Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Homokszórás, alapozás, szinterezés egy helyen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szia CRU3L!

    Én úgy látom, többen arra próbálják felhívni a figyelmedet, hogy jobban jársz, ha a vázat is lefesteted a szinterezés helyett. Ha van hozzá türelmed keresgélhetsz itt a fórumon. Viszonylag sok beírás született már a témában, talán elrettentő képeket is találsz.

    A szinterezés meg a porfestés, bármelyiket is vegyük, jó kis technológia, de elsősorban olyan helyeken alkalmazzák, ahol a munkadarab nincs kitéve az időjárás viszontagságainak. Tartósabb, mint a festés, de ha egyszer megsérül, akkor oda az egész. Ezt te nem fogod látni, csak akkor, amikor már késő. A festésnél nincs ilyen veszély. Javítható, de egyébként se nagyon fogod dobálni a motort, úgyhogy nem valószínű, hogy szükséged lesz rá, hogy javítsd. A szinter bevonaton meg akár egy nem kellő gondossággal követett technológia előírás miatt keletkezik valahol egy hajszálrepedés és onnantól több a baj vele, mint amit előnyként reméltél vala.

    Alapvetően jó a hozzáállás, hogy egy helyen legyen elkészítve az összes művelet, mert így nagyobb az esélye, hogy jól megcsinálják, és nem jársz pórul. De azért gondold át ezt a dolgot.

    Nem utolsósorban egy öreg motor megérdemli a festéket, holmi modern bevonat helyett.
    movisz, sinter és 5 további látogató kedvelte ezt.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      #17
      Kedves CRU3L! (egyébként "jó" név, biztos az igazi keresztneved titkos...).

      Na megpróbálom még nekifutok és jól érthetően leírni, de te döntesz. A gyártó cégnél, ahol dolgozom, már évek óta színtereztetünk ~ havi 1000 db fém alkatrészt. Mivel napi kapcsolatban vagyok a színterezőkkel, minden munkafolyamatukat jól ismerem, testközelből. Mondhatom, ismerem a technológia előnyeit és hátrányait.
      Ennek tudatában állítom, hogy a színterezés végeredményének a minősége ~ 90 %-ban az előkészítésen múlik.
      A színterezők az üzemükben "zárt rendszerben" végeznek minden részmunkát annak érdekében, hogy a kész munka tökéletes legyen. Tapasztalatból mondom, a színterezés nagyon alattomos tud lenni.
      Például ha a fémet nem zsírtalanítják tökéletesen és egyenletesen, az a végeredményen sajnos egyből nem látszik, és a probléma csak néhány hét vagy hónap múlva jelentkezik. Csatolok egy fényképet erről a jelenségről.

      Click image for larger version

Name:	Fénykép0012.jpg
Views:	1
Size:	203.1 KB
ID:	144829

      Mint írtam a saját motoromnál sem színtereztünk, hanem festettünk.

      Üdv: Zoli
      Utoljára szerkesztve a következő által: karezoli; 2015 júl. 01, 10:37.

      Komment


        #18
        CRU3L eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért kell szinterztetni, hogyha hozzáér valami akkor ne pattogjon le a festék. Így elég masszív bevonat jön létre.

        Egyszer csak elkezd felválni a bevonat, aztán végigfut alatta a rozsda.

        Elvileg ezért kell előtte alapozni, mert különben csak lepattan darabokban. —¹CRU3L

        ezzel inkább csak magadat győzködd - ne nagyon mond ki hangosan ....

        Komment


          #19
          Tisztelt karezoli!

          Igaz, hogy nem olvastam el a teljes szabályzatot, de nem most járok először fórumokon. Eddig nem találkoztam sehol olyan kikötéssel, hogy a felhasználónevem a keresztnevem legyen. Minden honlapon ezzel a névvel regisztrálok, így nem kell állandóan észben tartani, hogy hova mit is választottam "becenévnek".
          A keresztnevem természetesen nem titkos, a kötelező bemutatkozást is aláírtam, amit
          IDE kattintva olvashatsz el. Bármi kérdésed van rólam, nyugodtan tedd fel

          A szinterezés nem az én fejemből pattant ki!
          Felkerestem a festőt, hogy mit szeretnék, erre ő ajánlotta a porfestést. Azt mondta, hogy most újít fel egy 350-es Jawa-t, ő is így csináltatta a fekete alkatrészeket, mert szerinte így jobb. Ezért javasolta nekem is.

          A kép nagyon meggyőző, de jól látom, hogy szinterezés előtt nem alapoztak?
          Még semmi sem késő, nincs elveszve. Nem akarok én sem magam ellen dolgozni.

          Üdv,
          Tamás


          Komment


            #20
            egyébként „jó” név
            Egyébként tényleg jó ez a CRUEL, mert így hármassal írva tök Star Wars-os.

            Mint a C3PO, meg az R2D2. Vagy R2D4. Erről találtam is egy jó képet itt.

            Click image for larger version

Name:	P1380288.jpg
Views:	1
Size:	44.4 KB
ID:	144830

            - - - Updated - - -

            ő is így csináltatta a fekete alkatrészeket, mert szerinte így jobb.
            Szerintünk meg nem. Mindenesetre neked kell dönteni. Ez így azért is jó, mert bármelyiket is választod, ha nem jön be, csak magadat szidhatod.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #21
              CRU3L eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tisztelt karezoli!

