőt.
    Előre is köszi!

    Komment


      #17
      Van egy asztalosom aki jár hozzám vásárolni és pont múlt héten került szóba , hogy az esztergomkertvárosi reptéren volt tanuló , ahol a Rubik -féle vitorlázógépeket gyártották.Kivallatom , hogy mit tud ebben a témában segíteni.Írom , ahogy van infó.
      OdinHEM és kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Köszi szépen!

        Azok az idők se ma voltak, de hátha tud esetleg valamit
        OdinHEM kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          A hétvégén lett kész egy Morris 8-as műszerfala.
          Click image for larger version

Name:	SAM_3466 (600 x 450).jpg
Views:	1
Size:	55.3 KB
ID:	133591
          Utoljára szerkesztve a következő által: biro8181; 2012 nov. 29, 22:33.
          OdinHEM, joker és soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            biro8181 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A hétvégén lett kész egy Morris 8-as műszerfala.
            Gratulálok, nagyon szép munka! Esetleg kifejted a készítéssel kapcsolatos tapasztalataidat is? Bizonyára érdekes lenne!

            Komment


              #21
              Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              repülőgép gyártásra alkalmas, és azt bizonyító minősítéssel ellátott
              Szervusz!

              Ők például forgalmaznak ilyesmit:

              Spruce from Aircraft Spruce EU

              Amíg én csináltam a beszerzést a repgépes cégnél ahol dolgoztam néha vettünk tőlük ezt-azt, barátságosnak tűntek (bár az még az amerikai anyacéggel történt) - igaz az van az oldalukon, hogy ha olyan különleges méret kell, pl. 6 col, akkor nem tudnak határidőt ígérni amire be tudják szerezni. És az USA-ból hozzák a fát, így biztosan nem a legolcsóbb.
              De ha tudod a méreteket és hogy milyen specifikációknak kell megfelelni, akkor nem gond keresni más céget szerintem.
              Esetleg ha van az egykori nagy baráti országunk nyelvét beszélő ismerősöd, akkor arra is érdemes lehet próbálkozni.

              Ha még működne, akkor a Legendary Aircraftnál tudtam volna ajánlani David-et, de fogalmam sincs ő merre jár már... Dolgoztam neki párszor, főleg amikor Bücker Jungman vagy Boeing Stearman alkatrészeket kellett mozgatni, javítani nem nagyon volt alkalmam. De azokat a holmikat még targoncázni is izgalmas volt.
              OdinHEM és joker kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #22
                Igaz hogy autó alkatrészekről van szó , de mégsem jó az autó lakk , spec. bútor lakk való ezekre a dolgokra , hidd el én ezzel foglalkozom .




                a kromofággal egyetlen egy baj van ha nem eléggé közömbösíted visszamarja a lakkot is

                Komment


                  #23
                  Sziasztok!
                  Lett egy másik 124-es Mercim és amit az előzőn rendberaktam fabetéteket , ezen is meg fogom csinálni a közeljövőben.
                  Próbálok majd fotózni és remélem segítség lesz azoknak akik hasonló cipőben járnak!
                  Lai kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Vagy még?
                    Egyszer felhívtalak, megadtad a számot (két éve) és gyönyörű lett a darab.
                    Megint kellene (hülye voltam, nem tettem el).
                    Kérlek segíts!
                    A telefonod "nem kapcsolható".

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X