Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Én hogy csinálom - ötlet parádé

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Igen...elég egyszerűnek tűnik. Mindenesetre gondolom az illata jobb..

    - - - Updated - - -

    Nem az enyém,de attól még ötlet ez is. Sok bosszúságtól megkímélhet,lyukas tartály vagy nagyon koszos esetében szükségmegoldás. Click image for larger version

Name:	face hird 111.jpg
Views:	1
Size:	197.4 KB
ID:	152873

    Komment


      #17
      Meg esetleg néha meg kell küzdeni érte a hasznosítási szakemberekkel ...
      Nekem az efféle egyszeű kettévágom a tízliteres olajos kannát és ha koszos megy a kukába.egyébként a félbe vágott olajos kannába rakom az alkatrészeket egységenként!Motor,jobb oldal ,bal oldal hidraulika... és ha nem marad akkor jól dolgoztam bár egyre többet kell pótolni a nem általam szerelt gépeknélHofi -ként minden lukba dugó kell!!!

      - - - Updated - - -


      Mindenesetre gondolom az illata jobb..
      Olvasva kiderült:várni kell néhány évet........
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        Ezt az tudja ki már ette a kefét és a mérget. Anno míg Atti nem segített a Sport CZ-m tankja atta fel a leckét. Folyamatosan pedig végig csináltam az elképzelhetőket a citromsavtól a csavarokig rázogattam / tankot!!/, csörgettem az eredmény mindíg a dugulás volt. Egy példa oda voltam Mezőtúron egy Veteránoson és haza fele úton még lakott területen csak jobb volt/ nem vittem pumpát!!/ ott tudtam kérni a tankban a szűrő dugult el folyamatosan. Miután elfogytak a házak karbiról benzincső le és fújjddd, cső fel 3-4 km után újból nem kellett a szájvíz kimarta a benzinnek hitt valami. Az örömteli motorozás nem itt kezdődik. Csak egy javaslat hiába csörögeted mosogatod c savazgatod eredménye O ez a benzin megesz mindent és indul a rozsda és a lerakódás ujból csak az a megoldás mit Atti is csinál, de egyet érdemes mit Ő is írt nagyon gondos előkészítés szükséges nekem is a Guzzi tankját valaki / elődöm / kezelte de rossz előkészítés után és itt- ott pereg lefele a bevonat.

        Komment


          #19
          A Kawa... tankja ázik citrony-savas vízben,lehet több lessz a kár mint a haszon,flakonról hibátlanul megy a motor,a tankból alig értem haza,a karbit lassan vakon is leszedem
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #20
            itt- ott pereg lefele a bevonat.
            No ez nem tetszik.....

            - - - Updated - - -

            tankja ázik
            A bajra tecikkelek. Viszont az tetszik hogy ilyen ügyes karbiszerelő vagy. Engem a frász kerülgetett a gpx-nél.

            - - - Updated - - -

            A bajra nem.....ez kimaradt.

            Komment


              #21
              Nekem sem ezért Nyomom a Nemtetszik gombot.

              Komment


                #22
                Egy példa oda voltam Mezőtúron egy Veteránoson és haza fele úton még lakott területen csak jobb volt/ nem vittem pumpát!!/ ott tudtam kérni a tankban a szűrő dugult el folyamatosan. Miután elfogytak a házak karbiról benzincső le és fújjddd, cső fel 3-4 km után újból nem kellett a szájvíz kimarta a benzinnek hitt valami. Az örömteli motorozás nem itt kezdődik.
                Kíváncsi vagyok, hogy a rendőr elhitte-e volna egy szondáztatásnál, hogy a benzintől mutat akárhány ezreléket. Tudod, a bioetanol. Ön dönt: iszik, vagy vezet.

                Komment


                  #23
                  Lehet, hogy nem hitte volna el pedig a benzincső fújása miután csöpög belőle rosszabb mint a szonda. Szájvíznek sem utolsó igaz egy nyelves pussz és finnyás képet vág a partner!

