Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 12 találatból

Festès maratàs

Az alábbi beszélgetés „Festès maratàs” témáról szól, ami a Szakemberek és műhelyek fórumban szerepel Szakemberek, műhelyek, üzletek kategóriában; Sziasztok! Èrdekelne hogy valaki tud olyan helyet Magyarorszàgon ahol nem homokszòràssal ,hanem egy maròfolyadèkba valò ...

Új tag balog76 logója
    Összes hozzászólás
    19

Festès maratàs

Sziasztok!
    Èrdekelne hogy valaki tud olyan helyet Magyarorszàgon ahol nem homokszòràssal ,hanem egy maròfolyadèkba valò engedèssel szedik le a festèket a kocsiròl. Mert ùgy tudom a homokszòràs vekonyìtja is az anyagot.

Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

További érdekes témák:

Támogató heeegany logója
    Összes hozzászólás
    2,472
    Blog bejegyzések
    1
    Ne csak homokszórásba gondolkodj. Az a szemcseszórásnak csak egy módja.
    Szemcseszórásnak van olyan típusa ami a vasat nem bántja, de a festéket és a rozsdát leszedi. Pl a dióhéj őrlemény. De van még sok más anyag is. Gondolom sok van még ami nem, vagy alig koptatja a lemezt.

balog76, emu, Atti69 és 2 további tag olvasták örömmel.

Támogató pasetta logója
    Összes hozzászólás
    247
    Szervusztok! Ha jól emlékszem, volt egy cikk a Veterán Autó és Motor újságban több, mint 7-8 éve, amiben egy száraz jeges technikával foglalkoztak. Ott is a festék és kosz, rozsda eltávolítása volt a cél. Ha emlékeim nem csalnak, sorozat volt a tisztítási lehetőségekről. Ami viszont biztos, hogy a TotalCar oldalán kb. 2 éve a dióhéjas tisztítást egy kokszos motorblokkon. Ott talán a szelepfenekeket tisztították. Talán kasztnira is alkalmazható...

OdinHEM és heeegany kifejezte a tetszését.

Támogató heeegany logója
    Összes hozzászólás
    2,472
    Blog bejegyzések
    1
    Vagy az egyik, talán jelenleg a legmodernebb technika a lézeres rozsda és festék eltávolítás.
    Bár nem tudom hogy van-e Magyarországon olyan cég aki ezzel foglalkozik. Kicsit gúglizz utána. Hátha.

pasetta örült ennek az írásnak.

Támogató pasetta logója
    Összes hozzászólás
    247
    Közben kotortam a netet. Ezt találtam a száraz jeges technikához. https://www.veteran.hu/regebbi-szama...l-a-kosz-ellen

heeegany, Titus és mir-mur szívesen olvasták.

Támogató mátéapu logója
    Összes hozzászólás
    2,521
    Blog bejegyzések
    5
    Magyarorszàgon ahol nem homokszòràssal ,hanem egy maròfolyadèkba valò engedèssel szedik le a festèket a kocsiròl. Mert ùgy tudom a homokszòràs vekonyìtja is az anyagot.
    Egyértelműen a maratás lenne a célszerű,viszont ha másra bízod a kasznizást akkor majd,az ő bevált technikájához kell igazítanod az igényeidet és neki is!!!
    Valószínűleg így:te leszel a kedvenc kuncsaft,ha kimondod a varázsszót.. . (a pénz nem számít)-Vajon nem lenne a Jooker javaslata megfelelőbb anyagilag?

Atti69 örült ennek az írásnak.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

emu
    emu nem elérhető
    Támogató
    Összes hozzászólás
    971
    Szerintem a szárazjég az qrva drága mert hát hűteni kell a felhasználásig, és megvenni sem olcsó.
    Vannak egyéb eljárások pl a gyöngy ami szintén nem olcsó, illetve a kukorica dara is, de valószínű karosszériára azért használják a homokot hogy ahol rozsda van a lemezen az tűnjön el még ha lyuk is marad a helyén.

Che, sepy és pasetta szívesen olvasták.

Che
    Che nem elérhető
    Támogató
    Összes hozzászólás
    2,002
    Tegyük fel,hogy bármivel le van maratva,ha savval,akkor a savmaradvány beszívódik mindenhova ahol több lemez találkozik és dolgozik tovább.Bármivel is van eltávolítva a festék,a megtisztított felületet,azonnal védeni kell,mert rögtön megindul a korrózió,ez a qrva vas már csak ilyen.

Úgy gondolom egy jó karosszériás és festő tudja a dolgát és meg tudja csinálni rendesen,-hogy manapság hol lehet ilyet találni és még ráadásul „kicsipízé” is dolgozzon,azt nem tudom,de úgy vélem sehol.

Tegnap volt nálam egy barátom,egy frissen „kikasznyizott” autóval,-hát nem minősítem,de szerintem előtte többet ért az autó,pedig 250 000,-fölött fizetett.Arról nem beszélve,hogy a váznyúlványban futó vezetékköteg több helyen el volt vágva,igaz nagyon gyors munka volt egy szűk hónap alatt össze lett barmolva.

Üdvözlettel:Che

pasetta, madorka, heeegany és 3 további tag olvasták örömmel.

Támogató sinter logója
    Összes hozzászólás
    1,408
    Egy régi mondás jutott az eszembe a kasznizással kapcsolatban, ami persze nem csak erre vonatkozik:
    „Cégünk olcsón, jól, és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.”
    Namármost ha kettőt kiválaszt az ember, a harmadik elé oda kell tenni a „nem” szócskát. Ennyi...

Fergusson, heeegany, sepy és 3 további tag olvasták örömmel.

Támogató Atti69 logója
    Összes hozzászólás
    1,501
    „Cégünk olcsón, jól, és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.”
    Nálam ez ki volt táblázva, kár hogy nem tartottam be. Volt egy másik tábla is.. úgy kezdődött: köszönés 500Ft..köszönés kézfogással 1000Ft... stb

pasetta, mátéapu, sinter és 1 további tag olvasták örömmel.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •