Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Találós kérdés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ééééééééééééééésssssssssssssssss! Megvan a nyertesünk!

    A vicc ott volt, amikor tolattam ki a kertből a tuskón kuporogva, majd rárúgtam a fékre.
    Az üléstámla nem tartott hátul, legurultam a tuskóról - le a kuplungról - autó meg ment ugyanazzal a lendülettel.
    Innen szép nyerni :-)
    dongos78, St.Z.350 és kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Én egykor Trabi tetőcsomagtartóján hoztam így 10 db 6 m-es 16-os köracélt és egy 70-es zártszelvényt. Szintén a lökhárítókhoz volt kikötve. Egy élmény volt vele hazáig jönni. Szerencsére alig 5 km volt a távolság.

      Komment


        #18
        bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ééééééééééééééésssssssssssssssss! Megvan a nyertesünk!

        A vicc ott volt, amikor tolattam ki a kertből a tuskón kuporogva, majd rárúgtam a fékre.
        Az üléstámla nem tartott hátul, legurultam a tuskóról - le a kuplungról - autó meg ment ugyanazzal a lendülettel.
        Innen szép nyerni :-)
        Én legalább kiláttam a kormány alatt
        (bár nem mintha számított volna, 2m-el kelletett hátrébb állni, de a kocsibejáró a garázs felé lejt, feltolni meg lusták voltunk )

        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én egykor Trabi tetőcsomagtartóján hoztam így 10 db 6 m-es 16-os köracélt és egy 70-es zártszelvényt. Szintén a lökhárítókhoz volt kikötve. Egy élmény volt vele hazáig jönni. Szerencsére alig 5 km volt a távolság.
        Egyszer volt szerencsém látni hasonlót. Helyi tüzép/vastelep/méhtelep/barkácsbolt-ból vitt valaki haza egy köteg 6m-es betonvasat. A végéből kb 1m-t be a csomagtartóba, ott lerögzítve aztán irány haza
        Azért érdekes hangja volt, de legalább kettőt fordult(mind a kétszer a rendőrség előtt ment el persze )


        Én 3x fordultam mire hazahordtam a 6m-es deszkákat. Bár ez nem volt vészes, elég stabilan sikerült rögzíteni, a szél se fújt...
        Click image for larger version

Name:	IMG_20151118_174222.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	147699

        Komment


          #19
          autó meg ment ugyanazzal a lendülettel.
          Innen szép nyerni :-)
          A mostani kocsinkkal ( Swift 2007-es) jártam hasonlóan:
          Piros lámpánál állítottam az üléstávolságot. A kislányunk rám kiáltott, hogy "Apa, zööööld!" Hirtelen indultam, az ülésrögzítő pedig nem akadt a helyére. Ülésestől csúsztam annyira hátra, hogy nem értem el a pedálokat. Próbáltam a kormányba kapaszkodva magamat visszahúzni, de ekkor már működött a retesz. Szerencsére jött a következő lámpa. Kézifékkel álltam meg és beállítottam az ülést végre.

          Komment


            #20
            Nehogy lemaradjak!
            Kis-polszkival kellett lécet hoznom 20-km-ről,sietve....
            de a wartburgal régen,léccel összefogva farostlemezek tetőtartón,szépen pötyögtem vagy harminccal mikor egy őrült IFÁs szerintem full-gázzal lakott területen szemben,elhúzott igen:mint a vitorlás a Balatonon,elszállt a rakományom az árokba csomagtartóval együtt!Remélem ma is csuklik,mikor tükörbe néz....
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #21
              Nekem is van egy kis történetem régről. A műhelyem a városban a festő pedig 7 km-re a város szélén. Egy 1.1 -es Trabinak kellett a teljes tetejét cserélni mert heten egy diszkóból a tetőn landoltak. Így az összes üveg ki volt szedve és ami szép tél volt kb. -10 fok. Akkoriban még ehetett vontatni és hátul lámpa sem kellett elfogadták ha kézzel integettél. Volt és van egy 3 lábú kisszékem ezen ülve hegesztettem alsó munkákat a javító asztal alatt. Ezen ültem a kormányba kapaszkodtam feleségem húzott és nem a bátortalanok közé tartozó a gyopárosi egyenesbe 100-zal. Énrajtam köszörűs szemüveg pufajka de mit mondjak nem fogott el a röhögés úgy fáztam mint a rövid szőrű vadász kutya. Én nyomtam a féket, hogy lassítson Ő meg integetet, hogy engedjem- engedjem és haladjunk! Még az is majdnem lefagyott, ennyit a kisszékről mert mint tudjátok a 3 lábú sosem billeg ez igazság a Babiloniak is bebizonyították!

