Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés maratÍ s

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Festés maratÍ s

    Sziasztok!
    Èrdekelne hogy valaki tud olyan helyet MagyarorszÍ gon ahol nem homokszórÍ ssal ,hanem egy marófolyadékba való engedéssel szedik le a festéket a kocsiról. Mert ͹gy tudom a homokszórÍ s vekonyͬtja is az anyagot.

    Tapatalkkal küldve az én SM-G930F eszközömről

    #2
    Ne csak homokszórásba gondolkodj. Az a szemcseszórásnak csak egy módja.
    Szemcseszórásnak van olyan típusa ami a vasat nem bántja, de a festéket és a rozsdát leszedi. Pl a dióhéj őrlemény. De van még sok más anyag is. Gondolom sok van még ami nem, vagy alig koptatja a lemezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok! Ha jól emlékszem, volt egy cikk a Veterán Autó és Motor újságban több, mint 7-8 éve, amiben egy száraz jeges technikával foglalkoztak. Ott is a festék és kosz, rozsda eltávolítása volt a cél. Ha emlékeim nem csalnak, sorozat volt a tisztítási lehetőségekről. Ami viszont biztos, hogy a TotalCar oldalán kb. 2 éve a dióhéjas tisztítást egy kokszos motorblokkon. Ott talán a szelepfenekeket tisztították. Talán kasztnira is alkalmazható...

      Komment


        #4
        Vagy az egyik, talán jelenleg a legmodernebb technika a lézeres rozsda és festék eltávolítás.
        Bár nem tudom hogy van-e Magyarországon olyan cég aki ezzel foglalkozik. Kicsit gúglizz utána. Hátha.

        Komment


          #5
          Közben kotortam a netet. Ezt találtam a száraz jeges technikához. https://www.veteran.hu/regebbi-szama...l-a-kosz-ellen

          Komment


            #6
            MagyarorszÍ gon ahol nem homokszórÍ ssal ,hanem egy marófolyadékba való engedéssel szedik le a festéket a kocsiról. Mert ͹gy tudom a homokszórÍ s vekonyͬtja is az anyagot.
            Egyértelműen a maratás lenne a célszerű,viszont ha másra bízod a kasznizást akkor majd,az ő bevált technikájához kell igazítanod az igényeidet és neki is!!!!
            Valószínűleg így:te leszel a kedvenc kuncsaft,ha kimondod a varázsszót...(a pénz nem számít)-Vajon nem lenne a Jooker javaslata megfelelőbb anyagilag?
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Szerintem a szárazjég az qrva drága mert hát hűteni kell a felhasználásig, és megvenni sem olcsó.
              Vannak egyéb eljárások pl a gyöngy ami szintén nem olcsó, illetve a kukorica dara is, de valószínű karosszériára azért használják a homokot hogy ahol rozsda van a lemezen az tűnjön el még ha lyuk is marad a helyén.

              Komment


                #8
                Tegyük fel,hogy bármivel le van maratva,ha savval,akkor a savmaradvány beszívódik mindenhova ahol több lemez találkozik és dolgozik tovább.Bármivel is van eltávolítva a festék,a megtisztított felületet,azonnal védeni kell,mert rögtön megindul a korrózió,ez a qrva vas már csak ilyen.

                Úgy gondolom egy jó karosszériás és festő tudja a dolgát és meg tudja csinálni rendesen,-hogy manapság hol lehet ilyet találni és még ráadásul "kicsipízé" is dolgozzon,azt nem tudom,de úgy vélem sehol.

                Tegnap volt nálam egy barátom,egy frissen "kikasznyizott" autóval,-hát nem minősítem,de szerintem előtte többet ért az autó,pedig 250 000,-fölött fizetett.Arról nem beszélve,hogy a váznyúlványban futó vezetékköteg több helyen el volt vágva,igaz nagyon gyors munka volt egy szűk hónap alatt össze lett barmolva.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  #9
                  Egy régi mondás jutott az eszembe a kasznizással kapcsolatban, ami persze nem csak erre vonatkozik:
                  "Cégünk olcsón, jól, és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat."
                  Namármost ha kettőt kiválaszt az ember, a harmadik elé oda kell tenni a "nem" szócskát. Ennyi.....

                  Komment


                    #10
                    „Cégünk olcsón, jól, és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.”
                    Nálam ez ki volt táblázva, kár hogy nem tartottam be. Volt egy másik tábla is.. úgy kezdődött: köszönés 500Ft..köszönés kézfogással 1000Ft.... stb

                    Komment


                      #11
                      Szervusztok! Ez a táblázat, amin a tételek vannak mindenhol fellelhető! Gyerekkori jó barátom cipész műhelyében is volt. Kiegészítve azzal, hogy aki alkudozik, okoskodik tripla árat fizet, mert drága a nyugtató. Az eredeti témához igazodva: Valóban sok lehetőség van. Sajnos azonban semmi nem olcsó! Vagy a technológia, vagy a szaktudás a drága, vagy mindkettő. Sokszor hallom, hogy új (4-8 éves) járműveknél is elhangzik: gazdasági okokból a javítása nem kifizetődő!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2017 szept. 04, 22:53.

                      Komment


                        #12
                        Kimentem a műhelybe, hogy pontos legyek nálam így szerepel: Háromféle munkát végzünk:Jót, Olcsót, Gyorsat. Akármelyik kettőt választhatja közülük! A jó , gyors munka : Nem olcsó A jó, olcsó munka : Nem gyors Az olcsó, gyors munka: Nem jó Van még egy mit a fiamnak írtam ki mikor egy Trabi idegelte ki így hangzik: Ha elfogyott a Türelmed és Dilizel Igyál és ALUDJ egyet. / alis Sepy tollából /

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X