Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Homokszórás, alapozás, szinterezés egy helyen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    ...azárt kérdezd meg a fényezőt , az alapozó festék jó e az ő cuccához . Mert a „homokolóban” történő alapozás csak egy állagmegóvó valami -ami alakatolás , ...stb , idejére szokott szólni ..
    Nincs is szebb, mint mikor az "alapozást" felkapja a jó dárga 2k festék... miután minden cseppjét ráfújtad, 10 perccel...
    OdinHEM, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Homokszórás után irány a festő. Egy valamit a munkájára adó fényezőt kirázza a hideg a" civil" alapozástól épp úgy mint a rozsda marótól! Arról nem beszélve nem fog garanciát vállalni a munkájára sem teljesen jogosan!

      Komment


        #33
        Nos....
        Ma végre volt idő elvinni az alkatrészeket homokszóratni és alapozni. Ha hazahoztam, rakok fel képeket!

        Komment


          #34
          Egy kicsit más .

          Szóval jó , hogy nem rögtön csütörtökön ragadtam billentyűt , hogy leírjam mt láttam , mert valószínü egy kifütyült füttykoncert lett volna csak az irományom .

          Ebben a kicsiny bütykölős szegletében a kis világomnak már sok -sok kissebb nagyobb hülyeséget láttam , de ettől tényleg kiakadtam . Azért ide írom mert -homokolás - , de talán jobb lenne egy homlok mosás az elkövetőnek . De , hogy ne huzzam tovább , szóval elmentem homokozni és amig vártam a soromra , nézelődtem . Egy raklapon szépen oldalára dőlve , egy kis OPEL 1200 régi motor . Teljessen komplett , gyertya , osztófej, termosztát , ...stb --kivéve dinamó és talán karbi . Kék szigszalaggal körbetekerve itt ott , olajbeöntő , vizcső vége , kipufogó csonk vége ....stb .

          KérdemaGabit,miez ?
          Nemlátod?motor!
          Nadeegybe-hülyeez?
          Válvonás-énmárrégenfeldtamígyhátígy!

          Aztán a végén még hozzátette : a motor fúrva , csapágyazva, hengerfej rendbetéve -szóval teljes motorgenerál .


          És akkor most szemcseszórja ? Miért ?

          Mert a szinterező azt mondta neki , hogy úgy vigye oda ! Egyben szinterezik le .


          ( annyit tudni kell , hogy ezeket a motorokat annó tényleg egyben festették le a végén feketére a gyárban )

          Igazából már nem is akarok semmilyen itéletet, megjegyzést tenni , mert már én is úgy vagyok mint a Gabi a homokolóban ......csak mint érdekességet említettem : amikor a lyülyeség szorgalommal párosul

          Komment


            #35
            Ha nem hallgat másokra,nem tájékozódik,egy ilyen eset után tud tanulni a dolgozó. Főleg ha maga végzi a beszerelést,és a beállításokat,javításokat. Szivesen segítettem volna szomszédnak a szép Simson szinének változtatásában,de túl lassan dolgozom. Megoldotta ecsettel.. csak fél óra volt,szét sem kellett szedni. (a vázat is festette)A lényeg: Meg van elégedve,boldog.

            Komment


              #36
              Nos, készülget.
              Így néznek ki az alkatrészek homokszórás és alapozás után.
              Csak a lámpát, a tankot és a vázat csomagoltam ki és fényképeztem le, a többit nem bántottam.
              Napok kérdése és viszem a fényezőhöz. Mivel sokan ajánlottátok, a fekete alkatrészeket nem szintereztettem, hanem az is a többi színnel együtt lesz festve.

              / A tanksapka természetesen csak ideigelenesen van rajta /
              Click image for larger version

Name:	11198728_930034523724744_340062302_n.jpg
Views:	1
Size:	44.9 KB
ID:	145643Click image for larger version

Name:	11748643_930034503724746_1332090437_n.jpg
Views:	1
Size:	29.9 KB
ID:	145644Click image for larger version

Name:	11751311_930034433724753_1806279328_n.jpg
Views:	1
Size:	50.6 KB
ID:	145645Click image for larger version

Name:	11739584_930034463724750_15940693_n.jpg
Views:	1
Size:	36.6 KB
ID:	145646

              Üdv,
              Tamás

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X