              Komment


                #22
                Mire gondolt a fórumozó, amikor ezt megalkotta?
                2014-04-28-07.49.20.jpg
                Ez ám az igazi fapados Suzuki!
                Én épp az ellenkezőjét csináltam egy költözés alkalmával. Az anyósülést kiszereltem, hogy több cucc férjen bele. Az egyik körben a fotelt tettem be a helyére . A következő körben pedig a PC-t, nagy monitorral (az volt ám a fedélzeti számítógép) Természetesen le is fotóztam, de persze hogy most nem találom
                Szerencsétlen autó mi mindent elvitt már.,.. amikor pl. nylonnal kibéleltem a vezetőüléstől hátrafelé, és telitömtem mindenféle kerti nyesedékkel

                - - - Updated - - -


                miközben elmostam a blokkot (benzin , ultrástrisó) , amikor rájöttem ,hogy ott a tűz -megszárítom ,
                Joker nagyvadat sütögetett a kertben, én meg csak valami kis "cafatot"
                Click image for larger version

Name:	DSC06049.jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	147703
                Utána egy ujjal betoltam a csapot a helyére. Igaz hogy nem volt túl nagy öröm tartani a dugattyút, még sütőkesztyűvel sem...

                Komment


                  #23
                  Utána egy ujjal betoltam a csapot a helyére. Igaz hogy nem volt túl nagy öröm tartani a dugattyút, még sütőkesztyűvel sem...
                  Találós kérdés: A csapszegfurat-palást közötti távolságot megmérve a kisebb, vagy a nagyobb értékűnek kell-e forgásirányt tekintve "elöl" lennie?

                  Plusz kérdés: Dongósé így áll-e?
                  ++kérdés: Most örül Dongós, vagy nem annyira?

                  Komment


                    #24
                    Vizsgálgattam ugyan a dugattyút, de erre nem lettem figyelmes. Szerintem középen van az a furat.
                    A kivágásból következtettél? Mert azoknak lehet hogy nem középen kell lenniük, azt hiszem kipufogónyíláshoz közelebb vannak valamivel...

                    ..szóval Dongós most meglehetősen örül, mert tegnap teljesen összeállt a blokk
                    Igaz, az kicsit rosszul esett neki hogy a kiürített, gondosan elcsomagolt porlasztó belsejében tiszta feketék, gümősek, lerakódásokkal, oxiddal tarkítottak az alkatrészek . De nem lepődött meg nagyon, hiszen az egész felújítás így zajlott. Mindenütt nagyobb volt a baj, mint kellett volna...
                    Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 dec. 07, 13:32.

                    Komment


                      #25
                      Szervusztok!

                      A csapszegfurat eltolása,mindig a forgásiránnyal ellentétes oldalon van.Másként,egy jobbra forgós motor esetén,a csapszegfurat és a dugattyú palástja között mért távolságnak,a forgattyús mechanizmus szimmetriájától balra kell kevesebbnek lennie.A fentiek általában a négyütemű motorokra érvényesek.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #26
                        http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...58/index8.html



                        2012 október 26 23:48
                        Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2015 dec. 07, 14:34.

                        Komment


                          #27
                          Ez a csapszeg eltolás így volt a 2 ütemnél is eddig így Dongós gépénél sem középen van szerintem a csapszeg. Érdemes a tetőn lévő jelölésen kívül a rögzítő stifteket is figyelni hiszen aki beüti azokat az is emberből van ki tévedhet. Egy rosszul összerakott gép nagy kárt okozhat.

                          Komment


                            #28
                            Én épp az ellenkezőjét csináltam egy költözés alkalmával. Az anyósülést kiszereltem, hogy több cucc férjen bele. Az egyik körben a fotelt tettem be a helyére . A következő körben pedig a PC-t, nagy monitorral (az volt ám a fedélzeti számítógép) Természetesen le is fotóztam, de persze hogy most nem találom
                            ... csak megtaláltam a fényképeket:
                            Click image for larger version

Name:	Kép001.jpg
Views:	1
Size:	190.4 KB
ID:	147750Click image for larger version

Name:	Kép002.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	147751
                            Méghogy fapados... hehe... karfás fotel, fedélzeti számítógép...

                            Ja, hozzáteszem, úgy jó a költözés ha közben szakad a hó, ezért az apró fehér maszatok a képen.
                            Március végén költöztünk, aznap szakadt le jó 10 centi hó. Élvezetes volt

                            Komment


                              #29
                              Méghogy fapados... hehe... karfás fotel, fedélzeti számítógép...
                              Március végén költöztünk, aznap szakadt le jó 10 centi hó. Élvezetes volt
                              Komolyan vetted hogy ne szállj ki az autóból, és inkább beleköltöztél?

                              Komment


                                #30
                                Komolyan vetted hogy ne szállj ki az autóból, és inkább beleköltöztél?
                                Ahányszor én már költöztem életemben (és még fogok is), lehet tényleg jobban tenném, ha ki sem pakolnék belőle
                                (Néha tudom is irigyelni szüleimet, akiknek megadatott hogy egy helyen élhetik le az életülket)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X