                  Komment


                    #24
                    Jószolgálatot tud tenni,egy nagyobb eldobhatós orvosi fecskendő,mert az fújni és szívni is tud.Kis helyen elfér,akár a motor szerszámai,akár a poggyászban valahol.Az lehetséges,hogy egy adaptert kell készíteni hozzá,mert nem biztos,hogy a csonkja illeszkedik a benzincsapba,de nem egy nagy munka és,ha baj van akkor kéznél van egy könnyű praktikus eszköz.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #25
                      voltam Mezőtúron egy Veteránoson és haza fele úton még lakott területen csak jobb volt/ nem vittem pumpát!!/ ott tudtam kérni a tankban a szűrő dugult el folyamatosan. Miután elfogytak a házak karbiról benzincső le és fújjddd, cső fel 3-4 km után újból nem kellett a szájvíz kimarta a benzinnek hitt valami.
                      Egyszer Kisújszállásra mentünk cspatban, előszöra kérdéses MZ kötélen vontatódott kbnagykőrörtől. mejf megérkezve Kisújszállásra hibátlanul működött. hazafelé elkezdődött a fent említett fujkálás, mikor is valaki rájött hogy a tanktáska letakarja a tanksapka szellőző furatát. és akkor hibátlanul ment a motor hazáig csak időnként emelt a fahrer egy kicsit a zanktáskán.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok! A tanksapka furata... Emlékszem halványan taknyos kölyök koromban a Lada "Szamár"( Samara) hasonló problémájára. Gyártási hiba miatt volt egy széria, amin a tanksapkán elmaradt a szellőző furat. A média is foglalkozott vele.

                        Komment


                          #27
                          Jószolgálatot tud tenni,egy nagyobb eldobhatós orvosi fecskendő
                          ...vagy akár az a pumpa amit defekt esetére hurcol magával az ember.
                          Lehet már kapni elég jó minőségű, mindössze 17-20 cm hosszú kis pumpát, ami jól elfér bármilyen hátizsákban.
                          Az első defektem UTÁN ilyet rendszeresítettem:

                          Click image for larger version

Name:	pumpa.jpg
Views:	1
Size:	17.5 KB
ID:	152889
                          Azóta szerencsére nem volt defektem, hatékonyan távoltartja a rontó szellemeket.

                          Igaz, benzincső fújkálós történetem volt a nyáron, amikor normál állásban elfogyott a benzin, tartalékon pedig nem jött mert eldugult a rövidebb cső.
                          Természetesen én is lelkesen szopogattam a jóízű csövet, most meg itt okoskodok
                          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2017 szept. 19, 08:23.

                          Komment


                            #28
                            Nekem is ilyen pumpa van. Szépen gyorskötözővel az ülés alá fogatva Mondjuk mióta festve van a tankom belseje azóta nem igazán tartok az ilyesmitől Előtte volt hogy a tartalék állás eldugult. 5km-t 3 megállással tettem meg. Egy kis motorbillegtetés hogy lötykölődjön és a benzinszűrő eltávolítása után hazajutottam. Pumpa meg azért is jó mert ha belemegyek egy nagyobbacska szögbe akkor annak a helyét a defektvédő folyadék nem tömíti el azonnal. A kieresztett levegőt meg pótolni kell miután a lyuk eltömődött

                            Komment


                              #29
                              Egy új szerszám , már rég vágytam rá . Aztán voltam egy műhelyben , (ami tisztább mint az enyém ) és ott megláttam -beleszerettem , és elraboltam a testvérét -DDR országból a hétvégén !Click image for larger version

Name:	DDR emelő 001.jpg
Views:	1
Size:	198.1 KB
ID:	152910Click image for larger version

Name:	DDR emelő 002.jpg
Views:	1
Size:	199.9 KB
ID:	152911Click image for larger version

Name:	DDR emelő 003.jpg
Views:	1
Size:	200.7 KB
ID:	152912Click image for larger version

Name:	DDR emelő 004.jpg
Views:	1
Size:	186.5 KB
ID:	152913Click image for larger version

Name:	DDR emelő 005.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	152914Click image for larger version

Name:	DDR emelő 006.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	152915

                              ( nincs valakinek olyan lánca , mint az utolsó képen -új ? nyugodtabb lennék )

                              Komment


                                #30
                                Nem úgy néz ki mint ami hipp-hopp elkopik. Még 60 évig akarsz dolgozgatni vele 8 órában? Hűlye kérdés...persze hogy igen.

                                - - - Updated - - -

                                Kis villanás. Szolnokon volt egy Lánc Kft... a kisöreg sokféle ipari és különleges láncot gyártott. Sok éve vásárlója voltam,de a cégg megszűnt s most talán otthon dolgozik. Netes nyomozás?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X