              Igaz, hogy nem olvastam el a teljes szabályzatot, de nem most járok először fórumokon. Eddig nem találkoztam sehol olyan kikötéssel, hogy a felhasználónevem a keresztnevem legyen. Minden honlapon ezzel a névvel regisztrálok, így nem kell állandóan észben tartani, hogy hova mit is választottam "becenévnek".
              A keresztnevem természetesen nem titkos, a kötelező bemutatkozást is aláírtam, amit
              IDE kattintva olvashatsz el. Bármi kérdésed van rólam, nyugodtan tedd fel

              A szinterezés nem az én fejemből pattant ki!
              Felkerestem a festőt, hogy mit szeretnék, erre ő ajánlotta a porfestést. Azt mondta, hogy most újít fel egy 350-es Jawa-t, ő is így csináltatta a fekete alkatrészeket, mert szerinte így jobb. Ezért javasolta nekem is.

              A kép nagyon meggyőző, de jól látom, hogy szinterezés előtt nem alapoztak?
              Még semmi sem késő, nincs elveszve. Nem akarok én sem magam ellen dolgozni.

              Üdv,
              Tamás


              Szia Tamás !

              Én nem azért írtam a nevedre a megjegyzést, mert szerettelek volna megbántani, hanem mert számomra furcsa, hogy 5-10 személyre szabott kérdez felelek után is úgy írod alá, hogy CRU3L. Én egyébként új vagyok a fórumon, és még nem is olvastam a szabályzatot, tehát nem is ezért írtam, amit láttál. Talán akkor is más, ha egyáltalán nem írod alá, mert akkor ott a felhasználó neved. Valahogy nekem egy picit közvetlenebb, ha valaki odaírja a keresztnevét. Pláne, ha már megosztunk egymással olyan szakmai segítő dolgokat, melyről egyébként nem beszélgetnénk.

              A szinterezési kérdésről meg utoljára tényleg őszintén csak annyit: ha a festő azt javasolja, hogy színtereztesd a vázat, nem akarom megbántani, de szerintem "nem normális". Ez kb.olyan, minta bemennék egy pizzériába és a pincér azt mondaná, hogy menjek át szomszéd étterembe ebédelni ?!

              üdv: Zoli

              Komment


                #22
                ha a festő azt javasolja, hogy színtereztesd a vázat, nem akarom megbántani, de szerintem „nem normális”. Ez kb.olyan, minta bemennék egy pizzériába és a pincér azt mondaná, hogy menjek át szomszéd étterembe ebédelni ?!
                Szerintem ez nem olyan. Nyilván meg van győződve róla, hogy a szinterezés jobb erre a célra, és jót akar.

                A festő (már ez a szó is fura nekem, az én időmben még fényezőnek hívtuk a festőket) normális, csak nem olvassa a VeteránFórumot.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #23
                  Szia Zoli!

                  Rendben, értettem mi volt a célod.

                  A festő mondta, hogy maga ellen beszél ( = nem ő festi a vázat, nem neki fizetek), de úgy gondolja, hogy a porfestés után kalapáccsal sem lehet majd a festéket leverni. Meg is mutatta az ő Jawa cuccait, amik így lettek festve. Tényleg nem rosszindulatú, nagyon segítőkész!

                  A maga ellen beszélésről még annyit, hogy mondtam neki a polírozásra váró alkatrészeket. Erre azt mondta, hogy itt és itt ezt meg azt vegyem meg és ő majd megmutatja hogy kell.

                  Üdv,
                  Tamás

                  Komment


                    #24
                    Szia UK!

                    Igaz, a "festő" valóban tőlem is elég slendrián kifejezés volt, de ugye a fényező festékkel dolgozik, a színterező meg porral.

                    Zoli
                    Utoljára szerkesztve a következő által: karezoli; 2015 júl. 01, 13:00.

                    Komment


                      #25
                      Akkor festő és poroló?
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #26
                        CRU3L eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia Zoli!

                        Rendben, értettem mi volt a célod.

                        A festő mondta, hogy maga ellen beszél ( = nem ő festi a vázat, nem neki fizetek), de úgy gondolja, hogy a porfestés után kalapáccsal sem lehet majd a festéket leverni. Meg is mutatta az ő Jawa cuccait, amik így lettek festve. Tényleg nem rosszindulatú, nagyon segítőkész!

                        A maga ellen beszélésről még annyit, hogy mondtam neki a polírozásra váró alkatrészeket. Erre azt mondta, hogy itt és itt ezt meg azt vegyem meg és ő majd megmutatja hogy kell.

                        Üdv,
                        Tamás

                        Szia, most már tiszta a dolog. Remélem jó és szép lesz a végeredmény.

                        Üdv: Zoli

                        Komment


                          #27
                          Szia!

                          Esetleg kérhetnék a Te vázadról képet miután le lett festve?

                          Üdv,
                          Tamás

                          Komment


                            #28
                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor festő és poroló?

                            Talán valami olyasmi lehet...
                            Most látom, hogy Vác. Milyen kicsi a világ, mert én is Vác.

                            Komment


                              #29
                              Köszönöm mindenkinek a segítséget.
                              Akkor elviszem homokszóratni és ott le is alapozzák. A többit a fényező

                              Komment


                                #30
                                UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                egyébként „jó” név

                                Egyébként tényleg jó ez a CRUEL, mert így hármassal írva tök Star Wars-os.
                                Mint a C3PO, meg az R2D2. Vagy R2D4. Erről találtam is egy jó képet itt.

                                .......ja , meg a WD40

                                - - - Updated - - -

                                CRU3L eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Akkor elviszem homokszóratni és ott le is alapozzák. A többit a fényező

                                ...azárt kérdezd meg a fényezőt , az alapozó festék jó e az ő cuccához . Mert a "homokolóban " történő alapozás csak egy állagmegóvó valami -ami alakatolás , ...stb , idejére szokott szólni .. meg szórás után elöbb illik bő nitróval , benzinnel stb , kiosni,lemosni --aztán jön csak a többi . Ezt azért megnézném hogyan csinálják ... , ha így akkor bocsánat .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X